29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-05-09 00:00:00 Artykuły

- ZWiK chce ukręcić dodatkową kasę! - burzy się Jerzy Lis, jeden z naszych Czytelników, który zwrócił się do nas z tematem dotyczącym treści umowy o zaopatrzenie w wodę, jaką Zakład przedstawił najemcom lokali komunalnych.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (27): M. Lenart: Opłaty ZWiK to haracz w białych rękawiczkach Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Jerzy Lis (2007-05-14 14:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poprzez płacenie różnicy między głównym wodomierzem a wodomierzem w mieszkaniu, ZWiK chce zmusić lokatorów MZB  do zawierania niekorzystnych umów z ZWiK  i uzależnia podpisanie umów indywidualnych od spełnienia określonych warunków, tj. zapłacenia za nie zużyty towar. Działania takie są przejawem nadużywania pozycji dominującej na przedmiotowym rynku co stoi w sprzeczności z art. 8 ust. 2 pkt 1,3, 4 i 7 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów. 

~do odbiorca wody sto (2007-05-14 12:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wodnik jest wodomierzem mieszkaniowym, przeznaczonym do pomiaru wody zimnej i ciepłej w pomieszczeniach zbiorowych. Istnieje w wersjach o różnej długości i znormalizowanych średnicach. Posiada polskie zatwierdzenie GUM nr ZT 1057/98 oraz ZT 1058/98, jak również homologację EWG klasy B w pozycji poziomej i klasy A w pozycji pionowej. Jest eksportowany do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch jak również krajów Afryki, Ameryki Północnej i Południowej. Wodomierz skonstruowano specjalnie dla potrzeb po

~do odbiorca wody -st (2007-05-14 12:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Instalowane obecnie wodomierze "WODNIK" są znacznie nowocześniejsze od tych, które są dotychczas eksploatowane.  - Przy wodomierzach wody ciepłej, są obecnie stosowane zawory zwrotne, uniemożliwiające przeciwny od założonego przepływ wody.  - Wodomierze posiadają zmodernizowane mechanizmy zegarowe, szafirowe łożyskowanie, a próg rozruchu wodomierza jest obniżony o prawie 45 %.  - Wypada też dodać, że "WODNIK" obecnie montowany posiada homologację Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. 

~odbiorca wody stoik (2007-05-13 09:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Jerzy Lis więcej kultury i na fakty nie należy się gniewać.O braku dokładności wodomierzy informuja sam producent a dopuszcz urząd MIar itd.Różnicę rozliczenia wody muszą pokryć odbiorcy czyli p.Lis też na podstawie opracowanego regulaminu.Dobrze że broni Pan słabszych lokatorów ale musi Pan mieć wiedzę a nie głośne gardło do krzyku i obrażania innych.Pozdrawiam!!

~MIrek (2007-05-12 21:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"by nie musieli wyjeżdżać" http://www.lenk.pl/

~Jerzy Lis (2007-05-12 21:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mamy po prostu przykład jak od pierdzenia w stołeczki w spółkach miejskich co niektórym we łbach się poprzewracało, prezesów dyrektorów kierowników i PO ich obowiązki jest tu bez liku. Mam nadzieję że pan prezydent w końcu przeliczy te stanowiska i uzasadni czy gaże prezesowskie dyrektorskie i kierownicze musza być pokrywane z naszych portfeli w czynszach ściekach wodach biletach za parkowanie. To miasto nie stać na tylu darmozjadów w spółkach miejskich, i stąd ta afera z tymi umowami.

~Jerzy Lis (2007-05-12 20:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli ktoś podważa dokładnośc wodomierzy , to po prostu podważa kompetencje inspektorów z Urzędu miar i wag.

~Jerzy Lis (2007-05-12 20:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do odbiorca wody stoik.  o jakiej ustawie pitolisz? w ustawie wyraźnie pisze, że różnicę pomiędzy licznikiem w piwnicy a licznikami  w piwnicach reguluje właściciel budynku lub admin, więc jedna ustawa która zwalnia adminów z rozliczania wody w czynszach a druga każe rozliczać różnicę daje jasność co do interpretacji. jeżeli chodziłoby o rozliczanie takie że MZB zwalałoby różnicę na lokatorów to po prostu ustawy te kolidowały by ze sobą

~odbioca wody stoik (2007-05-12 18:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bez emocji!!! ZWIK ma racje Pani Radna ma rację i nikt więcej!Jest ustawa która rozwiązuje temat różnic zużycie wody o czym Rzecznik praw konsumenta powinna wiedzieć!!Problem jest w niedokładnych wodomierzach lokalowych które producent wciska bo lepsze coś niż nic!!!To Rząd powinien dopuścić wodomierze z krajów Unii,aby rodzime firmy nauczyły się dokładności!Swoją drogą ZWIK dostarcza nam paskudną wodę gdzie psują się urzędzenia domowe,kto zwróci koszty.Pani Radna podejmuje słuszny Problem .

~h_piotr (2007-05-12 17:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak pierwszy raz dowiedziałem się o tej umowie, to mi się ciśnienie podniosło. Ja co prawda mam dwa liczniki, ale co z tymi, którzy mają pięć.  Za licznik na ciepłą wodę też będą pobierać. Potem sobie pomyślałem, co będzie jak w budynku nikt nie podpisze umowy po za jedną osobą aby nie mogli zakręcić głównego licznika? Albo inaczej niech wspólnota podpisze umowę na główny licznik, a lokatorów rozlicza samemu. Jakie  Wy macie pomysły?

~polakos (2007-05-11 05:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No wlasnie, pamiętacie, że kiedys i w naszym kraju zimna woda była za free? To były czasy, ludzie kranów nie zakrecali:D

~lokatorka komunalki (2007-05-11 05:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zainteresowanie to za mało.Tu trzeba działać.Mam nadzieję , że przy zatwierdzaniu nowej taryfy P.Lenart wpłynie na zmianę złych praktyk.Pozdrawiam.

~zbowidek (2007-05-10 20:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

sa kraje gdzie  zimna woda jest gratis , to sie kazdemu nalezy , tutaj nie kuvejt , jak woda drozeje to niech tanienie benzyna itd

~lokatorka MZB (2007-05-10 19:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To co teraz jest z woda to chyba nie ma nigdzie Placimy jak za zboze naliczaja co sami chca Ale od pewnego czasu sprawdzam to i nie popuszcze nie bede placic za MZB mam licznik i place swoje zuzycie A w ZWiK to dopiero szukaja glupich zamiast rachunek do przodu to oni posylaja do tylu Ciekawe kto zaplaci pracownikowi ZWiK za to samo dwa razy

~M.Lenart (2007-05-10 16:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Lokatorki: I owszem: ,,…m.in. należę do do RM’’!, ale nie od zawsze – to po pierwsze, i biorę czynny udział w głosowaniu- to po drugie, interesuję się również podobnymi sprawami dotykających zwykłych ludzi od zawsze - to potrzecie. Tak więc podobne uwagi są nie tylko poniżej krytyki, ale nawet nie zasługują na komentarz- to po czwarte!

~do lokatorki (2007-05-10 11:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

hehe... jak taka bystra to zgadnij.

~lokatorka komunalki (2007-05-10 10:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Taryfę obowiązującą w ZWIK zatwierdza uchwałą Rada Miasta Racibórz- do której należy m.in.P.M.Lenart.Dlaczego wcześniej nie przeciwstawiła się tym praktykom.

~A-F (2007-05-09 22:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...radny v-ce przewodniczący Jarosz? Chyba mieszkańcy MZB mogą oczekiwać jakiegoś stanowiska od radnego skoro na radnych winę zwala prezes ZWiK?

~A-F (2007-05-09 22:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Popieram oburzenie pana Lisa. Odkąd mieszkańcy pozakładali sobie zegary na wodę to wodociągi kombinują jak odzyskać to co stracili - i potem wychodzą jakieś opłaty za prywatne zegary. już się nawet nie chce wspominać o tym, że to mieszkańcy muszą płacić (zwłaszcza z zegarami) za wszelkie płukanie rur po awariach, bo żeby w kranie znów poleciała czysta woda to ktoś musi tą rdzawicę odlać w kranie a zegar nabija kubiki i niszczeje od nieczystości. A jak się ustosunkuje do tego problemu spec od MZB

~M. Lenart (2007-05-09 20:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może jest to kwestia nazwiska???

~M.Lenart (2007-05-09 20:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bardzo ciekawi mnie na jakiej zasadzie dokonuje się takich zmian?! Czy jest to kwestia losowa? Czy też może wprowadza się w tym Zakładzie zasadę: ,, Może się uda, może nikt nie zauważy?

~M.Lenart (2007-05-09 20:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...ale to jeszcze nie wszystko!Otóż okazuje sie,że w umowach sporządzanych przez ZwiK dla poszczególnych lokatorów są zagadkowe nieścisłości!- polegające na różnicach w wysokości opłaty dodatkowej za rozliczenie usługi przez Przedsiębiorstwo. Odkryta przeze mnie różnica być może jest śmieszna, ponieważ dotyczy zaledwie czterech groszy, ale jaką mamy gwarancję, że w przyszłości nie dojdzie do znacznie większych różnic?!

~lokatorka komunalki (2007-05-09 17:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Swego czasu toczyłam walkę z ZWIK dotyczącą nieprawidłowości w umowie, której nie chciałam podpisać.Nawet P.Urban mnie nie poparła , twierdząc ,że w ustawie wprowadzono zmiany.ZWIK pisemnie mnie ostrzegł , że jeśli będę pobierać wodę bezumownie ,to będą kłopoty.To są typowe  układy-ONI MAJA WłADZe PO SWOJEJ STRONIE.Tylko ktoś silniejszy może to zmienić.Jestem za.

~raciborzanka (2007-05-09 16:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brawo Panie Lis ma Pan rację, toż to rozbój w biały dzień. Po co im prawo zapisane w Dziennikach Urzędowych, nasi rajcy tworzą swoje prawo a korzyść własna jest najważniejsza a jak mają jeszcze przed sobą bezbronnego klienta to go napewno oskubią .Żaden z nich nie zastanawia się skąd my mamy brać środki,na te ich złodziejskie opłaty, przecież oni ciągle nie mają a my mamy?  Nasza władza tworzy prawo nad prawem, swoje prawo wygodne tylko dla nich. LUDZIE PRZECIEż TAK NIE MOżNA !!

~Jerzy Lis (2007-05-09 16:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

pan Prezes Janosz pisze że:,,że jakość usług uzależniona jest głównie od stanu wodociągowej instalacji wewnętrznej budynku. Za nią jednak odpowiada już właściciel budynku..". czyli MZB a za wszelkie przecieki pomiędzy licznikiem w piwnicach a mieszkaniami obciążą lokatorów---gratuluję pomysłu na lekką kasę  Gratuluję radnym uchwały , to jast ta wisienka na tort

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog