29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-04-13 09:58:13 Artykuły

13 kwietnia 1943 roku Niemcy ogłosili światu, że znaleźli groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów... W rocznicę tego wydarzenia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (6): Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Strony: 1Dodaj komentarz
~do "mama' (2013-04-14 19:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"mama" w swojej naiwności wyraziła swoj pogląd; "My, jak raciborzanie nie mamy im nic do zarzucenia." (Niemcom?). W zupełności się zgadzam z takim poglądem, jesli patrzeć na deklaracje Polski i Niemiec w UE - oby tak się stało??? Niestety coś mnie mówi, że to duch czarownicy z podziemi wysłany by ratować reputacje duchów raciborskich potępionych zbrodniarzy niemieckich.

~mama (2013-04-14 11:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibórz za czasów niemieckich był przepięknym miastem, z kilkoma teatrami, fabrykami, browarami. Kwitnąco się rozwijał. Rscy owszem zniszczyli miasto prawie całkowicie, ale ja nie o tym. Ja o tym, że naprawdę nie rozumiem skąd w nas taka nienawiść do Niemców. My, jak raciborzanie nie mamy im nic do zarzucenia.

~Ślązak (2013-04-14 11:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Polacy nie mają pytań, wiedzą dlaczego boleją, kto był sprawcą i nikt tego nie jest w stanie podważyć ! ! Te jedyne 3 nicki, lepiej by było, by wogóle nie powstały - tak wypadałoby postąpić w obliczu bolesnych wspomnień rodzin pomordowanych z przeszłości. Kupczenie, kto zadał więcej ran Polakom (Żydom i in.), jest kontynuowaniem tej tragicznej wojny ! ! !  Ktoś zauważył rocznicę bolesnych zdarzeń dla upamiętnienia "ku pamięci"- przypomniał trochę faktów, ale dla pewnych (zawsze tych samych) osób jest to okazja by usiłować wybielania oprawców. To jest niesmaczne i wyjątkowo nieuczciwe ! ! Na marginesie tej sprawy zapytam, jak czują się Polacy w Tworkowie, Raciborzu i innych miastach oplszczycny czy Ziem północnych tenów Polski,  w obliczu narastającej aktywności i agresji miejscowych fanatyków "Mniejszości" ???

~gaga (2013-04-13 16:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mego dziadka brat też tam zginął, był policjantem na Ślasku. A Rosjanie niszczyli Racibórz, bo był pierwszym niemieckim miastem na ich szlaku.

~antyanty (2013-04-13 13:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rzeczywiście często zapominamy, że zabór rosyjski był dużo bardziej okrutny i brutalny niż niemiecki. W dodatku mało kto w naszej mieścinie pamięta, że Racibórz został zniszczony przez Rosjan, a nie przez Niemców. Za czasów Niemieckich nasze miasto rozkwitało. Chociaz czasem sobie myślę,że może Niemcy zfingowali ten Katyń, żeby przesunąć szalę zbrodni na stronę rosyjską. tyle pytań - żadnych odpowiedzi.

~antyKosmo (2013-04-13 09:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ruski to wróg najgorszy, trzeba o tym pamiętać!

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog