29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-11-06 00:00:00 Listy do redakcji

Gabriela Lenartowicz: Zwracam się do wszystkich komitetów wyborczych o przystąpienie, jeszcze przed wyborami, do "Paktu dla Ziemi Raciborskiej".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (40): Lenartowicz wzywa do Paktu Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Franek Bulwa (2006-11-24 08:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

joachim dobry pomysł

~Joachim (2006-11-23 23:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Heniek100. Zgadza  sie  ale caly problem w tym ze pod wiaduktem jest kanalizacja  ktora prowadzi az do Odry i podczas powodzi woda jest wypychana na Rybnicka ,tak to juz bylo od zawsze . Obnizenie drogi tak od "Cygarowni " do "Millera! odcinek ca 400 m. Moglo to by byc zrobione razem z przebudowa mostu na Oborze. Ale nie sadze by na taki pomysl wpadna panowie drogowcy w SRC . Grützi

~heniek100 (2006-11-23 06:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wszyscy tylko piszą o podniesieniu wiaduktu, a nie prościej obniżyć o pół metra drogę, wybrać na trochę dłuższym odcinku ziemię, położyć nowy asfalt i po problemie.Przynajmniej teoretycznie, nie jestem fachowcem od wiaduktów ale to jest chyba łatwiejsze do zrobienia niż podnoszenie.

~A-F (2006-11-23 01:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Joachim - no und?

~Joachim (2006-11-22 23:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Joachim  nicht Joahim du Banause . Hast  nix zu  sagen da  hallt  die  Klappe !!!  Grützi Mistrzu

~A-F (2006-11-22 21:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No tak zapomniałem, ze Joahim jest skarbnicą wiedzy wszelakiej i każdemu przydziela tytuły naukowe wedle swej encyklopedycznej wiedzy. Czy ja napisałem, że się znam na budowie wiaduktów?. mam na tyle wiedzę, ze zdaję sobie sprawę, że podniesienie wiaduktu to nie takie łatwe i tanie bo związane jest to z tym a tym. Teraz Joahim się znalazł ze swoją wiedzą jak wyszczególniłem problemy i się przyczepił metrów. Also sprach Zarathustra ( Joahim)!.

~Joachim (2006-11-22 20:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Af  jak powiedzialem politykuj  na zascianku ile ci sie podoba ale o sprawach o ktorych nie masz pojecia to lepiej nie dyskutuj ( dyskutujesz o wszystkim na tym forum) elokwencji ci nie brakuje ale pojecie to masz czasami o pewnych rzeczach jak Greenhorn. Moj polski AF( Mistrz)  Grützi

~Franek Bulwa (2006-11-22 15:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Raciborz to nie miasto raciborz to powiekszona wies oczywcie nikogo nie obrazajac.Powinny Byc   co najmniej 3 obwodnice w raciborzu jeszcze.Ale jak widac na pominki jest kasa a na obwodnice nie! a propo tirow to powinno byc wiecej znakow tzn zeby kierowcy tirow wiedzieli ze w kierunku bosackiej nie ma co jechac bo i tak sie pod wiaduktem nie zmieszcza.lub podwyższyć wiadukt ale dla raciborskich urzednikow jak zwylke jest to nie wykonalne!

~As (2006-11-22 15:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdzie mają zawrócić TIR-y, które już (omyłkowo) dojechały do wiaduktu? Tam nie ma miejsca, więc idą na żywioł i albo się uda, albo nie.

~As (2006-11-22 15:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja czekam na kładkę dla pieszych nad Odrą z ul. Bosackiej do PKP. Racibórz 2000 tak pięknie nam to obiecał w kampani, że aż uwierzyłem ;-)

~Mario1980 (2006-11-22 14:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekawe czy raciborscy urzędnicy zajmą się tym wiaduktem.

~ech... (2006-11-22 11:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tylko że nigdy brutusie nie wiesz co leży pod nawierzchnią więc być może głębiej już być nie może... ;)... gdyby kierowcy stosowali się do oznakowania nie byłoby problemów a tak...

~A-F (2006-11-22 11:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie napisałem, że na odcinku kilku metrów lecz kilkunastu z każdej strony (i też w zależności o ile ktoś chce podnieść torowisko - o 5 cm czy o 150 cm). A tak przy okazji "niemiecki" Joahimie to nawet nie zauważyłeś, że napisałem to tylko po to by uzasadnić iż pomysł z podniesieniem wiaduktu jest zbyt skomplikowany i kosztowny w porównaniu z postawieniem znaku z zakazem przejazdy pojazdów powyżej 3,5 tony. Może i nauczyłeś się czytać po polsku ale jeszcze nie rozumiesz tekstu (wybacz sarkazm)

~Brutus (2006-11-22 07:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A nie wpadliście na to, że mozna po prostu wykopać głebszą dziurę wzmacniając od dołu konstrukcje mostu? To normalna praktyka, łatwa (wzglednie) i stosunkowo niedroga. Nie słyszałem, żeby mówiąc "podniesiemy wiadukt" ktos myslał o podnoszeniu fizycznie torów. Buahahaha

~ech... (2006-11-22 00:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wg projektu A-Fa nie będą skakać... dla alfa nawet fizyka zmienną jest ;]

~Joachim (2006-11-21 19:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Opinia AF o podniesieniu szyn na odcinku wiaduktu po obu jego stronach na odcinku kilku metrow wzbudzila u mnie  smiech. Moze i wasz drogi AF na zasciankowej polityce sie zna ,ale o budownictwie torowiska na kolei ma tyle pojecia co ja na budowaniu rakiet Trident. Podniesc  trzeba w tym wypadku po obu stronach wiaduktu torowisko na odc. 300-400 m. Bo inaczej pociagi  beda skakac jak auto  Bullita w SF podczas pogoni. Pozdrawiam Grützi

~Franek bulwa do A-F (2006-11-21 11:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

poprostu kolega przychodzi od czasu do czasu i korzysta z komputera logiczne

~A-F (2006-11-20 21:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakoś ciężko mi dać wiarę temu, że Wasz (Twój) komputer jest zbiorczym narzędziem pracy dla całej rodziny + znajomych:)

~Franek bulwa do A-F (2006-11-20 17:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czesc A-F zastanawia mnie to dlaczego myslisz ze moj brat przedstawiajacy sie pod nickiem Mario1980 ma wiecej nicków np.franek bulwa i darek  i piesze  kometarze pod innym nickem skoro to ja z kolegą piszemy pod innymi nickami wie c pomysl czasem czy warto komus zarzucisz ze pisze pod innymi nickami kometarze! Żegnam

~Mario1980 (2006-11-20 17:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mario1980    /2006-11-20 17:47:56/     id: (3592e0cc) A-F nigdy nie twierdziłem że to mój pomysł.Te inne osoby które wymieniłeś jako jedna ta sama osoba to mój znajomy i brat,i korzystamy z tego samego PC.Poza tym gdyby to ode mnie zależało to puściłbym trasę przelotową na wzór niemiecki.Jak?Tak na obrzeżach że nie musieliby wjeżdżać do miasta,lub skorzystali z najbliżej położonego celu wjazdu do miasta.Tylko że... Doskwiera brak środków.

~Mario1980 (2006-11-20 16:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F nigdy nie twierdziłem że to mój pomysł.Te inne osoby które wymieniłeś jako jedna ta sama osoba to mój znajomy i brat,i korzystamy z tego samego PC.Poza tym gdyby to ode mnie zależało to puściłbym trasę przelotową na wzór niemiecki.Jak?Tak na obrzeżach że nie musieliby wjeżdżać do miasta,lub skorzystali z najbliżej położonego celu wjazdu do miasta.Tylko że... Doskwiera brak środków.

~A-F (2006-11-20 13:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak już to pomysł z zakazem przejazdu pojazdów powyżej 3,5 tony jest moim pomysłem a nie jakiegoś Mario, który nomen omen jest tą samą osobą co Darek i franek bulwa :)

~franek bulwa (2006-11-20 12:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

widze ze zero zainteresowania propozycja Mario1980

~franek bulwa (2006-11-19 14:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tzn.poprawaadzic objazd kolo curkowni i pozniej piaskawą i na rybnicka i wtedy mos ocaleje

~franek bulwa (2006-11-19 14:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zgadzam się z Mario1980 zrobic objazdy dla TIR-ów!!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog