29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (14): Kiedy Ruch Autonomii Slaska zawita do Raciborza? Strony: 1Dodaj komentarz
~tan (2011-06-16 17:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

..coś się ci powojenni Ślązacy uspokoili. Może zrozumieli,że wysiedlenie miejscowych a nabór kolesiów z Polski,to niezbyt uczciwa forma utworzenia „większości” Dziwne,że trudno znaleźć złośliwego pseudoślązaka z grupy Polaków którzy po wojnie zaznali wyrzucenia ze swoich np.zaburzańskich terenów.Ci znają realia i szczegóły losów ludzi suwerenów tej ziemi. Najwredniejszymi „ślązakami” są ci Polacy,którzy na Śląsk wryli sie opuszczając lub uciekając ze swoich terenów na których nic nie zdziałali a często ubijali współrodakow ,prZed którymi musieli uciekać bo wiedzieli co ich czeka. Udawanie Ślązakow i bełkotanie o okrutnych Niemcach /tubylcach/ to ich domena!

~Racibor1 (2011-03-09 18:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ratibor 1 i ten co do buta pije, zawsze byli mi obcy w treściach wypowiedzi na Forum, co napiszę - negują wszystko, trzeba być idiotą by czekać aż Ratibor 1 zadeklaruje, że jest Ślazakiem - Polakiem!!! Ten dureń wlazł na Forum i nie rozróżnia, co i kto? tu  pisze.!!! Nie myślę o przypodobaniu się Ratiborom, a o tym pamiętajcie! - na Ślasku jest wiekszość Polaków którzy wiedzą  co jest ich własnością !!!

~nie tan (2011-03-09 11:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kto jest ten, który z buta pije? Tak się dzieje, gdy ten co nie ma nic do powiedzenia, zabiera głos na Forum, aby inni nie zabierali !!!

~Do but (2011-03-08 23:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widzę ,że but to jest to samo co Ratibor 1 i dalej ględzi stare wytarte dyrdymały na temat niemieckiego spisku na Śląsku w celu oderwania go od polskiej macierzy.Twoj pompatyczny wszechpolski zadufany styl poznać co najmniej z kilometra.Ty koleś jesteś emerytem na którego w ramach solidarności międzypokoleniowej musimy zaiwaniać, po to żebyś mógł,wypisywać te banialuki i zawracać gitarę.Czekam ,aż napiszesz że jesteś Slązkiem z krwi i kości walczącym niezłomnie o Polskość Sląska,a tak naprawde jesteś zwykłym pieniaczem wypisującym bzdury na forach dla zabicia czasu i podkręcenia atmosfery na forach.Koleś daj spokój i nie przeskadzaj ludziom w duskusji.

~do tan (2011-03-08 17:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Idiota chyba do siebie gada, ktoś mu zniszczył Ślask? Jacyś "ślązacy" nieładnie że nie chcą autonomii? on tak zacharowany nieuczciwą robotą Niemiec, dla dobrodziejstwa Nas Ślazaków się poświęca. TO CHYBA CAŁA BIOGRAFIA RAŚ !!! Boże uchowaj nas od takiej gadziny !!!

~tan (2011-03-08 15:47)
Ocena: 1 + | - Cytuj

O jak bardzo sie boją  „ślązacy ” autonomii. Nie bójcie się,Śląsk już dosyć zniszczyliście po „wyzwoleniu”. Teraz kolej coś tu uratować aby nie uczynić te piękną gospodarną ziemie Bangla Deschem.Aby uzasadniac prawo do zniszczenia Śląska bełkocecie o Niemczech.Ładnie to ? Weżcie się za UCZCIWĄ ROBOTĘ TO I AUTONOMIA będzie dob rodziejstwem dla Was

~but (2011-02-21 14:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"...tylko Niemcy dążą do rewizji istniejącego porządku na Śląsku. Może nie
jesteś niemką? ale jesteś skażona niemieckim ekspansjonizmem!!!
" kasia próbuje coś bełkotać o polskiej gospodarce, dlatego RAŚ!!! i jednocześnie popiera Tuska, rządy PO do jeszcze większej katastrofy dla polskiej gospodarki, jak Smoleńska, zapomiała że nieświadomie przyłożyła do tego swoje poparcie w wyborach. Macie Gorzelika, który nic nie zrobi dla gospodarczej autonomii Śląska - zaczyna od bibuły zniemczania młodych, chociażby przez zreformowanie Sejmiku Śląskiego w kierunku pełnej Autonomii i samowystarczalności, która istniała w okresie miedzywojennym - bez rozbierania Polski!!! Temu drugiemu miejscowemu niemcowi, odpowiem Oświadczeniem Przew. parlamentu UE, Jerzego Buzka, który ruchy Basków i Katalończyków nazwal Seperatystyczne- ostrzega polaków przed RAŚ na Śląsku. zagrażające integralności UE.

~miejscowy (2011-02-21 12:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Denerwuje mnie utożsamianie RAŚ tylko i wyłącznie z Niemcami.RAŚ utożsamia się ze Śląskiem.Czy Baskowie bądź Katalończycy prowadzą jawną dywersję antykastylijiską?

kasia (2011-02-21 12:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czyli wedlug Ciebie gospodarka Polski jest lepsza od niemieckiej?  gdzie Ty widzisz porzadek na slasku?? i wedlug Ciebie lepiej nic nie robic, czekac az nawet  zamkna linie kolejowa do Kedzierzyna i Rybnika, bo wedlug Twojego rozumowania brak dzialania spowoduje lepsze rozwiazanie?? Obudz sie czlowieku, popatrz w lustro i odpowiedz sobie na pytanie: jakim jestes dziadem!! dla Twojej informacji nie jestem niemka, nie brakuje mi pieniazkow, i wiosen juz tez mam niemalo.ja kocham to miasto i nie moge patrzec jak ludzie przez brak jakiegokolwiek planu pomocy panstwa polskiego zyja z dnia na dzien. Raciborz jak i caly Slask czeka na jakis wstrzas i on sie dokona predzej czy pozniej, bieda jest na calym slasku, patologia goni patologie, spowodowana ze jest to zapomniany rejon od ponad 20 lat i czy pomoga w tym Niemcy czy RAS to dla ludzi nie ma znaczeniam bo kazdy z tych ludzi choc wielu juz nie pamieta a trzeba o tym mowic zeby Raciborz byl miastem tak wielkim jak ponad 80 lat temu i czy to bedzie w Panstwie Polskim czy w autonomii slaskiej, wazne zeby ludziom dobrze sie zylo a nie tak jak teraz dziadowanie m.in jak Ty.

~but (2011-02-21 10:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jesteś młoda, nieświadoma i skażona pieniądzem, którego brak mocno doskwiera - mnie też. Pomyśl trochę samodzielnie? co zmieni w Twojej kasie, to że będzie was bardzo dużo za RAŚ ? Oceń - nazwij sama tych, którzy są raciborzanami ( Niemcy i z podwójnym Obywatelstwem) i którzy w granicach państwa polskiego dążą, wbrew pozostałym ślązakom, do stworzenia własnego autonomicznego regionu - tylko dla siebie !!! Jest wiele obywateli, którzy z racji dłuższego pobytu na Śląsku czują się ślązakami, a tylko Niemcy dążą do rewizji istniejącego porządku na Śląsku. Może nie jesteś niemką? ale jesteś skażona niemieckim ekspansjonizmem!!! To Twoja choroba, którą poznały wszystkie państwa Europy i Świata.

kasia (2011-02-21 09:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bucie jeden: czyzyby Tobie niczego w miescie nie brakowalo? a moze jestes z rady miasta i odwagi Ci brak aby podpisac sie pelnym imieniem i nazwiskiem? a moze po prostu nie jestes raciborzaninem i trzepiesz duza kase z ciezkiej pracy raciborzan, poczekaj na spis powszechny bo jak mozna traktowac z pogarda jak napisales kabotynow czyli  rodzimych raciborzan ktorzy byli i Polakami i Niemcami i Czechami czyli po prostu Slazakami? czekamy na spis powszechny....

~but (2011-02-18 19:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

dwóch zadziornych się zebrało - by puścić szczura, jakby w Raciorzu im jeszcze czegoś brakowało. Pora by to bractwo policzyć w/g pochodzenia do 5 pokolenia i traktować jak kabotynów z należną im pogardą.

~miejscowy (2011-02-18 08:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zobaczymy ilu raciborzan zadeklaruje w spisie narodowość śląską.W tym upatruję szansę.Musi być jakaś pzreciwwaga...

kasia (2011-02-17 20:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czy nie Uwazacie ze trzeba bylo by przewietrzyc raciborska scena polityczna, Raciborz ma dobre nastawienie do tego ugrupowania ktore jest nastawione jakby nie bylo na to co nasze, rodzime slaskie i raciborskie. czekam na dyskusje, mysle ze wiele osob z ratusza obawia sie RASu a to tylko kwestia czasu kiedy RAS zapuka na Batorego....

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog