29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-11-17 00:00:00 Listy do redakcji

Z okazji listopadowych Dni Honorowego Krwiodawstwa pragnę w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu okazać Wam szacunek, wdzięczność i złożyć gorące podziękowania za Waszą humanitarną postawę.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (50): Życzenia dla honorowych dawców krwi Strony: 1 2Dodaj komentarz
~nieuk (2006-11-20 23:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

hmm... więc nadal uważasz że łamanie przepisów w pewnych wypadkach chroni życie innych ludzi... mam nadzieje że przynajmniej nie będziesz sie przy tych bzdurach opierał na jakiś opiniach... jak tak masz to niech tak zostanie Twoja sprawa... mam nadzieje że wyleczy Cie z tego mandat... tudzież sąd grodzki... nie daj boże krzywda drugiego człowieka:/

~AXZ (2006-11-20 19:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bo tak naprawdę robienie pasów przez dwupasmówki, bez przejść podziemnych czy nadziemnych, bez swiateł jest sytuacją prowokującą wypadki.  P.S. Koszty sądowe nie majątek, przy grzywnie do 300 zł wynoszą 130 zł (w postepowaniu zwykłym tj. z rozprawą). A czasami zdarzają się uniewinnienia. 

~AXZ (2006-11-20 19:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po drugie twoje myślenie wykazuje błąd polegajacy na myleniu sfery powinności ze sferą bytu. To że inny uczestnik ruchu ma sie zachować tak a nie inaczej to wcale nie znaczy ze się tak zachowa. A ja mogę przypuszczać ja się zachowa. I że wjedzie w pieszego. Przy czym wyprzedzanie na lewym pasie na pasach zdarza się nie tylko wskutek idiotyzmu kierowców, lecz także dlatego co tłumaczyłem, że w niektórych sytuacjach kierowca nie jest w stanie zauważyć, że auto na prawym pasie zwalnia.

~AXZ (2006-11-20 19:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Umiejętnosć bezpiecznej jazdy w przeciwieństwie do tego co ci się wydaje, nie polega na jeżdżeniu i tylko dostosowywaniu się do przepisów w danej sytuacji. Polega na umiejętności przewidywania tego jak się zachowają inni i odpowiedniego dostosowania swojego zachowania. Dlatego ja zdania nie zmienię. Nie będe narażał pieszego na staranowanie przez drugi samochód podpierając się wytrychem, że przepis mi to nakazuje. Są sytuacje szczególne gdy przepisu się nie przestrzega.

~nieuk (2006-11-20 19:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

yyy... tak... a skąd wiesz czy on czeka na ciebie czy po prostu  boi sie ze go przejedziesz? głupio gadasz mandat Ci sie należy ca takie coś... a jak sie nie zgodzisz to po prostu zapłacisz dodatkowo za koszty sądowe:]

~AXZ (2006-11-20 19:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do nieuk. Przejadę. Wrazie czego odmówię przyjecia mandatu. Zresztą problem wydumany, bo jeśli pieszy będzie czekał na pasach az przejadę to policja nie będzie interweniować.

~arock (2006-11-20 18:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie opamiętajcie się!!  Jak to jedzie lewym pasem i wyprzedza samochód na przejściu dla pieszych?! Za takie wykroczenie powinni prawo jazdy odbierać!!! Najgorsze jest to, że takie manewry wykonują kierowcy również na drogach z jednym pasem ruchu w danym kierunku.

~nieuk (2006-11-20 18:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

hmm... ciekawe tteorie prezentujesz... proponuje byśteraz zrobił tak jak mówisz ale żeby w twoim lusterku pojawił sie radiowóz policji... skoro taki jesteś rozsądny to cie pytam... zatrzymasz sie czy przejedziesz... ratując życie przechodnia i zdobrywając z dumą mandat? aha... i ja troche jeżdże wiec po co te wycieczki ad personam?

~jo (2006-11-20 17:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W tym co pisz AXZ jest jakaś tam odrobina prawdy. Kiedyś zjeżdzałam z ronda na dwupasmówkę. Ja się zatrzymałam, ale ten obok mnie- już nie. Ale zdarzało mi się będąc na zachodzie przechodzić w miejscach "na przełaj" byle gdzie bo mi tak pasowało i kierowcy zawsze mnie puszczali. Nie słyszałam też obelg w kierunku innych kierowców, typu "baranie jak jedziesz..." (to wersja light, oczywiście). Nasza kultura jazdy jeszcze pozostawia wiele do życzenia, a nasi piesi chodza jak świete krowy czasami.

~AXZ (2006-11-20 17:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do nieuk: Dlatego też pierwszy kierowca na prawym pasie widząc stojacego pieszego przy pasach i widząc w lewym lusterku nadjeżdżajacy samochód nie powinien przepuszczać pieszego, bo w ten sposób prowokuje go do wyjścia na jezdnię i wpadniecia pod drugie auto. To jest oczywiste, dla każdego kto trochę jeździł. I oczywiste że nie jest to bezczelność tylko rozsądek. Natomiast ty namawiasz zeby pieszego w takiej sytuacji przepuszczać i ryzykować jego życiem. I jeszcze nazywasz to kulturą.

~Mario1980 (2006-11-20 16:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W tym konflikcie każdy ma swoje racje i uparcie przy nich stoi.Jednak wystarczy zerknąć na statystyki.Polska ma wątpliwą przyjemność przewodzenia w statystykach wypadków i śmiertelności na drodze.Może tak naprawdę o to chodzi?Żebysmy byli jako naród w czymś najlepsi?Dochodami inne kraje nie pobijemy,ani budżetem państwa,nawet ilością autostrad.Jednak mogę się mylić i chodzi o coś innego.Bo czasami myślę że tu chodzi o to iż nie lubimy ustępować a wymuszenie pierwszeństwa to raczej powód do dumy.

~nieuk (2006-11-20 16:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bodaj to że zebry na dwupasmówkach stwarzają zagrożenie dla pieszych bo jak z brzegu drogi kierwoca spełni swój zasrany obowiązek i zatrzyma sie żeby pieszy mógł przejść to drugi dureń szarżuący po lewym pasie zwykle o wiele więcej niż 50 czy 60 go rozjedzie... i jeszcze bezczelnie stwierdzasz że to wina kierowcy który się zatrzymał... bzdury piszesz...  patologię nazywasz powinnością...

~asha (2006-11-20 13:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

koło Strzechy przejśc po pasach około 15 to potrzbny jest czas jest tam ograniczenie do 40 ale samochody jadą około 60 gdzie jest policja

~do arock (2006-11-20 12:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

problem w tym, niestety, ze czesto piesi wchodza z marszu na jezdnię nie zatrzymując się ani na chwilkę. Kierowcy musieliby się zatrzymywać, gdy tylko w pobliżu pojawiałby się człowiek :/ Ja uważam, że zarówno piesi jak i kierowcy powinni uważać na siebie nawzajem i jakoś to może będzie. Pozdrawiam

~arock (2006-11-20 11:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i zrobiła sie pyskówka. Ja powiem tak: kierowco ustępuj osobom czekajacym na przejscie po pasach!!! 100%, że bedzie mniej wypadków z udziałem pieszych na naszych drogach. A zobaczyć usmiech i wdzieczność w oczach pieszego też jest miło. To musi wejść nam w nawyk i bedzie OK.

~AXZ (2006-11-20 00:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A tekst, ze najgorsi są kierowcy z 10-letnim doświadczeniem jest po prostu genialny.

~AXZ (2006-11-20 00:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A teraz nieuku, podaj konkrety, cóż to szkodliwego i niekulturalnego napisałem. Że piesi mają uważać i nie włazić pod auto to jest pewno to. Gdybym napisał, ze mogą włazić bo mają pierwszeństwo to pewno byłbym kulturalny. Dobre sobie. Oczywiście jak tylko ktoś coś napisze niepolitycznego poprawnie, na przykład coś nieprzychylnego świętej krowie - pieszemu to od razu jest wyzywany od chamów itd. Cóż dobrą sobie ksywkę obrałeś.

~nieuk (2006-11-19 22:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

mandat... ale niestety u nas niebiescy nie zaprzątają sobie głowy takimi pierdołami... doświadczenie kierowcy z 10 letnim stażem... tacy są najgorsi... wystarczy spojrzeć na taksiarzy... ich zabija rutyna i pośpiech myślą że są miszczami bo 12 h spędzają w taryfie... wjeżdżają na koncówce żółtego, pomiędzy wchodzących pieszych na pasach wbijają się na skrzyżowaniach... brak słów śpij dobrze... ciekawe czy jak kogoś zabijesz też bedziesz taki cwany czy może nazwiesz to większym doświadzczeniem :/

~nieuk (2006-11-19 22:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AXZ... po prostu dałeś popis kultury jazdy polskiego kierowcy... proponuje wycieczke do szwecji... jeśli uda ci sie nikogo nie zabić to i tak wrócisz z całą masą mandatów... bo w normalnych kraju kierowca gapi się na drogę a nie na "dupy" na poboczu co ty nazywasz innym otoczeniem oraz zwalnia przed każdym przejsicem dla pieszych a gdy widzi takiego kolesia zmierzającego pewnym krokiem w stronę zebry to  się najnormalniej w świecie zatrzymuje i go puszzca... jak nie to w normalnym kraju dostaje.

~ewa (2006-11-19 12:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zgadzam się w 100% z AXZ. Piesi czasami zachowuja sie jakby byli niezniszczalni. Ja nie wchodze pod pędzący samochod - nawet gdybym miała pierwszeństwo - to logiczne. Moje nogi, moje zdrowie, moje życie i trzeba myśleć i czasami warto pare sekund dłużej na chodniku postać!!! Samochód to tylko maszyna - zawsze może się zepsuć, hamulce moga nie zadzialać itp. !!!

~AXZ (2006-11-19 11:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I co z tego? Jako pieszy mam świadomość, że kierowcy tez popełniają błędy i nie pcham się pod pędzącą tonę matalu. Ty widopcznie masz inne zdanie i się pchasz. 

~do AXZ (2006-11-19 10:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AXZ napisał:"A to że auto się powinno zatrzymać a nie zrobiło tego to inna sprawa i pieszemu juz nic nie pomoże." a tym bardziej nie pomoże kierowcy auta

~AXZ (2006-11-18 12:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziewięćdziesieciu kilku procent wypadków z opieszyi dałoby sie uniknąć gdyby piesi wykazali większa ostrozność - w zasadzie  elementarny instynkt samozachowawczy i odrobine wyobraźni. A to że auto się powinno zatrzymać a nie zrobiło tego to inna sprawa i pieszemu juz nic nie pomoże.

~AXZ (2006-11-18 11:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

kierowca. Dlatego na naszych nagrobkach można by  wyryć całą masę napisów MIAŁEM PIERWSZEŃSTWO.

~AXZ (2006-11-18 11:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

pytanie do pieszego: dlaczego wszedłeś pod najeżdżający samochód? Mogłeś tego uniknąć gdybyś tylko zachował zasadę ograniczonego zaufania. A pieszemu jest łatwiej zauważyć nadjeżdżajacy samochód niż kierowcy zauwazyć pieszego. Pieszy jest mniejszy,  kierowca się porusza, jest skoncentrowany na jeździ, na wielu otaczajacych go elementach (chcociażby mna pieszym po drugiej stronie drogi), na innych samochodach. Pieszemu jest po prstu łatwiej ale zakłada, że on nie ma myśleć myśleć ma tylko 

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog