29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-12-10 00:47:16 Artykuły

"Nowa Tyta" – lokalny miesięcznik społeczno-kulturalny, jaki od blisko pięciu lat trafiał do rąk mieszkańców kuźniańskiej gminy, przestał się ukazywać.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (3): "Nowa Tyta" zawiesiła działalność Strony: 1Dodaj komentarz
~Autor (2007-12-10 22:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...dążyłem do skoncentrowania się tylko na historii "Nowej Tyty". Celem tego tekstu nie było więc przedstawienie dziejów wszystkich lokalnych czasopism, lecz syntetyczne przybliżenie historii tylko tego ostatniego miesięcznika. A tak gwoli uzupełnienia treści artykułu, ze swej strony mogę dodać jeszcze i to, że pomiędzy "Życiem Rafametu" a "Tytą, czyli rogiem obfitości" przez kilka miesięcy do rąk mieszkańców trafiał również "Głos Kuźni".

~Autor (2007-12-10 22:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na ten dość istotny fakt. Oczywiście, zdawałem sobie sprawę, że pełny tytuł miesięcznika brzmiał "Tyta, czyli róg obfitości", jednakże nie zamieściłem pełnego brzmienia ze względu na chęć uwypuklenia tylko głównego członu nazwy gazety, czyli "Tyty". Po drugie - zgadza się - pomiędzy (tu już napiszę krótko) "Tytą" a "Nową Tytą" przez jakiś czas ukazywał się tytuł "Tyta albo info Gracja".  Niewspomnienie o nim nie było podyktowane moją niewiedzą. W artykule...

~historyk (2007-12-10 18:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ktoś chyba nie zna historii. Aby ją poznać proszę zajrzeć do archiwalnych numerów miesięczników. Ja mam wszystkie. Miesięcznik, który stworzył w Miejskim Ośrodku Kultury A. Migus nazywał się "Tyta czyli róg obfitości".  Po zakończemiu działalności wydawniczej w MOK powstał następny prywatny "Tyta albo info Gracja". Po zakończeniu jego działalności powstał kolejny "Nowa Tyta" i były to trzy różne gazety.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog