29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-10-02 11:01 Wszystko  Autor: Gregor1

Portal społecznościowy nasza-klasa istnieje już od blisko dwóch lat. Uruchomienie strony okazało się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Pamiętacie, ile było radości, gdy z godziny na godzinę zwiększała się nam liczba znajomych i zaczęliśmy odnajdować ludzi, z którymi niegdyś siedziało się w szkolnej ławie? I wszystko układało się bardzo dobrze, aż do pewnego momentu...

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (15): Nasza-Klasa się dorabia Strony: 1Dodaj komentarz
Mysza (2008-10-15 18:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No w takim razie się z tobą zgodze! Dobra widzę większość :)

pyzaty (2008-10-15 07:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Powiem Ci że teraz widzę wszystkich a nie tylko te 3 osoby!

No właśnie, że nie widzisz wszystkich. Przecież każda osoba może sobie zaznaczyć w profilu opcję:
Nie pokazuj innym, że oglądałem ich profil (jednocześnie nie będziesz widzieć kto oglądał Twój profil).
Więc jeżeli ktoś ma coś takiego zaznaczone, to nie zobaczysz go nigdy w liście odwiedzających.

Mysza (2008-10-14 19:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Powiem Ci że teraz widzę wszystkich a nie tylko te 3 osoby!

pyzaty (2008-10-14 14:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja nie chciałam płacic, ale czy miałam jakieś wyjście jesli na moj profil wchodziło codziennie ok. 15 osób? Ja jestem bardzo ciekawska i chciałam zobaczyć kto mnie podgląda to niestety musiałam te 2 zl zaplacic!

A i tak nie zobaczysz wszystkich :)

Mysza (2008-10-14 12:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja nie chciałam płacic, ale czy miałam jakieś wyjście jesli na moj profil wchodziło codziennie ok. 15 osób? Ja jestem bardzo ciekawska i chciałam zobaczyć kto mnie podgląda to niestety musiałam te 2 zl zaplacic!

adam r. (2008-10-13 17:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nasza klasa to przydatny portal; mozna znaleźć starych znajomych, można podzielić się radością jaką czerpiemy z fotografowania, mozna pokazać szczęsliwą naszą rodzinkę, można znaleźć kontakty do osób, które nie chciały ci go podać, mozna zobaczyc znajomych naszych znajomych aby wiedziec z kim nie rozmawiać, można uknuć wstrętne intrygi, mozna kogoś krzywdzić jesli jest naiwny... Óstrożności życzę wszystkim, naiwność jest ślepa jak miłość.

~:) (2008-10-04 18:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Facebook jest dużo zabawniejszy niż N-K.

~wwww (2008-10-04 11:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak sie komus nie podoba to niech nie placi albo niech tam nie wchodzi. Przeciez n-k nie jest obowiazkowa. Co mnie obchodzi kto wchodzil na moje konto itd. Co to kazdy o kazdym musi wszystko wiedziec?

~ladyofshalott (2008-10-03 21:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Załóżmy sobie wszyscy facebook'a i po sprawie :).

pyzaty (2008-10-03 05:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego nagle uzytkownicy serwisu mają płacić za coś, co do tej pory było zupełnie darmowe??? Owszem, można pobierać pieniądze za zwiększenie transferu na galerię zdjęć, czy przesłanie prezentu... Ale za sprawdzenie, kto wizytował moje konto?? Dla mnie to jakaś paranoja!!!

Widocznie chłopaki z n-k uznali, że jest to taki dodatek do podstawowej funkcjonalności serwisu, za który można pobierać opłaty. Mnie to osobiście nie rusza, bo funkcjonalność tą dosyć szybko wyłączyłem.

Idąc dalej: "pyzaty: pisze, że n-k nie ma żadnej konkurencji. Tu akurat nie mogę się zgodzić, gdyż od dłuższego czasu istnieje portal o nazwie "Jak leci?", który w błyskawicznym tempie zyskał sobie sporo sympatii.

Portal Jak leci w ciągu trzech miesięcy działania pozyskał mniej użytkowników niż nasza-klasa po pierwszym miesiącu. Co prawda startują oni w o wiele gorszych warunkach, więc wynik ten jest całkiem dobry, ale mam poważne wątpliwości, czy uda im się dogonić n-k posiadającą około 10 milionów użytkowników.

Zaś co do skasowania konta - oczywiście, ze można to zrobić w każdej chwili, ale chyba nie po to się go zakładało... Nasza-Klasa - oprócz wyszukiwania znajomych z lat szkolnych ułatwia w komunikowaniu się z osobami, od których nie posiadamy np. numeru gg bądź adersu mailowego.

Więc co to za problem z zebraniem mejli lub numerów gg od znajomych i skasowania w ramach protesu swojego konta?

~Aga (2008-10-02 15:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cóż, ja z tego powodu nie cierpię, bo guzik mnie obchodzi kto odwiedził mój profil. No ale jezeli dojdzie do tego, ze za logowanie trza bedzie płacić, to juz mnie na tym portalu nie będzie.

~e tam (2008-10-02 14:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak się ma znajomych to się ma - nie trzeba ich szukać na naszej-klasie. Z resztą to tylko jakaś opłata za to że chcesz się dowiedzieć, kto przeglądał dawno twoje konto - nie ogranicza to w żaden sposób komunikacji. Z kolegami można się umówić na innych darmowych forach, a zdjęcia ewentualnie można komuś podesłać meilem. Nie wydaje ci się autorze, że uzależniłeś siętrochę od tego portalu? Ja rozumiem, że chcielibyście za darmo, ale nasza-klasa to nie urząd miasta, szkoła, szpital - z resztą i tam się płaci. To było do przewidzenia, że taki portal nie poprzestanie na reklamach - bo został założony dla zysku, nie jest instytucją do której dopłacają rządy, Unia, by społeczeństwo mogło się integrować. Jedynie co można a nawet nalezy - przenieść się na inne fora. Jak spadnie oglądalność strony drastycznie, wtedy może da im to coś do myślenia. Nasza klasa? Nie, dziekuję. Mam prawdziwych przyjaciół. Szpiegom mówię nie!

~klasowicz (2008-10-02 13:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Celem takich portali jest zarabianie pieniędzy - jest w tym sporo racji. Ale zarabianie pieniędzy przez portal społecznościowy, jakim jest n-k, powinno mieć swoje granice, a jesli juz, to powinno odbywać się w dobrym smaku... Dlaczego nagle uzytkownicy serwisu mają płacić za coś, co do tej pory było zupełnie darmowe??? Owszem, można pobierać pieniądze za zwiększenie transferu na galerię zdjęć, czy przesłanie prezentu... Ale za sprawdzenie, kto wizytował moje konto?? Dla mnie to jakaś paranoja!!!  Idąc dalej: "pyzaty: pisze, że n-k nie ma żadnej konkurencji. Tu akurat nie mogę się zgodzić, gdyż od dłuższego czasu istnieje portal o nazwie "Jak leci?", który w błyskawicznym tempie zyskał sobie sporo sympatii. Zaś co do skasowania konta - oczywiście, ze można to zrobić w każdej chwili, ale chyba nie po to się go zakładało... Nasza-Klasa - oprócz wyszukiwania znajomych z lat szkolnych ułatwia w komunikowaniu się z osobami, od których nie posiadamy np. numeru gg bądź adersu mailowego.

pyzaty (2008-10-02 11:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Generalnie celem takich portalów jest zarabianie pieniędzy. Obecnie konkurencji nie mają żadnej, więc mogą się bawić w podobne eksperymenty. Ktoś przecież musi zapłacić za utrzymanie serwerowni, zespołu, oraz na wczesną (bo w wieku 24 lat) emeryturę założyciela. Komu się to nie podoba, zawsze może skasować konto.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog