29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-04-08 11:09:41 Kuźnia Raciborska

Blisko dwugodzinna debata o stanie szkolnictwa zdominowała ubiegłotygodniową sesję rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej. Zobacz relację video.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (6): Znów gorąco wokół kuźniańskiej oświaty Strony: 1Dodaj komentarz
~nauczyciel (2011-04-11 06:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

skąd te informacje o zawodówce i uczacych w nich "świętych"?? moze konkretnie ?. az sie usmiałem jak to napisałeś panie racku :)

~44 (2011-04-09 18:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może apel do rodziców
NIE WYSYŁAJCIE DZIECI DO SZKÓŁ
NA WILEŃSKIEJ
NA ŻORSKIEJ
NA KOZIELSKIEJ
precz z sektami

~racek (2011-04-09 15:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szkoła w Kuźni musiała zniknąć ponieważ , przy niżu demograficznym przewodniczący komisji oświaty w radzie powiatu p. mika musi zadbać o pracę dla swoich sekciarzy w racku czyli dla sekciarzy zatrudnionych na wileńskiej i na kozielskiej.
Przecież nietrudno zgadnąć że na wileńskiej jest zawodówka gdzie aż roi się od sekciarzy a na kozielskiej licceum profilowane z p. tylką dyrektorem szkoły a wice sekciarzem po mice.
i tak oto racibóerz łyknie trochę młodzieży aby towarzystwo z kościoła w Żorach miało nabór do swoich szkół. Żal mi tylko młodzieży która, przez sekciarzy będzie musiała jeździć do szkoły kawał drogi.

~Sherlock (2011-04-09 09:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myślicie, że jak nagle zaczniemy sobie słodzić i powtarzać, że ZSOiT jest wspaniałe, to połączenie szkół zostanie uznane za cudowny pomysł? A jak już olewając społeczeństwo doprowadzicie do tego, to ten cudowny pomysł zamieni się w sukces? Co zrobicie z budynkiem obecnej podstawówki spełniającej wszystkie obecne wymagania dla szkoły podstawowej? Skąd weźmiecie pieniądze, żeby przystosować obecne ZSOiT do takiej roli, skoro mowa jest właśnie o braku pieniędzy? Powiedzcie ludziom ile tak naprawdę trzeba pieniędzy na taką operację. Chyba, że sami nie zdążyliście o tym jeszcze pomyśleć. Co się stanie z nowym boiskiem wielofunkcyjnym, które posiada szkoła podstawowa? Wpuścicie tam zapewne ośrodek "wychowawczy", a dzieci w podstawówce będę się zabijać na boisku asfaltowym. W siatkówkę, tenisa i koszykówkę będą mogły sobie pograć co najwyżej na komputerze. Minie 5 kolejnych lat i rozpocznie się nowa dyskusja, a wszyscy doświadczą po raz kolejny deja vu. Oto bowiem staniemy przed widmem likwidacji ostatniej szkoły z powodu braku uczniów i pieniędzy. Lub zamianę jej na jeden wielki ośrodek "wychowawczy", ponieważ wszyscy rozsądni rodzice zapomną, że we własnym mieście można posłać dziecko do normalnej szkoły. Zostaną w niej tylko dzieci z rodzin, w których o wychowaniu nigdy nie słyszano, a jedynym momentem kiedy rodzic interesuje się nauką swojego dziecka, jest sytuacja kiedy może iść do szkoły nabluzgać nauczycielowi za to, że dziecko dostało zadanie domowe, albo zostało bezpodstawnie skarcone, bo kogoś okradło lub pobiło. Ale co tam. Wystarczy jedna sesja, wszyscy sobie wmówimy, że nie jest tak źle, a nawet jest cudownie i że nie będziemy mówić już nic złego. Zamiećmy wszystkie niewygodne kwestie pod dywan i możemy spać spokojnie.

~Sherlock (2011-04-09 09:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rozmowa o niczym. Naprawa atmosfery, powściągliwość w wypowiadanych opiniach, bla bla bla. Teraz chcecie się uczyć wzajemnie dobrego wychowania? A gdzie konkretne argumenty dotyczące przyszłości? Tematem jest połączenie szkół, a wy sobie rozmawiacie o atmosferze i o tym, że istnienie ZSOiT jest sukcesem? Chwalicie się, że uratowaliście kadrę tworząc ZSOiT. Tylko, że większość tej kadry to ludzie spoza Kuźni. Za to teraz likwidując obecną podstawówkę zwolnicie kadrę, którą prawie w całości tworzą mieszkańcy Kuźni. Praktycznie zmierzacie do zniszczenia dobrze funkcjonującej podstawówki, przenosząc uczniów pod opiekę kadry, która w większości pracuje chyba za karę. Z dyrektorem na czele. Pani Ala i Sabina mówią o świetnym poziomie i kompetentnej kadrze, ale to tak jakby powiedziały, że czarne jest białe. Myślicie, że całe lokalne społeczeństwo da sobie nagle wmówić, że ta szkoła jest świetna, choć zamiast przyciągać uczniów z zewnątrz, powoduje, że ci lokalni uciekają na zewnątrz. Fakt, że młodzież z Kuźni jest coraz gorsza, a całe to zło zaczyna się w domu, a nie w szkole. Na wioskach jest inne podejście, bo tam nawet rodzicom coś się chce zrobić dla tych dzieci i szkoły, a u nas od szkół się tylko wymaga. A im większy debil, tym więcej pretensji do całego świata. Jednak jakoś z tą młodzieżą i ich rodzicami trzeba umieć pracować. Tak jak trzeba umieć stworzyć sobie atmosferę we własnej szkole, o czym wspomniała pani burmistrz. Dlatego nie może być tak, że kadra, która nie radzi sobie z utrzymaniem swojej firmy na odpowiednim poziomie w każdym aspekcie jej działania, dostaje prezent w postaci szkoły podstawowej, aby się utrzymać i dalej psuć to co jeszcze zostało dobre.

~Krystyna (2011-04-08 18:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Głównym odpowiedzialnym za zapaść naszej szkoły jest jej dyrektor. Czy nie widzicie, szanowni Radni co on wyrabia? Jakie działania podjął, aby przeprowadzić nabór, nie tylko do szkoły średniej ale i do gimnazjum. Dziwi mnie obrona ze strony p. Wierzchowskiej. Czego tu bronić? Nieroba? Widać P. burmistrz pasuje na tym stanowisku człowiek bardzo bierny, ale wierny. Jedyne lekarstwo - trzeba przeciąć ten wrzód, z przyległościami.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog