29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-11-05 15:15:39 Wiadomości

- Wszystkich którzy rozważają możliwość kremacji, prosimy, aby decyzji tej nie podejmowali pochopnie i wzięli pod uwagę chrześcijańską tradycję - pisze biskup opolski w liście, który ma zostać odczytany 13 listopada.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (49): Biskupi Kościoła Katolickiego krytycznie o kremacji zwłok Strony: 1 2Dodaj komentarz
~songo (2011-12-16 20:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj
Komentarz usunięty przez moderatora
~hehehe! (2011-11-28 12:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Biskup apeluje do wiernych o...... przebudzenie    Wiara | Bez kategorii | 27-11-2011 11:09:26 | WAW .
Waszym..... prawem i obowiązkiem jest więcej niż przyjść do świątyni, posłuchać kazania, skorzystać ze świętych sakramentów ale  i.......... dać na tacę!

~,,ojciec,, (2011-11-23 07:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,Zawsze w cieniu swojego męża, Lecha Wałęsy (68 l.), tym razem w związku z publikacją autobiografii Danuta Wałęsa zaczęła brylować w mediach. I to ona obecnie, w zastępstwie swojego męża, piętnuje ojca Rydzyka!
- Bardzo mi smutno, że w polskim kościele dzieją się takie rzeczy. Słowo ojciec nie może mi przejść przez usta, bo dobry ojciec wprowadza pokój, nie podpuszcza i nie napuszcza na innych ludzi, nie żeruje na biednych. Bo ta część społeczeństwa, która w tym uczestniczy, to ludzie bezradni, którym Radio Maryja i Telewizja Trwam narzuciły swoje myślenie.,,upload/small_37ScreenShot001.jpg To ludzie bezwolni - mówiła wczoraj Wałęsa w Radiu Zet.

~kosciuszko (2011-11-14 17:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Biskupi ! Poszli won od polityki! Kto to - to banda eunuchów, roszczaca sobie pretensje do rzadzenia Panstwem polskim! Trzy rozbiory odbyły się z ich udziałem! Targowica  dowiodła  tego dobitnie! Siedmiu biskupów - zdrajców Ojczyzny powieszonych - mało!

~i po problemie (2011-11-09 21:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

http://forum.raciborz.com.pl/viewtopic.php?id=12928&action=new

Umrzików na kąpostownie dostarczać. Tylko niech odbiór będzie częściej niż co dwa tygodnie

~Jaco (2011-11-08 21:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi Szperaczu... czy możesz wyjaśnić jak działa program, o ktorym wspomniałeś poniżej? Dziękuję.

~szperacz (2011-11-08 16:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ,,te,, Gdybys był forumowiczem kulturalnieszym  w ,,języku,, to wyjaniłbym Ci jak to działa, ale wobec poniższego, musisz sobie radzi sam ! Zapamiętaj! Uprzejmosc jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a swiadczy o t.z. kindersztubie! Jednym słowem dajesz złe swiadectwo  swoim ,,pasterzom,, w szeroko rozumianym znaczeniu tego słowa!

~te szperacz (2011-11-08 16:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a jak to pieroństwo działa?

~szperacz (2011-11-08 14:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ,,padre,, Należę tylko do.....kasy zapomogowo - pożyczkowej .Zadne inne organizacje, klany , sekty, odłamy religijne czy inne zbiorowiska mnie nie interesowały i nie interesują, natomiast bacznie przyglądam się tym, którzy ,,wiodą,,naród na wszelakie manowce! Kieruję się zasadą starożytnego filozofa -,, nie namawiaj do picia wody jak sam.....żłopiesz wino,,  / nawet mszalne /
Jeżeli boisz się publikacji dowodów o przekrętach ,,odnowy w duchu swietym,, to sciągnij sobie nowoczesny programik, opracowany dla chiskich dysydentów, aby ich władza nie mogła namierzac UltraSurf10.17 i bedziesz autentycznie anonimowy sieci, no chyba, żebys dokonał  jakiejs zbrodni, to wtedy cały swiat zacznie Cię scigac!
a propos portal ma kiepskiego moderatora, bowiem ten nie wie, że słowo kuternoga jest.....synonimem okrelenia człowieka chromającego, kulejącego, a nie przeklenstwem! No, ale to wiadczy tylko o braku znajomoci słowników j.polskiego.

~... (2011-11-08 11:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Aborcja, eutanazja, seks z zabezpieczeniem, kremacja... ciekawe czego jeszcze zabronią nam panowie w czarnych kieckach

~padre do szperacz (2011-11-08 08:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szperacz nie ściemniaj. Odpowiedz na moje pytanie tak albo nie i bez epitetów bo portal musi to później cenzurować. Jesli byłeś w matrixie to znajdą się dla ciebie papiery (notatnik jednego animka z nazwiskami i kwotami). Ja ich nie mogę opublikować choćby dlatego, że mam pietra.

~Już wystarczy? (2011-11-08 02:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W jakiejjeszcze ważkiej kwesrtii przemówią ? pasterze? nasi

~cfK (2011-11-07 21:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A Ty się daj zakopać za życia. Zobaczysz co lepsze:) Szybka utylizacja termiczna czy walka o oddech dwa metry pod ziemią w ,,,, poświęconej ,,, tekturze

~Do szperacza i pozostałyc (2011-11-07 20:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najlepiej sami poddajcie się kremacji za życia , to się przekonacie jak to wygląda.Ludzie bez skrupułów. Gdzie się wychowaliście?

~Fan Szperacza (2011-11-07 19:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Żeby nie być gołosłowny - niedawno byłem świadkiem, jak na pogrzebie zbierali tacę 2X. Na mszy przy trumnie, potem na cmentarzu w czasie ceremoni. (Wcześniej oczywiście był pogrzeb opłacony).
Zainteresuj się Szperaczu takimi przypadkami z dnia codziennego. Pozdrawiam

~Fan Szperacza (2011-11-07 19:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szperaczu dobra robota! Nie przejmuj się pogróżkami i szperaj dalej! Niech prawda zwycięży!

~szperacz (2011-11-07 12:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten raciborski apostoł, to dla mnie tylko......********, a tacy mają wielkie  potrzeby ambicjonalne! To najbardziej niebezpieczne osobniki meskie, oprócz tych poniżej 1,70cm

~padre do szperacz (2011-11-07 10:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ty chyba naprawdę nie lubisz pozornej religijności, szczególnie takiej, która przynosi niezłe dochody. Podoba mi się "rencisto" (masz chyba dużo czasu), że potrafisz dowalić każdemu świętoszkowi i masz na to argumenty. Lubię cię chociaż mnie czasami wkurzasz. Napisz szczerze, byłeś kiedyś w organizacji najświętszego apostoła?

~Judyta (2011-11-07 10:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy w raciborskim PiSie również nastapi rozłam? Na pejntbolowców i karpulingowców?

~grabarz (2011-11-07 09:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak zwykle wypisywaniem głupot na portalach zajmują się ci, którzy nie mają pojęcia o procesie kremacji. Nie ma potrzeby kupowania dwóch trumien, ponieważ ciało spala się w tej samej trumnie, w której spoczywa zmarły podczas nabożeństwa. Chyba, że wolą zmarłego lub jego rodziny będzie spalenie zwłok zawiniętych w prześcieradło lub w kartonowej trumnie. Wtedy po takim zmarłym pozostaje trumna. Jednak i tutaj jest to problem do obejścia gdyż krematoria dysponują takimi trumnami tymczasowymi, które można za niższą kwotę wynająć na czas nabożeństwa, a potem zwrócić ponieważ ciało będzie spalone w czymś innym. Najpierw przeczytajcie uważnie o czym piszą biskupi, dowiedzcie się jak wyglądają procedury i etapy przygotowań do kremacji, a potem możecie zacząc pisać. Mam nadzieję, że wtedy już mądrze, a nie głupio jak teraz.

~BarbaraMirosławK (2011-11-07 09:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po prostu !!! do kościoła z płaczem pobiegli ,,biedni" trumniarze płaczac że im bieda zajrzy w oczka jak rodziny nie będą kupowac drogich pudeł ostatniego spoczynku no to kościół pmyślał pomyślał i wymyślił - rodzina musi kupic jedą trumnę na mszę a potem drugą trumnę do spalarni. Wydatek kosmiczny i grabarze z trumniarzami znowu będą opływać w dobrobyt. A e rodziny mają okrojony porzez ZUS budźet to będą się cieszyć tylko kredytodawcy bo żeby było zgodnie  z wolą kościołą to rodziny do śmierci będą spłacac koszty pochówku kolejnych ich członków. Kościół będzie zadowolony, trumniarze zadowoleni i jeszcze banki zarobią na jeleniach którzy zadłużą się niemożebnie.;)
A WYSTARCZY ZROBIĆ TAK JAK W USA : kSIĄDZ ODPRAWIA MSZĘ W SPALARNI , NIEBOSZCYK ZAMIAST DO GROBU WJEŻDŻA DO KLAPY SPALARNI I JEST OKEY !<span style="white-space: pre;">        </span>
tylko trzeba trochę pomyśleć a to w polskim wydaniu czynność niemożliwa.

~szperacz (2011-11-07 09:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Koronnym argumentem kapłanów jest, że my to wszystko nie dla siebie..., my prowadzimy działalność charytatywną i to dlatego mamy takie przywileje. A otóż wielkie g... prawda ! Na działalność charytatywną też dostajecie pieniądze z naszych podatków za pośrednictwem budżetu państwa !!! Na podstawie artykułu 14 ustęp 4 Konkordatu Polska musi kościelne zakłady opieki społecznej dotować dokładnie tak samo, jak państwowe. To samo dotyczy również szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo - wychowawczych Kościoła. Co najmniej 52 kościelne zakłady opiekuńczo lecznicze funkcjonują na państwowych pieniądzach z budżetu centralnego. Z budżetów wojewódzkich finansowane jest około 100 domów opieki społecznej, o których okoliczna ludnosć myśli, że to finansują księża. Za te pieniądze państwo mogłoby zatudnić normalne pielęgniarki i bez łaski.
Drugim wielkim mitem jest , że księża płacą normalne podatki  Sprawę ich podatków reguluje ustawa z 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym (...) W największym skrócie wymiar tego podatku zależy od stanowiska ( proboszcz, wikary ), wielkości parafi i regionu Polski. Zamiast się z tym męczyć najlepiej po prostu zadzwonić do swojego Urzędu Skarbowego i zapytać. Moja parafia ma około 2000 mieszkańców. Proboszcz kwartalnie płaci dokładnie 363 złote, a wikary 307 złotych !!! Ten podatek istnieje tylko po to, żeby mydlić oczy naiwnym .
Jeden z nielicznych uczciwych, mądrych księży Śp. Józef Tischner pisał cytuję: "Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi".
Moja wiara w Boga jest niezachwiana, ale Boże chroń nas przed Kościołem ( takim jaki jest dzisiaj w Polsce ).

Wszystkie powyższe informacje zostały znalezione w sieci, a jeżeli któraś jest nieprawdziwa rzućcie kamieniem...

~szperacz (2011-11-07 09:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak jak ja drąze dochody, Ty ponizej  przedstaw wydatki !

~szperacz (2011-11-07 09:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<p class="MsoNormal">16. Zyski z nadużywania zwolnień od ceł i akcyz od
przedmiotów importowanych na cele kultu religijnego. Proceder przybrał tak
gigantyczną skalę, że zrobiło się zbyt głośno i oficjalnie już im to
trochę ukrócili. Najbardziej znane przykłady: Szajka z Rzeszowa w składzie ośmiu
miejscowych proboszczów tylko przez jeden rok sprowadziła na cele kultu
religijnego 92 luksusowe limuzyny i wpadła. Trio dobrodzieji z Lublina stuknęło
Polskę na 400 000 złotych. Trzeba trafu. To akurat tyle, ile wynosi
odszkodowanie zasądzone za dożywotnie kalectwo tej dziewczynki przygniecionej
na cmentarzu parafialnym pewnego proboszcza. Kościół bezlitośnie procesuje
się z kalekim dzieckiem. Przegrał już we wszystkich instancjach i dalej nie płaci.
Ale ogólnie, gdyby się ktoś pytał ECCE HOMO. Alleluja i do przodu. Wszak nie
na darmo Chrystus nauczał "sprzedaj wszystko co masz, pieniądze oddaj
biednym i idź za mną". Gdybyście dobrodzieje faktycznie szli za
Chrystusem, jak Was o to prosił, doszlibyście do łóżeczka tej dziewczynki,
siedzieli na jego brzegu i czytali dziecku bajki Andersena. Jak można idąc za
Chrystusem dojść do willi proboszczów i pałaców biskupów, patrzeć sobie
<p class="MsoNormal">przez okno na ludzkie dramaty i liczyć piieniadze
Poczciwi ludzie w Polsce są przekonani, że księża i zakonnice od ust sobie
odemjmują i pomagają potrzebującym.<span>
</span>

~Do szperacz (2011-11-07 09:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Uparcie drążysz temat dochodów Kościoła.A czy znasz wydatki na parafiach?
Radzę się z nimi zapoznać. Niektórzy proboszczowie nie są już w stanoie połączyć koniec z końcem.Na tacę w niedziele padają złotówki bo ludzie bbiednieją.Księża płacą od lat podatki od ilości osób zamieszkałych w obrębie danej parafii, również za tych którzy do kościoła nie chodzą w tym także za ciebie.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog