29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-09-22 10:07:40 Racibórz

Mury miejskie przy ul. Podwale oraz baszcie, basztę, kościół p.w. św. Ducha i Dom Kultury "Strzecha" proponuje oświetlić Joanna Muszała-Ciałowicz - Miejski Konserwator Zabytków.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (5): Zabytki Raciborza powinny być oświetlone Strony: 1Dodaj komentarz
~Slay (2008-09-22 15:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znowu ubijanie piany. Raciborskie zabytki powinny być przede wszystkim WYREMONTOWANE! i CZYSTE!
W chwili obecnej wyglądają jak tuż po wojnie... Zawsze zastanawiam się - jak lokalni notable np. biorą kogoś na obiadek w Racku i muszą przejść przez  np. "estetyczny" rynek?! A może jeżdżą do innych miast? A jakiś elementarny wstyd? Już kilka lat wszczyscy mówią o tym samym - brudnym problemie. Niestety.

~miLo (2008-09-22 15:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja proponuję żeby konserwator zabytków zajął się renowacją tego co nam jeszcze zostało !

~Justa (2008-09-22 13:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pomysł z oświetleniem jest bardzo dobry!!!

~belfer (2008-09-22 11:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja proponuję n a j p i e r w wyasygnować potrzebne kwoty na sporządzanie posiłków dla dzieci, które przychodzą do szkół  G Ł O D N E!  Dopiero wówczas , pomyślmy  o ilumiacjach miasta!

~A-F (2008-09-22 11:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I tutaj muszę przyznać rację dyrektor Muszale Ciałowicz ( wreszcie jest okazja :) Jestem za tym by oświetlić budynek odremontowanej "Strzechy". Przecież ten budynek pięknie prezentuje się w dzień a co dopiero nocą kiedy detale zostaną wyłonione oświetleniem. Tylko prośba, by nie były to lampy podobne jak skierowane na wieżę farnego. Warto zainstalować specjalne diodowe oświetlenie na elewacji "Strzechy". To będzie wspaniała wizytówka miasta od strony Opola, Kędzierzyna i Głubczyc, zwłaszcza, że powstaje tam nerka. Niech jeszcze ktoś pomyśli o iluminacji kościoła Św. Mikołaja albo samej wieży (najwyższa budowla w mieście). Dbajmy i eksponujmy to co posiadamy w Raciborzu :)

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog