29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-06-10 22:45:55 Artykuły

Czytelnik raciborz.com.pl zauważa, że coraz powszechniejsze w użyciu są formy czasowników: umie, rozumie w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Zobacz, co na ten temat mówi prof. Jan Miodek. 

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (11): Prof. Jan Miodek o formie: ja umie, rozumie - XXIV Strony: 1Dodaj komentarz
~ja (2013-09-18 08:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

dzis słyszalam okreslenie z ust aktora. Zamiast cos sie WYDARZY powiedzial ze cos sie"ZADZIEJE". o zgrozo!i oni maja byc autorytetami

~do licealistka (2013-06-11 08:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mnie też uczyła Sordylowa. Była najgorszą nauczycielką i czlowiekiem, jaką znam.

~licealistka (2013-06-10 08:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W II LO była taka polonistka, która mnie uczyła polskiego, nazywała się Krystyna Sordyl i też podobnymi perełkami rzucała. Błędna odmiania, złe końcówki koniugacyjne, nie wspominając już o fatalnym akcentowaniu wyrazów w przypadku trybu przypuszczającego. Fatalna nauczycielka i myslę, że spokojnie moge tu wspomnieć jej imię, bo nie ma osoby, która się ze mną nie zgodzi. Na szczeście pani profesor (bo tak kazała do siebie mówić) już tam nie pracuj.e

~Gimnazjalistka (2013-06-09 16:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pewna nauczycielka polskiego w mojej szkole :
,,I  nie będę popisywała się  swoją gramatyką bo ja to umie,, X_X

~a co (2013-05-16 11:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A co się stalo z wywiadami z Panem profesorem? Dlaczego już ich nie ma?

~TomaszMwo (2013-05-15 16:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No wreszcie, cieszy mnie to co mówi Pan profesor, zgadzam się w 100%, bo od jakiegoś czasu zauważyłem, że coraz częściej zdarza się ludziom wypowiadającym się w mediach używanie formy 'ja rozumie' co jest irytujące;))) i w moim odczuciu zaniża poziom wypowiedzi.  pozdrawiam

~Agnieszka (2010-08-27 09:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziękujmy Bogu za pana profesora Jana Miodka :)

~XXL (2009-06-14 17:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niektórzy , niestety dosłownie powinni się zamknąć, mówiąc niby po polsku. Umiem i rozumiem to zbyt szczegółowe niuanse dla nich, ale dla redaktorki i pana profesora wyrazy szacunku za wytrwałość i wiarę w propagowaniu poprawności języka.

~ergo (2009-06-12 21:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wartościowe wykłady Profesora a za chwilę i tak je ktoś skrytykuje :) Bardzo mi siępodoa ten cykl audycji. Czekam co tydzien na kolejne odcinki - fajny pomysł z tymi lekcjami jezyka polskiego.

~xxz (2009-06-12 15:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Profesorze jest Pan Wielki.
Anula zazdroszczę Ci. Pozdrawiam i życzę dalszych spotkań z Profesorem.

~mata (2009-06-12 12:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oglądaliście w kablówce jak raciborski mistrz polskiej mowy, Ryszard Wolny, zapraszał na bieg?. Temu panu to przyda się sporo lekcji u prof. Miodka.  JA TEŻ TAM BENDEM

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog