29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-11-13 09:06:56 Wiadomości

245 osób stawiło się na starcie IX Biegu Niepodległości, który 11 listopada odbył się w Kuźni Raciborskiej.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (5): Wysoka frekwencja w IX Biegu Niepodległości Strony: 1Dodaj komentarz
~no (2008-11-19 18:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no, no

~jajakobyły (2008-11-13 18:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przepraszam Panią Burmistrz ale zapomniałem wkleić link, o który wcześniej wspomniałem . Oto on: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,4096645.html

~jajakobyły (2008-11-13 18:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja jako były mieszkaniec Kuźni z ciekawością przeczytałem relację z przebiegu Święta Niepodległości i obejrzałem fotorelację. Czyżby władze miasta poszły śladami naszego? Prezydenta i zaprosili delegacje z odległych krajów? Tak wypada mi sądzić bo chyba na ich cześć Powieszono na głównym placu Kuźni flagi Monaco i Indonezji. Byłoby wszystko w porządku gdyby jeszcze obok wisiała flaga polski. Wszak to nasze narodowe święto. Mam nadzieję, że uroczystość nie skończyła się kompromitującym balem. Dla Pani Burmistrz i podległych jej osób polecam ten oto link. Warto się go nauczyć na pamięć gdyż jeszcze niejedno narodowe święto nas czeka. I jeszcze jedna refleksja. Czy aby miasto jest naprawdę w Dobrych Rękach?

~Kuźnianin (2008-11-13 09:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Popieram mego przedmówcę. Bieg Niepodległosci - najwyższa klasa. Natomiast obchody 90. rocznicy polskiej niepodległości - 90. rocznicy - podkreślam (!!!) - brak słów! Hańba, hańba i jeszcze raz hańba p. burmistrz. Jak można nie wygłosić z tej okazji okolicznościowego przemówienia??? Przeciez nie musi to być referat na 30 minut. Wystarczyło przedstawić zartys historyczny tego waznaego dla naszego kraju wydarzenia. Po 123 latach zaborów, Polska wraca na mapy Europy i świata, a tu nic! Nawet odegrania hymnu!!! Nie było orkiestry? A to tak trudno zorganizować jakiegoś "samograja" i Mazurek Dąbrowskiego odtworzyć z płyty CD??? A do tego te flagi - nie dość, ze przywieszone do masztów jak - za przeproszeniem - kawałki zwykłego materiału, to jeszcze ŹLE!!! Jakie to było świeto?? Polski czy może Księstwa Moanko lub Indonezji??? Polską flagę przywiesza się BIAŁYM KOLOREM DO MASZTU, NIGDY ODWROTNIE!!! Doprawdy szkoda, że tak ważne święto w polskiej historii zostało przez kuźniańskie władze tak silnie zmarginalizowane. Mieszkańcy juz czekają na nowe wybory, które juz tylko za niecałe 2 lata!

~krytyk (2008-11-13 09:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cieszę się bardzo, że frekwencja na IX Biegu Niepodległości była tak wysoka ale przyczyniła się do tego pewnie pogoda, któa w tym roku wybitnie dopisała (wszyscy pamiętają śnieg i deszcz o tej porze roku). Rzeczywiście jest co chwalić...ale szkoda, że tylko tutaj.
Urząd Miasta kompletnie nie był przygotowany do uroczystości 90-lecia odzyskania przez Polske Niepodległości (90 lat!!!). Brak przemarszu, frekwencja na mszy taka jak zawsze, nawet żart księdza proboszcza nt. liczby osób w kościele jakoś nie był udany. A kazanie? Pełne patosu...pięknych słów ale o czym? Hm...no właśnie...
A później ten przemarsz na plac zwycięstwa z kościoła. I tam dalszy ciąg tej paranoii. Brak orkiestry, brak hymnu. Składanie wiązanek i...brak przemówienia okolicznościowego ze strony Pani Burmistrz. Tylko "dziękuję za przybycie".
Szanowni Państwo...skończmy z oszczędzaniem piniędzy, robieniem z siebie pośmiewiska...tandetą i bzdurą. To wielkie święto zasługiwało na specyficzne, szczególne ukoronowanie. Dożyliśmy, jak widać czasów w naszej gminie, w których szacunek ze strony pełniących władze odszedł w zapomnienie. Bo ten dzień niczego nie wniósł. Biedne zuchy przygotowane z wierszami i piosenką. Flagą biało czerwoną. Białem orłem z koroną. Brak sprzętu nagłaśniającej...to wszystko spowodowało wielkie zniechęcenie. Zapomniano o historii i wielkich ludziach...o symbolach...o szacunku....Pani Burmistrz - nawet ładna pogoda nie zrekompensowała tego NIEPRZYGOTOWANEGO przez Państwa dnia. Dni wielkiej historii....wstyd...
Mieszkańcy liczą na rozliczenie tej uroczystości ze strony Pani Burmistrz...

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog