29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-11-23 00:00:00 Wiadomości

Ta groźna odmiana grypy rodzi obawę wśród społeczeństwa. Publikujemy 10 podstawowych zaleceń by maksymalnie zmniejszyć ryzyko ewentualnego zarażenia się.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (9): Co zrobić żeby zminimalizować możliwość zarażenia się ptasią grypą Strony: 1Dodaj komentarz
~ja (2005-11-27 11:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

My szarzy obywatele zapomnieliśmy, że nasi wspaniali włodarze nie jeżdżą koleją- już niedługo może się okazać, że teren dworca przydasię pod jakąś intratną inwestycję. Nie będzie dworca - nie będzie problemu, a i kasy przybędzie w ramach oszczędności.To nie jest tylko wina PKP. Pracownikom PKP współczuję warunków pracy i pozdrawiam.

~Arteks (2005-11-27 10:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

które ucierpiały w 1997 roku w czasie powodzi stulecia zyskały potem ogromne środki na remonty. Można stwierdzić, że Wrocław, Opole, Kłodzko, Głogów, Brzeg itd na powodzi zyskały. Tylko jedno miasto na powodzi nie zbudowało swojego rozwoju i modernizacji - RACIBÓRZ. To przkre ale niestety prawdziwe.

~Arteks (2005-11-27 10:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Napiszę coś co jeszcze bardziej Was wkurzy. W sierpniu 2002 roku w Czechach była ogromna powódź. Byłem 3 miesiące po powodzi w mieście USTI nad Łabą (ok. 100 tys. mieszk.) gdzie dworzec kolejowy był zalany na wysokość 3 m. Wyobraźcie sobie, że już wtedy dworzec był czynny i przeprowadzano remont. Pół roku po powodzi dworzec wyglądał lepiej niż przed. Myślę, że zarówno władze Raciborza jak i parlamentarzyści nie narobili larma kolei i dlatego to olano. Chciałbym podkreślić, że wszystkie miasta

~ja (2005-11-27 09:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jestem ciekaw, kiedy wkroczy normalność na nasz dworzec? Od powodzi już chyba wystarczająca chwila minęła, a tu nadal mamy 1997rok.  Jak słyszę, że dla dobra miasta trzeba otwierać nowe uczelnie, to robi mi słabo. Wystarczy, że ci , którzy teraz przyjeżdżają do nas na studia mogą dostać mdłości od widoku obsikanych bezdomnych leżących na ławkach pod kasami.Chlew i wstyd, a dworzec ma być wizytówką miasta!Że nie wspomnę o WC. cO student ma się za potrzebą wrócić na Słowackiego?

~ja (2005-11-27 09:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jestem ciekaw, kiedy zagości normalność na naszym dworcu?

~Arteks (2005-11-26 20:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Istotnie przedwojenny dworzec był świetny. Ten powojenny nie dość, że to pudełko to w dodadku położone zbyt nisko dzięki czemu kasy są narażone na powódź. Myślę, że szansą dla Raciborza jest sprzedaż dworca inwestorowi który urządzi tam galerię handlową wraz z pomieszczeniami dworcowymi. No i trzeba monitować marszałka oraz PKP aby Racibórz uzyskał lepsze połączenia dalekobieżne oraz regionalne np. z Bielskiem, Krakowem. Liczę, że wrócą pociągi do Głubczyc i Kietrza.

~ja (2005-11-25 22:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

co to za ci..l kazał zburzyć ten piękny choć zniszczony trochę przez działania wojenne zbytkowy dworzec.Ciekawe jak się nazywał i czym się kierował?

~Suzi (2005-11-25 17:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No coż szkoda, że do dziś nie przetrwała taka kolej:o( Mielibyśmy sie czym poszczycić, a tak stoi takie brzydactwo pamiętka po Gierku.

~Św. Katarzyna (2005-11-25 08:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co nam zostało z tych lat....? Piękny był nasz dworzec.Czasy to jednak odległe! Teraz straszy wstrętna buda! Lecz pogoda ducha kolejarzy nie znika,mimo cieżkich dla nich czasów.Nie jeżdżę koleją często,ale widzę uśmiech na ich twarzach.Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kolejarzy!!!!!!!!

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog