29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (188): Kto nowym prezydentem Raciborza??? Strony: 1 2 3 4 5 … 8Dodaj komentarz
~informacja (2010-02-14 17:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Anno pamiętaj, że starostę wybierają radni powiatu a nie wyborcy. Tym się różni urząd prezydenta od starosty, że tego pierwszego wybierają bezpośrednio wyborcy w odróżnieniu od starosty, który jest wybierany z pewnym poślizgiem po wyborach do powiatu, przez nowych radnych.

~Pic (2010-02-14 15:36)

CZYLI POWINNO BYĆ TAK OTO ANNO?upload/small_1ScreenShot017.jpg

~Anna (2010-02-14 06:58)

Przeczytajcie mój post z innego forum. Postaram się go wklejić, ale nie wiem czy mi się uda. To z dyskusji: "URBASGATE: demonstracja siły koalicji".

<div class="rm_lead_comment_who">~Anna <small><small>(Dzisiaj 07:45)</small></small> </div>
<span style="text-align: right; float: right;"><small>Ocena: <span id="votes_75644_count">0</span> <span id="votes_75644_panel">+ | -</span> Cytuj</small>
</span>
<div id="pm75644" class="rm_lead_comment_text" style="clear: both;">
Wydaje mi się, że rakarz ma rację. RS-2000 był wspierany przez duchów. Wtedy jeszcze potrzebowali Lenka i Wojnara. Nie zdziwię się jeśli w tym roku Wojnar nie wejdzie do rady. NM nie lubi smrodu wokół siebie. Wojnar jest już raczej spalony.
Obawiam się, że nasz doktorek zechce zostać starostą ziemi raciborskiej i stawiam na to, że mu się to uda. On kocha zaszczyty i zrobi wszystko aby je zdobyć. W gimnazjum nr 3 szeptają, że w tym roku nastąpi zmaina dyrektora, co nie znaczy, że rządzącego. Na stanowisko jest już "pomazana" przyboczna pana doktora: Izabella Kubita (dawniej Kuźnik).
Wiem,że doktorek nie jest głupi. Ciągle za dużo smrodu za nim się ciągnie. Jeszcze w tym roku na prezydenta nie wystartuje, ale na starostę, raczej owszem. Wyborcy nie przykładają zbytniej wagi do tej funkcji. Pamiętajmy, że będą to wybory bezpośrednie i w całym powiecie. Tutaj doktorek nie będzie potrzebował koalicjanta. Tutaj wystarczą głosy samych duchów.
</div>

~rakarz (2010-02-13 21:11)

Szanowny wyborco - coś mi tu kundelkiem pachnie.
Jakoś dziwnie koncentrujesz się na T. Wojnarze, minimalizując pozycję doktóra Miki.
Czyżbyś również był z jego sfory?
Przecież nawet dziecko to zauważy, że 249 głosów to zbyt mało aby zasiąść w fotelu bossa rajców.
Jeżeli te 249 głosów do tego wystarcza, to co może Mika ze swoją sforą?

~wyborca (2010-02-13 20:55)

T.Wonar wygrywa dzięki pracownikom swojej spółdzielni i ich rodzinom. Mają obowiązek wszyscy na niego głosować. Ostatnio otrzymał t y l k o 249 głosów, ale to wystarcza do wejścia do rady.Tam pinczerki jego i Lenka wybierajągo na szeryfa! Dokąd będzie Prezesem ,dotąd będzie wygrywał!

~rakarz (2010-02-13 15:58)

niezorientowany pierdoła do oberpierdoły o nicku wyborca:

Tak Ci się tylko wydaje kolego.
Niestety, prawda jest nieco inna.
Lew Raciborza posiada bardzo dobrze zorganizowaną machinę wyborczą (to kilkaset, a może i tysiąc, powszechnie nierozpoznawalnych członków sekty), która jest bardzo posłuszna swojemu guru i poddatna na podszepty. Wystarczy, że guru puści plotkę, iż dany kandydat jest niebezpieczny dla wspólnoty, a ten drugi wręcz przeciwnie, rozpęta się wtedy taka machina szeptanego "pijaru", że Twój marny głosik na niewiele się zda.
A jak myślisz: kto pomógł wygrać wybory obecnym Panom Raciborskiego magistratu?
Otóż ja wielu członków sekty znam i pamiętam jak latali z ulotkami obecnego prezydenta. Ba! Nawet jeden taki mnie osobiście agitował twierdząc, że pan L. jest przychylny wspólnocie. Nie wiedział widocznie boroczek, że mnie guru jakiś czas wcześniej odesłał ze swojej domeny z wilczym biletem.
Aby było jasne. Nie uważam, że pan L. jest człowiekiem Miki. Myślę jednak, że guru miał swój interes aby promować tę kandydaturę.
Właśnie u Miki powinna się zacząć zimowa czystka (rozpoczynają obóz). Zgodnie z kalendarzem powinni zacząć usuwać niewygodnych. Może wywalili kogoś, kto odważy się potwierdzić moje słowa. Zachęcam.

~wyborca (2010-02-13 14:23)

Do ,,niezorientowany,, WOJNAR rozdaje karty już czwartą kadencję pierdoło!

~rakarz (2010-02-13 11:49)

Naiwny czy niezorientowany?
Jeżeli T. Wojnar wg waszych opinii to "Pan Panów", to ja się pytam KTO ROZDAJE KARTY ? !

Popatrz tylko na listę radnych RS-2000:
Wojnar Tadeusz, 
Gawliczek Marian, 
Mandrysz Franciszek,
Sawicki Marian.

Pyt.:   Kim jest Franio Mandrysz?
Odp.:   Franio to radny z Markowic!

Odpowiedź właściwa ale niekompletna.

Uzupełnienie:
Franciszek Mandrysz - od drugiej połowy lat 80'ych jest członkiem prowadzonej przez doktora Norberta Mikę, Wspólnoty Ruchu Odnowy w Duchu Św. przy parafii NSPJ w Raciborzu, gdzie pełni rolę TWARDEGO animatora. Od roku 2004 w podziemnej części tej sekty - ponoć "samorozwiązanej".
W ostatnich kilku kadencjach rajca raciborski z namaszczenia guru ww. sekty , gdzie zastąpił wylanego z sekty innego namaszczonego przez guru rajcę (nazwisko przemilczę, bo szanuję gościa).

Skoro Franio startował z listy Wojnara, który w poprzednich wyborach miał ogromną szansę odpocząć od sprawowania władzy, a doktor Mika został Panem Powiatu, to pytam : O CO TUTAJ CHODZI ? !

~ciamcio (2010-02-09 11:34)

z tym Miką to rozumiem żartujecie, przeciez ten facet dalej steruje tą sektą. niby ustapił w 2004 roku ale tylko dlatego ze sie nie chcial wiecej przyznawac oficjalnie do powiazań (co to za pasterz co sie wstydzi owiec). Niby zeby nie zaszkodziło wspolnocie? ALbo raczej jemu w karierze. Wojnar to przynajmniej sie nie kryje ze steruje i nie udaje łosia, a Mika mysli ze nikt nic nie wie, namotał tak strasznie ze wydaje mu sie ze im wiecej zamiszania tym mniej wiadomo.

~wyborca (2010-02-07 12:50)

To zależy, jaki kaprys będzie miała kałamarnica!

~szperacz (2010-01-30 11:15)

robol <small><small>(Wczoraj 14:24)</small></small> <span style="float: right; text-align: right;"><small>[size= x-small]Ocena: <span id="votes_75273_count">0[/size] </span><span id="votes_75273_panel">+[size= x-small] | [/size]-</span>[size= x-small] [/size][size= x-small; color: #0000ff]Cytuj[/size]</small>
</span>
<div id="pm75273" class="rm_lead_comment_text" style="clear: both;">Prezes traktuje swoich szeregowych pracownków ja bydło robocze! Jak się skarżą powiada ,,nie odoba się to wypierdalaj. Szeregowi pracownicy nie otrzymali podwyżek prawie od lat 10 - ciu ! Prezes natomiast doszedł już do ponad 23 700zł. Swojemu zastpcy podniósł o 1 700zł. I CIEKAWOSTKA ! SEKRETARIAT POSIADA LISTĘ OSÓB, KTÓRE NIE MOGĄ LICZYĆ NA ,,AUDIENCJĘ,, U WIELKIEGO SZU!
</div>

~wolski (2010-01-30 10:55)

juz pisalem tutaj , zostawcie  wojnara w spokoju , to fajny  chlop !

~kosmetyczka (2010-01-26 08:14)

A poci się jak ZBYCHO CHLEBOWSKI !

~sąsiad (2010-01-25 16:36)

I pomyśleć, że to kierownik transportu Nowoczesnej i.....traktorzysta z Baborowa

~szperacz (2010-01-25 16:32)

To człowiek, który ,jak na razie ,d e c y d u j e , kto zostaje prezydentem RACIBORZA! Niewykluczone ,że to..............?upload/small_0ScreenShot009.jpg

~belfer (2010-01-25 08:15)

Norbert Mika (ur. 1961 w Raciborzu) -- historyk-mediewista.
W 1988 ukończył Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego Zródło Wikipedia
KTO PO ZALEDWIE........ DZIESIĘCIU LATACH PRACY....W SZKOLE      OTRZYMUJE .....ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI? TO ,,ZASŁUGA,, TYCH KTÓRZY W N I O S K O W A L I . BRAK....... PODSTAWOWEGO I NAJCENNEJSZEGO WYRÓŻNIENIA ZA PRACĘ NA.......RZECZ SZKOŁY ,DZIECI IMŁODZIEŻY  -  MEDALU KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ, ZABRAKŁO WNIOSKODAWCY ,,DUCHA,,?

~szperacz (2010-01-24 19:23)

Posiada Liczne Osiągnięcia zawodowe: nagrody Ministra Edukacji Narodowej, nagrodę Kuratora Oświaty, zostal Także odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym krzyżem Zasługi w roku 1999. Przez 20 lat byl liderem Raciborskiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym, Z Którego w odszedł 2004<small><sup id="cite_ref-Archiwum_1-0" class="reference">[2]</sup></small>. W Czasie wielkiej powodzi w 1997 prowadził jedna z największych akcji pomocy powodzianom dzieciom organizując wyjazdy na Kolonie, Także Poza granicami Kraju<small><sup id="cite_ref-Archiwum_1-1" class="reference">[2]</sup></small>. W latach 2002--2006 byl przewodniczącym KOMISJI Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego. Obecnie Pełni funkcje przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego<small><sup id="cite_ref-mikanor_2-0" class="reference">[3]</sup></small>.
TO  IDEALNY KANDYDAT NA....... PREZYDENTA , KUDY LENKOWI DO NIEGO!

~ex norbertofil (2010-01-24 18:43)

Niestety, ale ten prawdopodobny, czarny scenariusz może się zrealizować.

Poczytajcie komentarze do:
BISKUP OPOLSKI NIE WYRAŻA ZGODY NA DALSZE DZIAŁANIE ...
KAPELAN WSPÓLNOTY MODLITEWNEJ PRZY NSPJ - BISKUPEM.
A. TYLKA, DYREKTOR SMS WZYWA PORTAL ...

Wśród tego całego zgiełku są też wypowiedzi rzeczowe i w temacie.

~DUCH (2010-01-24 18:31)

upload/small_2ScreenShot123.jpgTO NAJWSPANIALSZY KANDYDAT  NA PREZYDENTA , CAŁA ODNOWA W DŚ, BĘDZIE NA NIEGO GŁOSOWAĆ

~filut (2010-01-24 16:42)

Panie Mysliwy ,jak masz pan parcie dowładzy to polecam Laramid na sraczke.

~loko (2010-01-24 16:34)

I co z tymi 2 firmami sie stało co je pan Mysliwy prowadził? Bo chcę sprawdzić, czy firma "miasto Racibórz" bedzie dobrze prowadzona.

~anty-kibol (2010-01-22 20:37)

Kibol walnij se lepiej w łeb bejsbolem

~kibol (2010-01-22 12:51)

Panie Mysliwy , przestań juz pan wypisywać o sobie laurki bo mi sie cukier zbiera pod monitorem.

~aptekarz ® (2010-01-21 20:45)

oby inny niż jest obecnie

~Onkel Sam (2010-01-21 15:47)

Biografia Myśliwego to biografia przeciętnego raciborzanina. Myśliwy nie jest kimś wybitnym ale przeciętnym obywatelem. Wiem, że uczył się i pracował pół roku w USA, pół roku spędził w Köln nad Renem w RFN, pracował w Skandynawii... Za granicą pewnie pracował fizycznie, jak większość młodych ludzi wyjeżdżających z SRC podczas studiów, czy zaraz po nich. Ale moim zdaniem to zaleta, a nie wada, bo po pierwsze praca uszlachetnia człowieka, a nie hańbi, a poza tym dzięki swoim doświadczeniom emigracyjnym bardziej zrozumie potrzeby mieszkańców Raciborza, którzy tez w dużej mierze zmuszeni są do podejmowania takich wyzwań. Poza tym praca uszlachetnia a podróże kształcą, więc jak znam Myśliwego to doświadczenie życia w innych krajach będzie potrafił owocnie spożytkować także pracując na rzecz miasta.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5 … 8
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog