29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (2): NA TEMAT: Dziś Światowy Dzień Masturbacji Strony: 1Dodaj komentarz
~zgadzam sie (2012-02-25 21:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadzam sie z tym. To nie jest prblem ale zjawisko. Na dodatek całkiem przyjemne

~_toniejestśmieszne (2012-02-25 19:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znalezione na opolskim portalu: www.24opole.pl Niby śmieszne, ale także nowatorskie. Zachęcam do lektury. Ja już przeczytałam:) Teraz interpretuję:)

Dla wielu osób temat tabu i powód do żartów. Jednak specjaliści przekonują, że wcale tak nie powinno być, bo masturbacja może mieć pozytywny wpływ na nasze życie.  A dokładniej, życie seksualne. - Chodzi przede wszystkim o kobiety. Te które mają doświadczenia z masturbacją lepiej poznają swoje ciało i doznania seksualne. - mówi Piotr Pośpiech, seksuolog z Opola. - Dużo łatwiej im potem odnaleźć się w kontaktach z partnerem. Lepiej też kontrolują i odczuwają doznania seksualne podczas stosunku – podkreśla.

Jak zaznacza seksuolog, masturbacja jest integralną częścią rozwoju seksualnego człowieka. - W przypadku mężczyzn, którzy poziom testosteronu mają znacznie większy od kobiet, spełnia naturalne zadanie rozładowania pewnych napięć – wyjaśnia Pośpiech. - Niestety bardzo często, zupełnie mylnie, postrzegana jest jako skrzywienie i powód do kpin – dodaje.  Masturbacja niesie jednak ze sobą także pewne zagrożenia i może prowadzić do dewiacji. - Problemy zaczynają się wtedy, kiedy tej fazy nie możemy przeskoczyć i zrobić kolejnego kroku jakim jest normalny stosunek – wyjaśnia Piotr Pośpiech. - Wtedy dochodzi do utrwalenia pewnych nawyków – kończy.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog