29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-07-04 00:00:00 Artykuły

Ustawiają się w kolejce i cierpliwie czekają aż panienka z okienka wyda z siebie dźwięczne:
-Słucham.
-2+2 proszę.
Ochoczo płacą i bez słów odbierają zadrukowany kartonik, który upoważnia ich do zajęcia metra kwadratowego wolnej powierzchni.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (47): Ludzie są dziwni Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Grzegorz (2006-07-05 16:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Edek mam nadzieję ze promocja na internet niedługo ci się skończy albo rodzice zabiorą ci komputer...  Anestezjolodzy chcą: -0 stopień specjalizacji - 1 x średnia krajowa. -I st. 2 x średnia krajowa -II st. 3 x średnia krajowa Średnia krajowa to ok 2500zł - źródło www.anestezjologia.webpark.pl/anestezjologia.html

~edek (2006-07-05 16:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niejaki Barto powiedział ile zarabiają anestezjolodzy w szpitalu: jest to ok. 6,5 tys brutto miesiecznie. Ci, którzy odeszli żądają pensji rzędu 30 tysięcy złotych!!!! (DZ z 9 lipca 2006) Czy to jest powazna, odpowiedzialna postawa tych szantażystów???? Nie, ich postawą, moralnie naganną, powinien zająć się prokurator i porządnie ukarać: skoro sie wam nie podoba, nie będziecie pracowali w tym zawodzie już nigdy!!!! Wynocha!!!

~edek (2006-07-05 16:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Polecam lekture dzisiejszego Dziennika Zachodniego: opisany tam jest mechanizm zastraszania całego środowiska lekarskiego przez raciborskich anestezjologów jak również metody zniechęcania chętnych do podjęcia pracy w raciborskim szpitalu. Oczywiście dla raciborskich anestezjologów, którzy złożyli wymówienia, dobro pacjenta nie istnieje. Za taką postawe jest tylko jedna kara: pozbawienie dożywotnio prawa do wykonywania zawodu!!!!

~nie zawsze (2006-07-05 14:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie wszyscy lekarze to ludzie, którzyzdobyli wiedzęi nabrali szlifów ciężką pracą, coraz więcej jest takich, którzy kupuja studia placac za kazdy rok niezla kasę, niestyty nie dostali sie w drodze zdrowej rywalizacji bo to poprostu cienirze, jezeli nie podołali w liceumi i niestety wynik nowej matury nie otworzył im wrót uczelni medycznych lub zdając starą maturęnie poradzili sobie z testami to jacy to beda lekarze? wygórowane ambicje, rodzinne tradycje nie wystarczą aby dobrze leczyć...

~Grzegorz (2006-07-05 14:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Piszę tak dlatego bo znam realia. Często bywam w poradniach i jeszcze nie zdarzyło mi się nie usłyszeć rozmowy między 2 pacjentkami czy np. 100zł w kopercie wystarczy. Poza tym pisałem o tym pracę z socjologii jak byłem na pierwszym roku studiów i opierałem się na badaniach kilku firm statystycznych według tamtych badań ok 80% pacjentów daje lub usiłuje dać lekarzowi dowód wdzięczności...

~A-F (2006-07-05 13:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Więc dlaczego sądzisz, że takich jak Ty jest mniejszość a większość daje i bierze?. To, że są głośne takie przypadki(bo o wszelkim złu i patologiach powinno się mówić) wcale nie oznacza, że tak robią wszyscy lub większość.

~Grzegorz (2006-07-05 13:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F z czystym sumieniem mogę powiedzieć że nigdy nie dałem i nigdy nie brałem. Gdyby ktokolwiek próbowałby na mnie wymusić "dowód wdzięczności" to sprawa miałaby swój finał w sądzie...

~Grzegorz (2006-07-05 13:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poza tym osoba która przez 6 lat studiowała (i to naprawdę studiowała a nie chodziła sobie na studia tak jak ma to miejsce w przypadku innych studiów) a potem przez wiele lat zdobywała kolejne stopnie specjalizacji powinna mieć zarobki stosowne do wykształcenia. 1500 zł to śmiesznie mało za tyle lat poświęceń... Ktoś napisze że sprzątaczka czy pani sprzedająca w sklepie ma mniej ale taka osoba też uczyła się mniej i między innymi dlatego jest taka różnica w wynagrodzeniu.

~A-F (2006-07-05 13:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A czy do tej "większości", o której wspominasz, też się zaliczasz czy jednak jesteś czysty jak łza i możesz powiedzieć "nie daję" lub "nie biorę"?.

~Grzegorz (2006-07-05 13:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tego nauczył jak nie społeczeństwo? Dlaczego przy próbie wymuszenia łapówki nikt tego nie zgłasza? Durny, zacofany naród płaci to lekarze biorą... Gdyby naród nie płacił albo pisał skargi i doniesienia na próby popełnienia przestępstwa to nie byłoby problemu... gdyby ktoś komuś z was dawał dowody wdzięczności to większość z was by brała i taka jest prawda...

~Grzegorz (2006-07-05 13:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do edek - nie robię więcej błędów ort. niż ty więc się nie czepiaj. Nie każdy lekarz ma prywatny gabinet a na lewo może dorobić każdy a jesli tego ktoś nie potrafi jest cieniasem... Jedyne co trzeba mieć to trochę wolnego czasu... Do A-F nie jestem anestezjologiem, nie jestem nawet lekarzem. Nie twierdzę że anestezjolog jest jakimś "naj" zawodem twierdzę tylko że jest cholernie nie doceniany przez społeczeństwo podobnie jak inne specjalizacje. Macie problemy do tego że lekarze biorą... a kto ich

~A-F (2006-07-05 11:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brakuje mi słów by określić ową degrengoladę wśród osób ze środowiska anestezjologów, które wypowiedziały to zdanie"Będzie ostatnią anestezjologiczną świnią ta osoba, która zabierze pracę naszym protestującym kolegom z Raciborza" czyli innymi słowy, ktoś kto się wyłamie z tego grona protestujących lub inna osoba zajmie to miejsce by jednak być wiernym przysiędze i życie pacjentów mieć na pierwszym miejscu - to taka osoba jest świnią?? No to ja mam pytanie do owych osób:co jest dla was wartością?

~A-F (2006-07-05 09:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Prawdopodobnie Grzegorz sugeruje nam tutaj, że zawód anestezjologa jest najbardziej odpowiedzialnym zawodem na świecie, najbardziej stresogennym, najbardziej profesjonalnym i najbardziej niedocenianym. Jakoś dziwne mam przeczucie, że istnieją inne równie o ile nie bardziej stresogenne i ratujące ludzkie życie zawody. Niestety niejaki Grzegorz pisze teksty w myśl powiedzenia "każda sroczka swój ogonek chwali".

~edek (2006-07-05 09:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Grzegorza: jesli piszesz posty i chcesz ludzi poiuczać, to pisz bez błędów ortograficznych!!!

~edek (2006-07-05 09:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

używanie płacą wszyscy podatnicy, a ludzie częstro na te badania czekają w kolejce. Ale wtedy wystarczy taka wizyta, zapłata i już sprawa jest szybko załatwiona. A to już jest TOTALNA PRYWATA!!! DFzieje się tak niezwykle często. Więc najpierw, zanim wzrosną wynagrodzenia, należy uporządkować ten sektor i przede wszystkim szrą strefę, a pieniędzy będzie więcej.

~edek (2006-07-05 09:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety wielu z was nie rozumie pewnych rzeczy: kazdy z lekarzy, obojetnie jakiej specjalnosci, prowadzi jeszcze prywatna praktyke lekarska. Nie jest ona, lub jest w znikomym stopniu opodatkowana, gdyż w gabinetach brak jest kas fiskalnych, a każda wizyta liczona "na lewo" jest oszustwem wobec skarbu panstwa i obywateli, bo każdy podatki przecież płaci. Do tego bardzo często jest tak, że lekarz przyjmuje w prywatnym gabinecie, ale zabieg lub badania wykonuje w szpitalu, na sprzęcie, za którego

~Grzegorz (2006-07-05 07:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F jesteś malkontentem krytykujesz wszystko i wszystkich żadko pisząc pozytywne posty. Nie masz żadnego pojęcia o pracy w służbie zdrowia więc powstrzymaj się od pisania na ten temat. Wszystkim zainteresowanym polecam ten link http://www.ratmed.pl/newsy/news.php?id=7207 tak z grubsza wygląda "słodkie życie" anestezjologów i w sumie innych pracowników służby zdrowia...

~A-F (2006-07-05 07:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Człowieku sam się zastanów a przy okazji czytaj ze zrozumieniem co inni piszą.

~Grzegorz (2006-07-05 06:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

górnika po zawodówie do lekarza czy ratownika z wyższym wykształceniem? Zastanówcie się.

~Grzegorz (2006-07-05 05:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Piszecie że anestezjolodzy dużo zarabiają a ja wam powiem że zarabiają śmieszne pieniądze tak jak większość pracowników służby zdrowia (nie wliczam w to dyrektorów). Ryzyko zawodowe tych ludzi jest wiele większe niż przytoczonej niżej sklepowej... Jak pani na kasie się pomyli to najwyżej dołoży do kasy z własnej pensji jak pomyli się lekarz, ratownik czy pielęgniarka to ktoś może umrzeć... jak wszyscy wiecie nie ma ludzi nieomylnych... Śmieszą mnie wasze wypowiedzi... jak można porównywać

~emeryt (2006-07-04 21:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

popieram dr.Barto i myslę że wiekszosc raciborzan też, a tym bardziej ci co czekają na zabieg,dla tych co odeszli już nie powinno byc miejsca pracy w naszm szpitalu i basta

~A-F (2006-07-04 20:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Idąc za mądrym powiedzeniem "życz a będzie ci życzone" powiem tak: a zarabiajcie sobie krocie ale nie kosztem życia pacjentów ( i to się odnosi do wszystkich pracowników medycznych chcących podwyżki a jednocześnie odchodzących od pacjentów).

~A-F (2006-07-04 20:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Odpisuję osobie, która nazwała mnie wieśniakiem. Wspominasz gościu, że tu winna jest dyrekcja - więc ponawiam pytanie dlaczego znów cierpią na tym pacjenci a nie dyrekcja??? koniec już z tym by życie i losy innych ludzi miały być kartą przetargową bądź piłeczką pinkpongową. jest wiele innych zawodów ratujących ludzkie życie, które ocierają się o ryzyko utraty własnego zdrowia i życia niż anestezjolodzy (strażacy, ratownicy górscy, ratownicy w kopalniach). WSTYD, WSTYD i jeszcze raz WSTYD.

~motyleczek (2006-07-04 20:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

samego początku a napewno zarabiają mniej!!!! ludzie sami taki zawód wybraliście, a narzekać nie macie prawa! bądźmy uczciwi!!!!! trochę przyzwoitości!! a dr Barto jest teraz "be" bo odważył się głośno powiedzieć prawdę, którą każdy zna ale nikt nie miał tej śmiałości by ją głośno powiedzieć,bo nie daj Boże by się później trafiło na takiego lekarza

~motyleczek (2006-07-04 20:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

TA CAŁA SYTUACJA TO JEDNA WIELKA KPINA!!! Tacy biedni!!Jeden lepszym autem od drugiego,a przecież trzeba je kupić i do tego utzymać, pracują po kilka godzin dziennie i wielki lament, a chirurg który musi ciąć, usuwać itd. czy okulist,kardiolog itp. to oni nie podejmują ważnych decyzji? nie ratują życia? a elektryk który musi wspinać się po słupach w deszczu, w grzmotach między błyskawicami czy kierowca czy ktokolwiek inny nie ma ciężkiej pracy? ale oni wszyscy muszą być w pracy do końca i od

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog