29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2016-08-26 09:29:23 Listy do redakcji

- Są w mieście miejsca rekreacyjne, jak Skwer Pieczki, gdzie jest zakaz wprowadzania psów. Niektórzy jednak zupełnie się tym nie przejmują - zauważa nasz Czytelnik.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (13): Nie przestrzegają zakazów. Co na to straż miejska? Strony: 1Dodaj komentarz
~za-pis (2016-11-27 17:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ja  po  mojej Frani wdycki przątam . . . .

~@Bogdan R (2016-08-29 05:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chyba że Ty chodzisz z psem do piaskownicy.Wiekszego absurdu nie umiałeś wymyslić.? Kto z psem chodzi do piaskownicy? Ja natomiast sobie nie życzę aby wszędzie na każdym skwerze i trawniku był zakaz wstępu dla psów.Te zakazy kojarzą mi się z zakazami z 2Wojny Światowej gdy były zajazy dla pewnych grup narodowosciowych czy wyznaniowych itp.Przez takie zakazy każdy kto ma psa jest dyskryminowany przez tych którzy ustawili takie zakazy czyli głównie przez urząd miasta Racibórz i prezydenta miasta Lenka który za wszystko odpowiada.

~Guzik (2016-08-29 00:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Guzik prawda możesz sobie chcieć.Nikt nie ma prawa łamać praw człowieka i robić z miast getta z zakazami wstępu do pewnych rejonów dla pewnej grupy ludzi.Chyba niedługo w Raciborzu nie będzie prawa precedensowego ale zwyczajne oparte na wyroku Sądu .Precz z obecną władzą w Raciborzu i jej. tabliczkami zakazu.Stawiajcie swoje tabliczki w swoich ogródkach.

~Bogdan R. (2016-08-28 17:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W Polsce nie ma prawa precedensowego, więc jeden wyrok gdzieś w Polsce o niczym nie świadczy. Jako rodzic nie życzę sobie by piescsral w piaskownicy, gdzie bawią się moje dzieci. Oczekuje od władz miasta takich działań które wyeliminują psy z placów zabaw czy plaży miejskiej. Straż Miejska powinna ścigać właścicieli w sposób bezwzględny.

~Figo (2016-08-28 16:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z tego wynika że każdy z psem może chodzić na skwer Pieczki a jak straż miejska lub policja nas zatrzyma za to i wystawi mandat na podstawie tej tabliczki to będzie to niezgodne z prawem i możemy nawet zaskarżyć takich funkcjonariuszy za gnebienie, i nieznajomość prawa.A problem zanieczyszczenia przez psy jest wydumany i wyolbrzymiany.Niech wiecej trawników na parkingi przerabiają a potem niech się dziwią że psy się załatwiają na chodniku albo na ostatnim trawniku w okolicy.

~Ja (2016-08-28 15:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie rzecznik.Nie jest pan chyba dobrze poinformowany bo wprowadza pan moim zdaniem innych w błąd nie każdy pies musi mieć kaganiec i nie kazdy musi byc na smyczy chyba że sobie na własność ktoś miasto wykupi i będzie wprowadzał swoje własne dyktatorskie prawa.Póki co tak na całe szczęście nie jest, po drugie stwierdzenie że miasto stara się przywrócenia zapisu które jest dyskryminacyjne dla mieszkańców świadczy tylko kto rządzi nami w Raciborzu.Oby ta świadomość dotarła do szerokiego grona mieszkańców miasta aby wiedzieli na kogo głosowali.

~123 (2016-08-28 14:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poczekajcie trochę a jak dalej będą stały tabliczki to najpierw skarga do Wojewody Śląskiego że w Raciborzu łamane są prawa człowieka i zwierząt a Wojewoda już będzie wiedział co z tym zrobić.

~Alio (2016-08-28 14:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wzywam w imieniu właścicieli psów wszystkich których to dotyczy aby wszystkie tabliczki z zakazem wstępu psów na trawniki i w inne miejsca szczególnie na terenach miejskich i SM Nowoczesna jako niezgodne z prawem zostały przez właścicieli tych tabliczek usunięte w trybie niezwłocznym w Raciborzu.

~Chdh (2016-08-28 14:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myślę że list nie jest napisany przez normalnego mieszkańca tylko przez jakiegoś nadgorliwca z Batorego.Dyskryminacja psów iich właścicieli to w Raciborzu  chyba fakt.Wszędzie tabliczki zakazu które z tego co się orientuje są niezgodne z prawem.Tym samym ten list nawołuje do łamania polskiego prawa i dalszej dyskryminacji psów i ich właścicieli w Raciborzu. A jak komuś brudno to od czego są służby komunalne.Na całym świecie takie sprzątają więc sprzatać jak ktoś uważa że jest brudno.

~Obywatel (2016-08-27 21:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zakaz wchodzenia na plażę miejską z psami i rowerami też niektóre persony ignorują. Trzeba zwracać uwagę ignorantem. To nasz zbiorowy obowiązek. Inaczej będziemy mieli wszędzie syf.

~obywatel (2016-08-27 12:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

lepiej się zainteresujćie bałaganem po piciu alkoholu, ludzie tu robią większy syf!

~Kupy (2016-08-27 08:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W Raciborzu psy a raczej ich właściciele to tragedia. Nawet najmniejszy kawałek zieleni musi być obsrany. Dziecko nie może się pobawić bo mimo, iż właściciele psów dla swoich pupili wskoczyli by w ogień to gówna po nich nie posprzatają.

Straż miejska powinna patrolować tereny zielony w typowych porach wyprowadzania i karać mandatami.

~czytelniczka (2016-08-26 08:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<span><span>czytelnik jest niedoinformowany http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/decyzja-sadu-ws-tabliczek-z-zakazem-wyprowadzania-psow,525940.html</span></span>
niestey nawet zarządzenie władz miasta mija się z prawem
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1403106,Zakazy-wyprowadzania-psow-niezgodne-z-prawem-Jest-decyzja-sadu

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog