29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-10-01 00:00:00 Archiwum zapowiedzi

7 października o godz. 13.00 w radiu internetowym i o 11:05 - "Die deutsche Stimme aus Ratibor" koncert życzeń.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (191): "Die deutsche Stimme aus Ratibor" rozmawia z Tiną Stroheker Strony: 1 2 3 … 8Dodaj komentarz
~le gusta cantar (2007-10-24 17:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do agarki:Wielkie umysły myślą podobnie jak mi to mówi taki jeden cudowny człowiek:)W tym wypadku to ja io ty:P.....masz racje!!!!

~Wrestler do Agaty (2007-10-08 18:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

NAturalnie , że masz rację. "koncepcję" zamknięcia Przemko strawię pod męskim warunkiem, iż Pan Prezydent ma Ambicje i zorganizuje budowę dużego kinoplexu , a DKF umiejscowi jako indywidualną , sprawną , logicznie dotowaną placówkę w naszym mieście. Wiem , że tzw. czasy są dla sztuki okrutne , ale wierzę w potrzeby kultury. Jakiekolwiek...

~Norman (2007-10-08 12:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I jak tam było na spotkaniu Tadka W. z jego dworem w remizie strażackiej w Sudole? Podobno niezła popijawa była!

~Agata (2007-10-08 09:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kino "Przemko" jest jednym z nielicznych miejc w Raciborzu, które oferuje ciekawą i tanią ofertę kulturalną. Jestem oburzona, że Pan Lenk mógł wpaść na taki pomysł i przystapić do jego realizacji. Dlaczego wszystko co ciekawe w naszym mieście musi zostać zniszczone??!! Z raciborskiego DKFu byłam zawsze dumna i po 5 latach nieobecności w naszym mieście chciałam ponownie wykupić sobie karnet na seanse DKFu "Puls" i nie wyobrażam sobie oglądania filmów w sali kameralnej, wyswietlanych z rzutnika.

~A-F (2007-10-08 08:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...fotografiach jak i o pamieć o przeszłości Raciborza, która znalazła swój finał na cmentarzu(ach) a teraz jest w fatalnym stanie.

~A-F (2007-10-08 08:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...kościołami podczas roku, z odpisów 1%, ze sponsoringu). A gdyby już to się przyjęło i zaczęło działać to może i przy pomocy UM jak i starostwa staranie się o doteacje z Ministerstwa Kultury czy środków UE. Ja wiem, że to nie będzie widowiskowe ale z pewnością widoczne (jak odkryje się ponowny blask i urok tychże zabytków). I tu z całą pewnością nie chodzi o widowiskowość ale o efektywną pamięć o mieszkańcach Raciborza, którzy żyli kiedyś w mieście, który z sentymentem glądamy na starych ...

~A-F (2007-10-08 08:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzięki Dawidzie, że odpisałeś i zasięgałeś informacji. Co do tego, o czym mówią ludzie, to aspekt przemocy fizycznej lepiej zostawić w domu na dnie szuflady. Oczywiście, że nie mysłałem o tym, by robić to tylko z grupką kilku osób lecz pod patronatem jak i kontrolą: miejskiego konserwatora (który wyznacza firmy przeprowadzające remont jak i metody konserwacji), zaandażowanie znanych lokalnych twarzy do kwesty (politycy, artyści, sportowcy, itp). Możliwość zdobywania środków z (kwest także i pod

~DW (2007-10-08 00:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do tego oczywiście byłoby dobrze pogadać z zarządem cmentarza - zgoda na zbiórke na ich terenie, no i jakieś ew. wspólne ustalenia. Tak myślę, że w temacie formalno-faktycznym najwięcej wie p. Ciszek z tmzr, który powołal komitet pomnika Gawliny i zdobył na niego środki. Acha - i muszę Ci powiedzieć, że jak dziś powiedziałem znajomym, że A-F sie pytał o pomoc w w/w akcji to usłyszałem: "Ty, lepiej uwazaj ze zbiórkami sygnowanymi przez A-F, bo Ci ludzie mordę obiją jak pomyślą, że Ty to on" ;)))

~DW (2007-10-08 00:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ode mnie wiedzą na pewno w Tęczy (zbieraja zywność, nie wiem czy to to samo co zbiórka kasy). Sam społeczny komitet nie ma żadnych osobowości prawnych - zakładasz i tyle. Można go łatwo oprzeć na stowarzyszeniu zwykłym - 3 osoby, papier i zanosisz do Starostwa. Jak nie odrzucą - stow. jest legalne (tyle, że takie stow. nie moga zdobywac środków poza składkami). Jeśli potrzebowałbyś jakiejś organizacji, która miałaby Ci się uzyczyć na potrzeby formalne - to służe pomocą.

~DW (2007-10-08 00:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F: co do Twojej akcji z pomnikami... Wydaje mi się, że nie będzie łatwo. Kiedyś taka sama akcję usiłowałem robić, jeszcze za dzieciaka, jak byłem w harcerstwie - miałem z 13 lat i ... młodzi mi sie posypali. To praca która nie jest ani widoczna, ani widowiskowa, do takiej trzeba znaleźc ludzi, którzy "czują wewnetrzną potrzebę". Ja uderzałbym najpierw do harcerzy. Sama kwesta - jest sporo papierów. Bardzo sporo. Przy WOŚP - dba o to fundacja, my tylko działamy na jej rzecz. Więcej na ten temat

~kinoman (2007-10-07 19:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

pozamykajcie wszystko , to miasto i tak już nie żyje ,gaście światło i do módcie się do Eichendorfa o rozum.

~ergo (2007-10-07 17:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chyba mniej, ale o po co to pytanie? Jak będzie 40, to dobrze czy źle? Kino ma być i koniec, Krystian Haas ma do tego powołanie,jest kompetentny i skuteczny, ma to po matce. Problem aby miał warunki do uzdrowienia kina. Czy to tak trudno uzgodnić cele drugiej strony i pójść na kompromis?

~ciekawy (2007-10-07 09:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy to prawda ze Raciborz obecnie liczy ok. 60.000 mieszkancow?

~DW (2007-10-06 18:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ok, napisałem Ci co widzę. Nie wiem kto tak mówi o Twoim szefie i tyle. Zaś co do argumentu, że kasa z biletów w "Przemku" zostaje w mieście, a przynajmniej w dużo większym stopniu niż z Bałtyku - to wedle mnie jest argument słuszny i niezaprzeczalny. Jasne, że można udowodnić, że nawet prywaciarz daje pracę, kupuje na miejscu, remontuje chodnik itp., ale chyba dobrze wiemy o co chodzi. I nie widze w takim lobby nic złego, naprawdę. Zas co do Twojej akcji - zastanowię się i dam znac jutro.

~A-F (2007-10-06 00:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Upss... oczywiście ma być "wypaczać" zamiast wypatrzać:) Bardzo przepraszam za wypaczenie słowa wypaczać:)))) Ale nie o tym chcę rozmawiać lecz liczę na odpowiedź Dawida w związku z tym planem powołania społecznego komitetu. Liczę na radę, podpowiedź jak i zasadniczo na pomoc każdego kto chciałby swoją małą cegiełką (pracą jak i finansowo) zainicjować i rozkręcić wmurowywanie tychże "cegiełek" w uszkodzone lub zaniedbane nasze małe zabytki:)

~A-F (2007-10-05 22:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...organizowaniem WOŚP). Chciałbym skrzyknąć kilku kreatywnych ludzi by to omówić i ewentualnie zrealizować. Co Ty na to?

~A-F (2007-10-05 22:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale dobrze, że się pojawiłeś Dawid. Nie wiem czy miałeś okazję przeczytać pod innym artykułem moją propozycję powołania w Raciborzu komitetu odbudowy zabytków największej raciborskiej nekropolii?. Każdy kto był na Jeruzalem chyba widział jakie sa tam olbrzymie grobowce i to jeszcze z XIXw ale już bardzo zniszczone. Teraz myślę o corocznych kwestach u bram wszystkich raciborskich cmentarzy przez dwa dni (1 i 2 listopada). Jak Ty oceniasz realność tego planu (masz doświadczenia związane z ...

~A-F (2007-10-05 21:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...pieniądze (nic złego) z sejmiku (czyli tam gdzie idą także i nasze dochody) a nie argumentuje, ze szkoły mają chodzić do Przemka bo miejskie kino i pieniądze zostają w mieście a Bałtyk to pewnie prywatne kino gdzie pieniądze uciekają do Katowic. Pieniądze raciborskich widzów pozostawione w Bałtyku w taki czy bądź inny sposób pozostają w mieście (albo w postaci remontów i inwestycji w Bałtyku albo jak wspomniałem o Almanachu). I bądź tak uprzejmy nie wypatrzać moich wypowiedzi.

~A-F (2007-10-05 21:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dawid no nie rozbrajaj mnie. Czy o K.Haasie i jego małżonce Piaseckiej mówią pracownicy Biedronki?, parkingowi z Pl.Długosza?, o tym iż "chce wykończyć konkurencję" rozpowiadają handlarze na targu?, że K.Haas używa p.Piaseckiej by fizycznie wykończyła Przemko gdyż małżonek pracuje w konkurencyjnym kinie jest tematem opowiadań pracowników poczty? a może na spotkaniach dekanalnych księży? albo omawiane jest to podczas kursów z prawa jazdy?. Co do Almanachu to jak wspomniałem iż ten otrzymuje ...

~DW (2007-10-05 21:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Własnie wróciłem z Bałtyku (Katyń) i jasno przyznaję: lepsze warunki. Ale nie widze problemu, by kino komercyjne miało się gryźć z kinem nazwijmy to "ambitnym", DKFowym. Pozatym sorki - ale nie wiem co ma piernik do wiatraka - tj. co ma kwestia kina do tego czy Tobie się podoba czy nie podoba Almanach. Skoro marszałek wspiera i kinematografię (Bałtyk) i Almanach - to jego święte prawo i negowanie wyników demokratycznych konkursów jest jak zawracanie Odry kijem. Możesz złożyć wniosek i działać!

~DW (2007-10-05 20:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F Ty zaczynasz byc jak Kaczyński: Najpierw stawiasz tezę, że obrońcy DKFu to przeciwnicy Twojego szefa, potem zaczynasz w to wierzyć, w końcu wychodzi Ci z tego, że ten kto lubi Przemko rzuca mięsem w P.Haasa. Osobiście nie znam nikogo w towarzystwie tzw kultury", kto P. Krystiana nie szanuje i nie uznaje za fachowca. Co więcej - nie znam nikogo kto by go po ludzku nie lubiał jako człowieka. Tyle, że DKF to instytucja nam potrzebna, a to nijak ma się do tego co kto i kiedy komu powiedział...

~A-F (2007-10-05 19:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks co masz na myśli pisząc "użyć"?:)) wypraszam sobie!:) Druga sprawa to jakie "kino prywatne"? w ani 1% jest ono prywatne. A co do myślenia o polityce to już kiedyś pisałem o tym, że w Raciborzu bycie pracownikiem kultury i jednocześnie udział aktywny w polityce nie jest dobrym pomysłem (zawsze ze szkodą dla kultury). Kina czy domy kultury powinny być neutralne a nie opowiadać się za tą czy inną lokalną opcją.

~A-F (2007-10-05 19:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To nie jest moje wymyślone poczucie humoru ale wiadomości ogólnodostępne nawet na stronie tegoż kina :)

~moherowyberet (2007-10-05 16:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F napisał: "Kino Światowid działa bo go utrzymuje takie kino jak Bałtyk w SRC:) jak i też kierownik katowickiego kina prowadzi dość oryginalną działalność (każe się rozbierać do naga personelowi podczas projekcji filmów z podtekstami i jest większa atrakcja:))) albo na swoim kinowym podwórku bije rekordy (upychaniem pasażerów w maluchu)." - co ty za bzdury opowiadasz! Kierownik Adam Pazera należy do PiS a my nie mamy poczucia humoru! ;-)

~Arteks (2007-10-05 14:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Można czasem zgadzać się z A-F lub być jego przeciwnikiem ale trzeba obiektywnie przyznać, że on ma różne ciekawe pomysły i UM mógłby go użyć dla dobra Raciborza. Z drugiej strony aktywność na forum, a przy tym praca w prywatnym kinie daje mu niezależność. Dziwię się jednak czemu nie kandydował do rady miejskiej. Mógłby tam coś dobrego zrobić :) A chyba można łączyć pracę w kinie i bycie radnym???

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 … 8
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog