29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-12-22 00:00:00 Wiadomości

Odtwarzacz DVD przekazała Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu dla Oddziału Ginekologiczno - Położniczego. Sprzęt marki LG, wartości 333 zł, służyć będzie do projekcji filmu edukacyjno - promocyjnego "Twój poród może być łatwiejszy - Narodziny w wodzie".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (62): Odtwarzacz DVD dla ginekologicznego Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~z boku (2006-01-01 13:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z ufnością w Nowy Rok!, aby odpłynęły Odrą stare problemy raciborzan.  Wypowiedzi w komentarzach, które utożsamiają się z Michaliną P.,moberowaną przez dyrektora szkoły nr3 w Raciborzu sugerują, że w raciborskiej oświacie takie problemy są dość powszechne. Jak relacjonuje "kotek", ta pani to nie żaden monument, tylko zadufany w sobie dyrektor, który zatracił samokontrolę, który nie powinien kierować zespołem ludzkim- gronem pedagogicznym, jakież cele wychowawcze może realizować taka szkoła.

~Kotek (2005-12-31 21:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jeszcze jedno: kilka dni temu telewizja podała sensacyjną informację o wyroku skazującym naczelnika urzędu, który stosował mobbing wobec pracownika. Sensacyjna bo jedna z nielicznych rozpraw w skali kraju. Dziś jeszcze sądy mają kłopot z kwalifikacją czynów i interpretacją dowodów tego przestępstwa. Uczą się na takich przykładach jak ta rozprawa rodem z Raciborza, która jest w toku. Druga instancja może wnikliwiej się zajmie się analizą dowodów. Potem pójdą następni, zapewniam.Bo jest draństwo.

~Kotek (2005-12-31 20:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do myszki i Poruszonego: Dyrektor Szkoły nr 3 w Brzeziu, Małgorzata P. tryumfuje decyzję sądu, ale zapomniała dodać, że przegrała dwie inne rozprawy z tym samym nauczycielem. Sąd w jednej rozprawie nakazał jej sprostować treść świadectwa pracy, które wystawiła Michalinie P. a w drugiej wyrokiem nakazał wypłacić odprawę, której nieprawnie nie naliczyła wyrzucając ją z pracy... Jednak nie idzie myszce tak gładko, na razie przegrywa 2:0 a apelacja rozstrzygnie niedługo wynik trzeciego meczu...

~Arteks (2005-12-27 19:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibórz-Głubczyce. Poza wspomnianymi argumentami przez A-F należy dodać, że przed zawieszeniem był to też najwwygodniejszy dojazd dla studentów w Katowicach. Racibórz jako węzeł zyskał by na tym bardzo. A czemu nie wprowadzić jednego szynobusu w kierunku Kietrza??? Tam też przygdałoby się wznowienie ruchu.

~Arteks (2005-12-27 19:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do linii Racibórz-Racławice to jej zamknięcie było zupełnie nieracjonalne. Wierzcie mi lub nie ale na odcinku R-rz-G-ce jeździło więcej ludzi niż np. z Bielska do Cieszyna. Niestety zazwyczaj likwiduje się coś co jest na peryferiach województwa lub na pograniczu dwóch. Z perspektywy Opola z pewnością ta linia nie ma znaczenia. Z perpektywy Raciborszczyzny i Głubczyc ma i to wielkie! Władze obu straostw powinne sobie postawić za cel odtworzenie jeśli nie całej linii to przynajmniej odcinka

~A-F (2005-12-27 13:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Można też coś przeczytać o tej kolei na stonie internetowej Nowej trybuny Opolskiej: www.nto.pl i na wewnętrznej wyszukiwarce wpisać hasło "Głubczyce" - pojawi się lista artykułów i wejść na ten: "Linii nie oddamy!"

~A-F (2005-12-27 13:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...sąsiednich gmin i miejscowości ( warto wspomnieć, że wiele osób z tych gmin studiuje na naszej PWSZ a takie połączenia tylko mogą sprzyjać naszemu miastu. Wiele dzieci musi wynajmować autokary by ze szkołą przyjechcać pozwiedzać Racibórz, muzeum, starówkę, "zaliczyć" Mc.Donaldsa, lodowisko czy kino.

~A-F (2005-12-27 13:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z tego co mi wiadomo to gminy, przez które przebiegają tory dawnego połączenia Racibórz - Racławice Śl. są bardzo zainteresowane wznowienie połączenia kolejowego. Trasa Racibórz-Głubczyce jest jeszcze w dobrym stanie natomiast Głubczyce -Racławice już w gorszym i tam potrzeba ok miliona złotych na doprowadzenie do stanu używalności torowiska. Coś wspomina się o szynobusie mającym kursować do Raciborza. Już kiedyś pisałem o tym sporo i widać, że ma to swoje odzwierciedlenie w potrzebach ...

~darius (2005-12-27 12:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzięki,ale moja wiedza na temat kolejnictwa jest raczej powierzchowna :)..zresztą to chyba widać..

~Arteks (2005-12-26 22:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Darius, widać ze jesteś obeznany. Gwoli ścisłości. 160 km/h to jest standard dla linii magistranych istniejących. W Niemczech jednak zmodernizowano sporo linii na 200 km, a linia z Berlina do Hamburga (nowowybudowana ma chyba 250 km/h). Na CMK 200 km/h jest dopuszczalne tylko na niewielkiej długości w okolicy Góry Włodowskiej (może jakieś 30 km). Jest też planowana linia dużych prędkości Gdynia-Warszawa-Śląsk-Czechy ale chyba przyszłe pokolenia jej doczekają...

~darius (2005-12-26 19:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poza tym wszystko wskazuje na to,że w najbliższych latach priorytetem dla PKP(a raczej rzadu polskiego) będzie budowa szybkich linii(do 300kmh)łączących Wro, Poznań przez Łódź z Wawą i wydaje mi się,że jak to ruszy(byc może już za 3-4lata),to wszytskie inne większe inwestycje zostaną ograniczone:(..słyszałem,że koszt tej budowy wyniesie ponad 12 mld zł(sam odc.Wro-Waw)

~darius (2005-12-26 19:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

..ma lokomotyw, które mogłyby jeździć więcej niż 160kmh.Wydaje mi się,że póki co,to większe znaczenie i co się z tym wiąże,szanse na modernizację ma linia,która przekracza granicę w Zebrzydowicach..

~darius (2005-12-26 19:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na CMK mozna jeździć nawet ponad 200..Parę lat temu Pendolino osiągneło na tej linii ponad 250kmh:)i z tego co wiem to chyba EU-09(albo EP-09)jeździ na tej trasie do 200kmh.Wiem jakie sa standardy europ.,ale dziwne mi się wydaję,że np.linia Wro-Kato jest modernizowana kosztem ogromnych pieniędzy i przystosowana do 160, przeciez za 10 lat standard wyniesie 200 i wtedy znów kosztem ogromnych nakładów musiałaby zostac przystosowana,a jest to linia o dużym natężeniu ruchu..inna kwestia,że PKP nie..

~racibor (2005-12-26 14:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

max podsunął myśł, którą warto podjąć w nowej sytuacji wymiany wojewodów. Jednak temu. który mógłby pomóc raciborzanom trzeba dać do ręki argument w postaci lawiny mejli od raciborskich ineternautów. Czekanie na samouzdrowienie naszej władzy nic nie zmieni.

~Arteks (2005-12-26 13:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

transeuropejskiego korytarza transportowego Skandynawia-płd. Europa. Z tym, że zawsze dzięki takim inwestycjom zyskują również pasażerowie bo nie ma żadnych ograniczeń w prędkości. Problem w tym, że dla ruchu pasażerskiego o wiele potrzebniejszy byłby remont linii w kierunku Katowic który jest z roku na rok odwlekany... Linia po której jeżdża pociągi z predk. 160 km/h teoretycznie powinna być pozbawiona skrzyżowań jednopoziomowych. Wszystkie drogi powinne iść nad lub pod linią kolejową.

~Arteks (2005-12-26 13:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ojj... to nie takie proste. W Polsce obecnie tylko CMK Warszawa-Zawiercie ma parametry linii którą dałoby się zmodernizować i przygotować do prędkości 200 km/h. Inne magistralne linie będą modernizowane do prędkości 140-160 km/h i jest to standard europejski. Dość powiedzieć, że Czechy gdzie kolej jest w o wiele lepszej kondycji niż w Polsce mają niewiele odcinków do obsługi 160 km/h (i to po modernizacji!). Wspomniana linia E59 nie musi mieć więcej gdyż jest przygotowywana głównie pod kątem

~darius (2005-12-26 11:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

@arteksa...muszę przyznać,że nie wiedziałem o tym ..wstyd,ale nigdy bym nie przypuszczał,że to linia międzynar:( ale w takim razie jest to dodatkowy atut dla miasta i zawsze ładnie brzmi"przebiega przez nie kolejowa linia międzynar" tylko się zastanawiam jaki sens ma modernizowanie linii i dostosowanie jej do predk. 140 czy 160(chyba jednak ta druga liczba jest prawidłowa),jesli teraz ponoc mozna nia jezdzic 110-120.Skoro to międzynar.to lepiej odrazu przystosowac(wybud.)do 250kmh-wyjdzie taniej

~Edziu (2005-12-26 09:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

coz, kazdy wiek ma swoje prawa: na starosc wiele rzeczy umyka i nie dziwie sie, ze prezydent "zapomnial" poinformowac ludzi i Rade Miasta. w koncu w czasach jego mlodosci wladza miala spoleczenstwo w nosie i chyba wciaz nasz staruszek ze swoja ekipa mysli tymi kategoriami.

~Arteks do Dariusa (2005-12-25 18:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ależ Dariusie! Linia E59 Chałupki-Racibórz-Wrocław-Poznań-Szczecin-Świnoujście to magistrala należąca do linii AGTC/AGC (europejskie korytarze transportowe). Na odcinku Kędzierzyn-Wrocław wspólna trasa do magistrali E20 Wschód-Zachód. W nomenklaturze kolejowej to odpowiedniki AUTOSTRAD! W pierwszej kolejności modern. będzie E20 ale słyszałem, że za odcinek KK-Ch-ki też się mają wziąść i zdaje się, że będzie na niej 140 km/h. Obecnie przed modern. z Rybnika do Wrocka poc. jedzie tylko 2,5 h(!)

~intelige (2005-12-24 21:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak jest,tam (50 m pas przeprowadzonej już przecinki w latach 70) gdzie miała przebiegać PRAWDZIWA OBWODNICA dla miasta, uchwalomo szybko arboretum..kpina. Wyobraźcie sobie co się stanie , kiedy zostanie wprowadzony chory plan przebudowy ul Rybnickiej od Obory w kierunku Rybnika i nie potrwa to kilka miesięcy ale lata!!nad torami ma być wiadukt!co wtdy się będzie działo?!tam powinien być dobudowane kolejne przęsło i dwa pasy ruchu tak jak na moście obok Mechanika!!ale "oni" tego nie rozumieją 

~myszka (2005-12-24 14:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brylujecie w strzelaniu goli do własnej bramki, kocurki wy moje! Wprost nie mogę się doczekać aż ruszycie "osobistości" związane z tą "sprawą". Lecz w tej bajce mała psotka, właśnie myszka zjadła kotka. Do Poruszonego : nie udawaj, że nie znasz sprawy!Dzięki za świateczne życzenia!

~Poruszony (2005-12-24 13:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie znam sprawy, ale trzeba być zaślepiony w nienawiści aby w Wigilię Bożego Narodzenia manifestować radość z tego, że wykopano z pracy  pracownika (tak myślę). Chyba nie jest nigdy tak różowo jak    relacjonuje zwycięzca, dla mnie, bez wyroków sądowych, publicznie "myszka" oznajmia, iż ten  mobbing w tej szkole ma miejsce.

~Kotek (2005-12-24 13:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do myszki: Chcę tą drogą oznajmić, że zwycięstwo z dnia 22 grudnia ogłoszone przez "myszkę i Jej grupę odciętą od świata" to dalszy ciąg mobbingu. Ze względu na pokaźną listę "osobistości z raciborskieo kręgu" związanych ze sprawą, pozostawiam temat na okres poświąteczny. Wesołych Świąt - niech będą wesołe!!!

~racibor (2005-12-24 13:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

2.Na dodatek montuje się nowe listy wyborcze z tymi samymi ludźmi a niektórzy liderzy nawet się uwrażliwili publicznie. Nowiny Raciborskie chyba nie pomogą, Prokuratura też nie ale myślę, że w Raciborzu jest wielki potencjał intelektualny aby właśnie tacy ludzie nie opuszczali miasta z powodu garstki znienawidzonych uzurpatorów do władzy, którzy łamią prawo w każdej Uchwale Miasta czy Powiatu.

~racibor (2005-12-24 12:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

1.Czy czasem te jałowe dialogi nie są celowo preparowane? Jakby nikt nie wiedział, że rozkopano Plac Wolności dla "4Plusa". Kamieniok i Auchan poszedł tak daleko, że 2p droga Rybnicka musi przebiegać po prywatnych posesjach. Wybudowano basen a Obora stała się pomnikiem przyrody?, akurat w miejscu gdzie 20 lat temu ogłoszono publicznie trasę planowanej przebudowy drogi Rybnickiej. Nowy "Baner" kupił Kamieniok, łącznie ze starymi interesami!, stąd pośpiech a o komunikacji miasta nikt nie myśli.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog