29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (6): Czy jestem patriotą? Strony: 1Dodaj komentarz
~ce (2008-11-23 17:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czym jest honor? Ilu wokół nas jest ludzi honoru? Jak my postrzegamy honor. Bóg, Honor, Ojczyzna - jak Tróca, nie da się rozłączyć. Zacznijmy od siebie, a to już będzie sukces. Jakim jestem człowiekiem? sąsiadem, pracownikiem, Polakiem.

~Ergo (2008-11-23 13:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cytat od "racka" -"to ktoś powinien powiedzieć temu jąkale że patriotyzm jest tylko jeden jak jedna ojczyzna." Rozmowa o patriotyźmie na forum portalu jest trudna, ale gdy ktoś pisze to samo jak ja myślę to warto tę dyskusję podjąć, i jestem. Profesor Kotarbiński w swoim traktacie o szczęściu podkreśla istotę szczęścia, jako spełnienie tego co jest moją naturalną potrzebą. Naturalne potrzeby ukształtowały się w ludzkości w trakcie jej rozwoju - kod taki jest u każdego człowieka.  Wśród wielorakich potrzeb (Wymienia ich około 20) wymienię kilka: język porozumiewania się z drugim człowiekiem, poczucie bezpieczeństwa, zaspokojenie głodu, dachu nad głową, dobre spełniania obowiązków, doznawania i dawania miłość, godziwa zapłata za dobrą pracę, rozrywka, wypoczynek i wiele innych, po spełnieniu których pojawiają się potrzeby wyższych poziomów: marzenia, wiara w coś co mnie prowadz (Idea)i, poczucie przynależności do grupy- Narodu- Ojczyzny, która umożliwia zaspokojenie moje niższe potrzeby, jak i gotowość do obrony wspólnego dziedzictwa narodu- oddać swoje życie dla dobra innych- w obronie Ojczyzny. Do wyższych potrzeb zaliczymy spełnienie realizacji zasad etyczno - moralnych - Bóg. Honor. Ojczyzna. Rodzina. To jeszcze nie wszystko. Jak widać jest o czym dyskutować, szczególnie w kontekście obowiązku Państwa wobec swoich obywateli. Troska o zaspokojenie swoje potrzeby jest sciśle wiązana z Patriotyzmem. Jest tu też odpowiedź dlaczegi jest tak mało patriotyzmu?

~racek (2008-11-20 19:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Super patriota to pan lenk.
na koncercie z okazji święta niepodległości w strzesze pitolił o,, patriotyźmie uniwersalnym"
o tak jak czesi w pewnym czasie ., jak mieli niepodległośc to wywieszali ceskie flagi, jak mieli za sąsiada tego z wąsikiem to wywiesili flagi ze swastykami , a na koniec jak ugościli sowietów to wszędzie mieli gwiazdy.
ale skoro z pana lenka polityk i nauczyciel taki jak z koziej d.... trąba , to ktoś powinien powiedzieć temu jąkale że patriotyzm jest tylko jeden jak jedna ojczyzna.

~xc (2008-11-13 07:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może przez patriotyzm należy rozumieć poszanowanie godności swojej i innych, sumienną pracęna rzecz kraju i rodziny, uczciwość i odpowiedzialnoścć za siebie i innych...?

~griffon (2008-11-12 17:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

to tylko słowo greckie patrioites nic poza tym. Wyswiechtane i sponiewierane słow nadużywane przez ekipy rządowe. W szczególności przez ekipe gdzie jeden i drugi brat szerzą nienawiść do innych. W tym kraju gdzie coraz bardziej się go wstydzę jedynymi patriotami są ci którzy popieraja partie ze sprawiedliwością chodzą do kosciółka, słuchają radio co ma ryja i tv od trwania. To są ci prawdziwi patrioci a reszta to odpadki. Dośc mam juz tych sloganów wypowiadanych przez tych polityków o wzroście mniejszym niz norma człowieka.

~ja (2008-11-11 20:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W dzisiejszych czasach czym dla nas jest patriotyzm? Jakimi jesteśmy ludźmi ? Jakim zasadom hołdujemy? Czy można sobie odpowiedzieć na to pytanie w dniu dzisiejszego święta? siedząc przed telewizorem, słuchając mów naszych rządzących, którzy nie są autorytetami dla nas maluczkich.
Czy nasz patriotyzm sprowadza się tylko do wywieszenia flagi ( w instytucjach)( kto z nas wywiesił  w swoim domu flagę?)- tylko tyle czy aż tyle?

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog