29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (47): raciborska lewica Strony: 1 2Dodaj komentarz
adam r. (2008-11-03 22:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no lewica tez ma w zwyczaju prawników uruchamiac z byle powodu, jak się dumę ruszy

~Uważak (2008-11-03 21:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A kto  lub co to jest lewica ? A raciborska  lewica ?  Czyta spekulacja  - wszak to KAMELONY .. albo  GALEONY  nadstawiające  swe zagle tam skad wiaterek  wieje .

~bez przebaczenia (2008-11-01 13:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ,,kniprode,, Tych nade wszystko, gromada z uszkodzoną funkcją prokreacji! /w mózgu oczywiście, nazywają to powołaniem/ Pasożyty z ponad dwutysięcznym doświadczeniem, jak żyć, aby nic nie robić? ALE WIERZĄCY ICH POTRZEBUJA, DAJA IM TO CO FUNDUSZE EMERYTALNE - O B I E T N I C E!

~Kniprode (2008-11-01 09:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do" bez przebaczenia" - najpierw trzeba by odizolowac księży .

~bez przebaczenia (2008-11-01 07:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pierwszą ,, komuną,, była  wspólnota plemienna.Dzielili się wszyscy ze wszystkimi co zdobyli i mieli! Jednak ,,bystrzejsi,, chcieli mieć więcej i lepiej! Tych, co chcą mieć więcej i lepiej ,wystarczyłoby odizolować od pozostałych, wtedy z r o z u m i e l i b y, że społeczeństwo to jeden wielki z e g a r, w którym k a z d y  element jest jednakowo w a z n y! Jeden bez drugiego jest  n i c z y m! Demokracja była już w starożytnym Rzymie i co?

~jasiu (2008-10-25 17:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To co jest teraz to wszystko jest na niby ,nic nie warte , ale każdemu zdaje sie ze te galerie , niemieckie auta z demobilu i chłam w markecie to cos za czym warto tęsknić.Kiedys przynajmniej człowiek dla człowieka był bratem a nie sąsiadem co ma lepszego grata.

~robak (2008-10-25 12:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W PRL-u jako młody pracownik, w Lewicy widziałem "wsparcie dla ludzi pracy". Niestety dzisiaj już mam swój wiek i bardzo złe doświadczenia zarówno ze trony, rodem z PZPR-rowców, jak i rodem z Walentynowicz, z Wałęsą na czele. Dziś dołączyli tzw Tuskoludzie, którzy odziedziczyli po TARGOWICY cele strategiczne, a PIS-owi też daleko do IV RP. Dodać do tego mieszaninę nacji i nie apolityczny kościół - mamy tu na miejscu, niezły tygiel grącej lawy. Ludzie pracy są jak te robaki - deptane. Czarne chmury nad tym miastem !!!

~bez przebaczenia (2008-10-25 09:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Komuna to jest ,czy też była w Chinach. U nas było COŚ, co umożliwiało przeciętnemu człowiekowi posiadać
1/ pracę, 2/zarobić na spółdzielcze mieszkanie,2/założyć rodzinę, posłać dzieci do żłobka, przedszkola, szkoły i studia.
Byli  TACY, co namawali Naród do picia wody,a sami żłopali wino lub tanią wódkę z peweksu.To nie żadne komuchy ani lewica to ludzie bez twarzy, tak się sadowili jak wiał wiatr historii! W tym COŚ nie było n ę d z y, bezdomnych, brudnych i złych, a jeżeli tacy byli ,to to był ich indywidualny wybór. Prezes NBP nie zarabiał 31tys.zł , dyrektor RAFAKO  2OOtys.zł bo to nie on wybudował ta fabrykę z której czerpie garściami. Z nadwyżek budowało się mieszkania dla pracowników i wysyłało na wypoczynek w FWP. Przykładem kraju, gdzie zrozumiano już bardzo dawno, że człowiek jest PODMIOTEM , a nie przedmiotem jest Szwecja.Dlaczego my Polacy nie umiemy tego dostrzec?

~UWAżAK (2008-10-07 21:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

..i  to pewnie   te  bogactwa są   z tych / zapewne  przywłaszczonych    /strumieniami  wlewanymi   przez ŚWIAT  WSPÓŁCZUJACY  naszemu  ciemiężonemu  Narodowi  pomocy    kierowanej  do Solidarności .. / Podobno dużo  tego  było.. a gdzie  to  się    wtopiło??

~Kniprode (2008-10-07 18:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

UWAżAK  - komuna strasznie kradła - przykładem niepoisanych bogactw  jest zapewne willa Pana gen. Jaruzelskiego wybudowana we wspaniałym stulu zwanym : stacja trafo. Dla mnie super złodziejem jest tylko były wykładowca w uczelni PZPR pan Balcerowicz i jego koleszki.

~kara (2008-10-07 15:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przestan opowiadać głupoty tylko podaj przykłady tego "urządzenia się".Gdzie są te wille i hektary ,a moze jakieś rezydencje.Gdyby lewica wiedziała że tak krasc jak teraz to można , nie byłaby taka biedna.

~UWAżAK do" Bez przeb.." (2008-10-07 12:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

kto zatem   jest odpowiedzialny  za Twe  wydumane  i rzeczywiste   krzywdy ?wg.logiki system .A kto stał na czele  tego systemu i bronił  aż do stanu wojennego włącznie ..No kto ?odp. nasuwa się  wprost - Przywdcy i ich poplecznicy. Zatem   za Twe krzywdy  bolesne ,ktore tkwia w Tobie  do dzisiaj  ,słusznie  te WRONY są przed sądem ? Ha ? CoTy na to ?

~bez przebaczenia (2008-10-07 06:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ,,Kniprode,, Zgadzam się z Tobą w 100-tu i więcej %! Nie tak miały wyglądać przemiany ustrojowe.
A teraz, rozejrzyj się dookoła i  zobacz ,bądż dowiedz się, kto w Raciborzu  - tylko ,nie pomnę  całego kraju ,,dorobił,,się największych fortun! Wówczas zrozumiesz moje stanowisko w tej  sprawie. Byli ludzie lewicy,
to nie żadna lewica, przypisali sobie tylko ten szyld i  korzystali , korzystają i  będa korzystać  z tego szyldu, dotąd,
dokąd młodzi  lewicowcy tego nie dostrzegą i nie zmienią . Sam mam poglady lewicowe, mając na uwadze stosunki
społeczne, Ale ,,stara,, lewica tylko gadała, że je podziela, bo w ten sposób, urządzali sobie wygodną egzystencję!
Kiedy moja żona stawała o 2-giej w nocy do kolejki za mięsem , ONII kupowali to mięso w kantynie Komitetu, kiedy ja ciułałem w spółdzielni na mieszkanie ONI dostawali je z przydziału , kiedy ja kupowałem na giełdzie malucha ,za cenę
wyższą od fabrycznej ,ONI dostawali talony na samochód kiedy.........kiedy.... nie chce mi się już nawet dalwej pisać!
Wszystko  TO pamietam, bo w tym czasie  rozpoczynałem dorosłe życie ,ze wszystkimi jego problemami!

~Kniprode (2008-10-06 14:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do "bez przebaczenia", co znaczy zmiany ustrojowe ? Doprowadzenie ludzi do niewolnictwa ? Cyba tak, kościół już na podstawie jakichś średniowiecznych papierków odbiera majatki ziemskie , magnaci podnoszą głowy i też upominają się o swoje , studia są jeszcze teoretycznie za darmo , lecz jesli nie mieszkasz w mieście akademickim to kosztują majatek - więc biedota bedzie miała zamkniętą drogę do kariery - czy tak mają wyglądac te twoje zmiany ustrojowe ?

~bez przebaczenia (2008-10-06 06:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do,, osmana.,, I Ciebie synu też już może nie być he!he!he!

~osman (2008-10-05 19:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

popieram ,moze w ciągu tych 40 lat takie głupki jak Ty naturalnie wymrą jak dinozaury.

~bez przebaczenia (2008-10-05 17:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sami widzicie, naszych rodaków należy wieść ,przez bezdroża, przez co najmniej 40-ci lat. Musi najpierw wymrzeć
pokolenie PZPR-owców,aby nastapiły  w y r a ż n e  ustrojowe zmiany!

~chlop (2008-10-05 05:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

chcialem  puscic baczka   i  wielka awaria powstala ,    brzydko pachnialo !!!

~baba (2008-10-04 10:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Puscie se bączka to wam przejdzie

~z przebaczerniem (2008-10-04 08:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

miejsce pracy w budzetowce to nie powinna byc przechowalnia , duzo ludzi chce tam pracowac tzn :  nic nie robic  , uczestniczyc po calych dniach w naradach /drzemac/ ,    chodzic z kapownikiem i nisko sie wszystkim naokolo klaniac ,  i tak sie meczyc  , i tak jakos   nic nie robiac leci   ,    a miasto  jak stalo tak stoi   !   teraz niemcy   dali kase i przebudowuja drogi i daja prace polakom   !    a nasi  dyrektorzy   z przechowalni  dalej nic nie robia    ,    to juz   z ambony bylo mowione

~Uważak (2008-10-03 19:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak mi się  przypomniało  : kto pod kim dołkikopie  to sam w nie wpada  .A może  chce  w nie wpaść ..?  i jeszcze jesdno  czym kto wojuje   od tego   zachoruje  .. A może  chorujemy  na ich  posadki ?  Co ???

~zegar (2008-10-02 15:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ci co tu piszą takie pierdoły powinni spojrzeć w lustro. Przez Was przemawia nienawiścc do wszystkiego. Przez naszą -Polską głupote stracilismy niepodległośc. Właśnie podobnie zachowywali sie ludzie. Zarówno na lewicy jak ina prawicy sąludzie nieprzyzwoici u ucziwi ale to nie powód aby obrzucac się błotem. Przyszłosc nas -wszysatkich interesuje a my ,wy ciągle w historycznej zaszłosci.

~no to co (2008-10-02 15:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Markowiaka ?   a moze dyrektor zarzadu drog i mostow  ?    ktorego dopiszemy ? a moze dyrektor MPGK  ?
   ktory tutaj nadaje sie na liste ?

~bez przebacenia (2008-10-01 18:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Należy ich namierzyć, bo pochowali się jak nornice na polu i swoje robią! A tak , przyjrzymy się ,jak pracują i coś wymyślimy, aby odeszli w historyczny niebyt!

~zyczliwy (2008-10-01 17:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do bez przebaczenia !
kogo jeszcze dopisac  ?  lista bedzie dluga  , tak mowi  lud  !!!    a tyle ich bylo , pochowali sie czy co ?

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog