29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-02-03 15:43:30 Z mediów

Nowinom Raciborskim stuknęło 20 lat! Tygodnik, który niejednokrotnie krytycznie wyrażał się o włodarzach miasta i powiatu, sam doczekał się z ich strony krytyki. I co ciekawe - na swoich własnych łamach.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (11): MEDIA: 20 lat Nowin - opinie Strony: 1Dodaj komentarz
~o Pominietym (2012-02-08 21:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pan Krystian nie zawsze wie jak działa światek medialny a tym bardziej internet czy forum. Niestety. A szkoda, bo czasem naraża się na krytykę albo bezpośreni atak. Znam Pana Krystiana od lat i mogę powiedzieć, że jest porządnym człowiekiem dążycym do poprawienia losu innych ludzi, wrażliwy na krzywdy i mający sporo do powiedzaenia w wielu kwestiach: pomocy społecznej, życia niejednej parafii, życia społecznego. Wiemy też, że udziela sie w mediach. W Nowinach nie udało się utrzymac rubryki katolickiej ale nie osadzajmy powodów, mogły po prostu być nieopłacalne strony jesli nikt ich nie czytał (w koncu to niszowe tematy, ważniejsze są sensacje)). To decyzja wydawcy. Wiemy tez, że na raciborz.com.pl nieraz pisze i tutaj mu nie zamyjaką drzwi choć czesto obrywa na forum od złośliwych. Moim zdaniem również - nie szuka poklasku, po prostu działa.

~Piotr (2012-02-07 12:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skoro tu ktoś posądza Pana Krystiana o chęć lansowania siebie, to muszę
zauważyć, iż przejawia on wiele inicjatywy i często coś organizuje, więc pojawia się jego nazwisko i zdjęcie. Trudno aby dziennikarz piszący o wydarzeniu czy imprezie przypisał te zasługi innej osobie lub jakieś organizacji. A tak już bywało.Pan Krystian nie szuka poklasku, jak mi kiedyś powiedział, bo on nie jest mu już wcale potrzebny.Wiele spraw załatwia i organizuje za "dziękuję". Tylko wkurza mnie jak niektórzy przypisują sobie jego inicjatywy i zasługi.
Jak ktoś tu zazdrości, to niech się też społecznie weźmie do roboty
a na pewno o nim również napiszą.

~co się dzieje? (2012-02-06 11:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Krystianie, już wielokrotnie między wierszami w tutejszym portalu dajesz do zrozumienia jaki to jesteś WAŻNY i niby wpływowy. Świadomie lub nie ale się lansujesz. Niemal za każdym razem starasz się, by fotorelacja z jakieś imprezy przedstawiała jedno zdjęcie z Tobą. Jeśli już nie ma zdjęć, to zawsze pilnujesz, by przewinęło się Twoje nazwisko. Już nie wspominając o tych podrasowanych komentarzach, które mają Ciebie wychwalać. Czyżbyś teraz już offen na siłę chciał znaleźć dla siebie miejsce na piedestale pisząc jako Pominięty o nieprzebranym oceanie swoich zasług i inicjatyw, których nie znamy miary? Oj oj oj. Czyżbyś to wszystko czynił dla poklasku?

~do Pominiętego (2012-02-05 22:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To ty Krystian? :)

~do sympatyk (2012-02-05 12:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nowiny to dobra gazeta, jesli chce się poczytac plotki. Niestety to gazeta, która szuka tematów na siłę, coraz mniej pisze o rzeczywistości.  Natomiast czasem przywali władzon bo pokazuje dane liczby i chocby wysokosci premii dyrektora Rudnika - ma prawo sie nie podobac władzom.

~Pominięty (2012-02-05 00:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Od roku 1999 przez 6 lat w ramach współpracy, za namową wówczas naczelnego Grzegorza Wawocznego redagowałem artykuły i kronikę katolicką w miesięcznym dodatku Katolickie Nowiny Raciborskie. Byłem pomysłodawcą tego tytułu. Dostawałem tylko skromne wierszówki Ale byłem szczęśliwy jako człowiek wierzący, że ważniejsze wydarzenia w lokalnym kościele znajdowały swoje miejsce w tej poczytnej wówczas gazecie. Redakcja nawet
w Warszawie odbierała nagrodę za nowe inicjatywy. Ale ja tego nie odczułem Zapomniała też pani prezes Kartarzyna  Gruchot o tym przy tworzeniu dodatku z historią 20 lecia. Zbagatelizowano również wielu innych współpracowników.
Oj nieładnie tak, nieładnie!

~Max (2012-02-04 22:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie pisałem o portalu pana Wawocznego tylko o Nowinach w czasie kiedy on był redaktorem naczelnym.

~do Max (2012-02-04 14:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ty chyba masz na nazwisko Wawoczny :) Jeśli Wawoczny jest rzetelny to ja jestem apostoł. W nowinach po odejściu Wawocznego zmieniło się wiel rzeczy ale raczej na korzyśc. Wawoczny tworzy FAKT po tytłem _reklama_ - tworzenie faktów to jego specjalność. Z tego portalu pamietamy niedawną sensację jakoby na prezydenta napadl T.Uciakowski - tak potrafi manipulowac wawoczny aby tylko sensację stworzyc, daleką od prawdy ale w taki sposób by wszyscy o niej rozmawiali. Nowiny są daleko z tyłu za Wawocznym ale tylko w jednej kategorii: TWORZENIA faktów.

~Max (2012-02-04 14:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jako przeciwnik Lenka i Hajduka niestety... muszę się z nimi zgodzić. Taka prawda. Od kiedy wywalili Wawocznego a właczę objął Czarnota nowiny zeszły na psy. Wawoczny w nowinach też poruszał różne tematy, czasami niewygodne dla kogoś ale zawsze rzetelnie. A teraz? Dno dnów.

~sympatyk (2012-02-04 13:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nowiny to dobra gazeta, jednak w obecnych czasach faktycznie więcej w niej FAKTu niż kiedyś. Z tego co pamiętam, kiedyś więcej "słodzono" władzy - może Nowiny miały umowe z miastem czy powiatem? Teraz chyba ostrzej piszą gdyż rynek zabierają im gazety bezpłatne, czymś trzeba spowodowac zeby czytlnicy  kupowali gazetę. Nadal nowiny mająwiele zalet, których nie mająbezpłatni konkurenci, np. duża ilośc stron - moja rodzina kupuje Nwiny bo przez cały weekend jest co oglądac....

~jol (2012-02-04 11:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ale jaja :) dobre :)

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog