29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-06-27 00:00:00 Wyższe

Raciborska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaprasza do wzięcia udziału w badaniach sondażowych.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (56): Sonda PWSZ Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Arteks do Mufta (2007-08-25 18:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale kolego, prowincja prowincji nierówna, zawsze każdy znajdzie gorszą jak się tylko rozejrzy... Tak to już jest.

~M. Mazur (2007-08-25 17:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Powstanie wyższej uczelni choćby tylko licencjackiej było zamysłem godziwym i racjonalnym. GDYBY NIE- samodzielna kadra naukowa w znakomitej mierze pochodząca z Opola i wysokie pensum. W konsekwencji brak będzie rodzimych naukowców ze stopniem dr hab. Import z Opola to drenaż rynku. 

~Muft (2007-08-24 21:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po co w ogóle kłócić się, które z tych dwóch miast jest lepsze? Jedno i drugie tchnie prowincją, co może być zaletą, bo coraz więcej ludzi jest zmęczonych zgiełkiem metropolii. Pragnę zauważyć, że na Zachodzie wiele zacnych instytucji działa właśnie w małych miasteczkach (vide Yale w pipidówie o nazwie New Haven). Tylko tam ludzie myślą o tym, jak wykorzystać swój specyficzny, prowincjonalny potencjał, a tu gryzą się jak burki

~Arteks (2007-08-21 10:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ty cymbale z nr ident: d7dcb1f przychodzę i będę to robił ilekoroć mi się to spodoba! A-F czemu tak sądzisz? Wiesz że tak nie jest. Czasami pochwalę sukcesy Raciborza. Weźmy np. Auchana. Mamy w Rybniku wiele marketów ale kiedyś napisałem, że Auchan to najlepsza sieć w Polsce (mimo, że u nas go nie ma...) Podoba mi się plan budowy nowego basenu ale to nie zmienia faktu że żyjemy już trochę w "dwóch różnych światach" i satysfakcjonują nas inwestycje z różnych poziomów.   

~A-F (2007-08-21 10:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Już nie przesadzajcie!!!. Dobrze, że uczestniczą na raciborskim portalu ludzie z innych miast (gościnnie) więc bądźmy internetowymi znajomymi. Chociaż Arteks mnie czasami też lubi podnieść ciśnienie krytyką PWSZ i rybnickimi przechwałkami lecz gdyby to w Raciborzu ziściły te sukcesy co w Rybniku to z pewnością Arteks by je przemilczał lub wykpił:))

~Do Arteksa (2007-08-21 09:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ty c..lu! Znikaj z tego forum, jesteś totalnym chamem z wodogłowiem tak jak cały twój Rybnik, w którym większość jego mieszkańców to wieśniaki. Dobrze wiesz że nikt cie tu nie lubi to po co przychodzisz? Już cie z rybola wywalili?

~Arteks (2007-08-21 09:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poza tym Ratibor udowodnił dość ciekawą tezę postawioną kiedyś przez jednego rybnickiego forumowicza. Dla niektórych mieszkańców R-rza czy Wodzisławia lepsze są (choćby nawet nieprawdziwe) upadki i niepowodzenia Rybnika niż sukcesy swoich miast(!) To dość smutna ale prawdziwa konkluzja obserwowana przeze mnie od conajmniej kilku lat... Daj sobie z tym spokój Ratibor bo zawiść jest cechą która z biegiem czasu odbiera urodę - naprawdę ;)

~Arteks (2007-08-21 09:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ratibor, a czytałeś dlaczego Ci wycięli wiadomość? Bo była za długa. Z resztą trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby pisać na forum wypowiedzi na ponad 100 wierszy - kto by to czytał??? Ratibor, jeśli my jesteśmy prowincją to niestety wy tym bardziej... Choćby dla dobra swojego miasta nie powinieneś pisać takich porównań.

~Ginio der Krokodil (2007-08-20 22:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Łoooo boszeeee! Sobie temat forumowicze znaleźli. Pokrytykujcie moze sobie wspólnie warszawe... Prawda taka ze zarówno absolwenci z Raciborza i Rybnika w jednym szeregu wypadają na rekrutacjach przy oswieconych absolwentach UW czy warszawskiej polibudy. To staolica zrobiła z naszych stron zadupie a wy sie zrecie ze sobą jak psy... kto na tym zyskuje??? znowu warszawiacy

~111 (2007-08-20 12:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na Uniwersytecie Śląskim widzę i słyszę w jaki sposób są przygotowani słuchacze z różnych szkół. Z pewnością ten, który zaniża poziom Raciborskiej PWSZ jest w błędzie. Nalegam na konfrontację absolwentów kierunków humanistycznych, którzy nie wierzą w wiedzę pozyskiwaną w Raciborzu. Jestem otwarty na wszystkie argumenty, nawet te głupie!

~nie student (2007-08-19 18:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibórz jest fajnym miejscem do nauki w tym studiowania,jest taki fajny luzik,miasto skocentrowane,nastawione na studentów i to od dawna.To należy wykorzystać,a popierać mogąopinią obecni studenci,a nie jakies tam nieprzychylne ...,no.

~Arteks (2007-08-18 21:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ratibor, o plotkach się nie dyskutuje. Chyba że jest się starą babą drugiej klastki ;P Ja też słyszałem taką plotkę, że dworzec PKP w Raciborzu mają wyremontować. Było to ok. 2000 roku... Niestety do dzisiaj nic się takiego nie wydarzyło...

~Racibor (2007-08-18 21:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

pisz rybniczanienie na swoim forum, na którym wycina się wypowiedzi; na raciborskich portalach bardzo rzadko się to robi, dopiero wtedy kiedy są wulgarne i obraźliwe a i tak nie zawsze. Jesteście prowincją i nią najwyraźniej pozostaniecie, jeśli stosujecie i pochwalacie tego typu praktyki rodem z gminnej wsi, na swoim forum. U nas panuje wolność słowa i to kolejna rzecz, której wam w Rybniku brakuje

~Arteks (2007-08-18 21:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wątpię aby Brum, Joachim czy Antyfrączek potwierdzili twoją chorą tezę że bluzgam na Racibórz. Wiele fajnych rad i pomysłów rzuciłem już na tym forum pod adresem tego miasta. Nabijanie się z PWSZ to jedno, a to co mi zarzucasz to drugie. Poza tym Ratiborze, ja nigdy nie szczuje jednych przeciw drugim. A ty to robisz bardzo wyraźnie... Włącz sobie luz albo idź się lecz ze swoich kompleksów ;P

~do Ratibora (2007-08-18 20:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sam zjechales Rybnik od gory do dolu a komus wypominasz brak tolerancji. Zastanow sie przede wszystkim nad tym co ty piszesz.

~Ratibor (2007-08-18 19:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

prawdziwą twarz, zionąc nienawiścią i bluzgając na raciborzan i to miasto. Przy okazji ukazując się jako osoba zamknięta, nietolerancyjna, czepiając się czego można.

~Ratibor (2007-08-18 19:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mój pierwszy wpis na forum rybnickim pojawił się parę dni temu, mniej więcej półtora miesiąca po tym, jak ta plotka pojawiła się na forum rybnickim. Więc łatwo jest sprawdzić Arteksie, jaką to specjalnością twoją jest łgarstwo. Sam byłem ciekaw tej plotki, dlatego się pojawiłem na waszym forum, też po to byś zrozumiał jak na inteligentnego człowieka przystało, że możesz być w błędzie co do wyższości filii nad PWSZtkami pod tym względem. W zamian za to zacząłeś na forum rybnickim pokazywać swoją

~Arteks (2007-08-18 18:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O matko jakie głupie wpisy... Arteks zaatakował?! Kogo??? Ja mam swoje zdanie o PWSZ, niezmienne od lat. Racibórz lubię i szanuję też od lat niezmiennie ale i tak uważam, że ośrodek akademicki to żaden. Przyjechać do Raciborza raz w roku i zobaczyć co się zmieniło można ale studiowanie w tym mieście działałoby na mnie depresyjnie. A okazało się, że informacja o likwidacji UŚ w Rybniku to plotka rozsiewania przez gościa podpisującego się czasami nickim Ratibor (na forum rybnickim)...

~nie student (2007-08-17 20:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteksy,Af i inne zapyziałe chłystki-przemawia przez wAs kompleks niższości ,do Rybnika nigdy Racibórz nie dorówna,może co najwyżej niech zostanie partnerem uzupełniać większego brata i musi taką rolę przyjąć aby nie wywoływać wrogości

~z Rybnika (2007-08-17 20:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeśli ktoś rybnicka kampus określa jako " Ten zapiździały rybnicki pseudo-kampusik" to można powiedzieć tylko tyle: zazdrość i kompleksy.

~do AF (2007-08-17 14:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może faktycznie coś niedobrego się dzieje w tym Rybniku, skoro Arteks tak chamsko, jak rzadko, zaatakował. Daje to do myślenia.

~Studentka (2007-08-17 14:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chyba to ty faktycznie nigdy nie byłeś na tej uczelni skoro takie bzdury piszesz. Ja wspominam PWSZ bardzo dobrze. Ale jeśli ktoś jest cieniasem to cieniasem zostanie, nawet mu Cambridge nie pomoże. Wykładowcy są świetni - jak nie wierzysz to poczytaj sobie fora studentów raciborskich kierunków. Ci którzy narzekają, to chyba powinni na zawodówce skończyć. Wiele się nauczyłam i z powodzeniem radzę sobie na UŚ; gdzie tu dopiero nas olewają.

~Student (2007-08-17 14:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przykro mi to pisac ale bardzo sie zawiodlem na studiach w PWSZ. Podobne zdanie ma jeszcze kilka osob z roku. Faktycznie wykladowcy nas olewaja, warunki do nauki przecietne. Jesli ktos uczyl sie w LO Kasprowicza to niestety wybierajac PWSZ moze przezyc negatywny szok bo w Kasprowiczu jest wyzszy poziom i lepsi nauczyciele niz na ...PWSZ. To taka szkola z ktorej szczycic moga sie tylko osoby ktore nie maja pecha sie tam uczyc :(( Nie ma ona wielkiej przyszlosci, moze nawet krotsza od kampusu SR.

~Sprawa tak (2007-08-17 11:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

naprawdę nie jest jeszcze przesądzona. Ten zapiździały rybnicki pseudo-kampusik, jeśli nie padnie teraz albo za rok, to padnie za lat kilka; Faktycznie takie głosy chodzą - dlatego Arteks taki zacietrzewiony, bo go trafia że się mylił.

~111 (2007-08-17 11:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-Fie jak czytam twoje wypowiedzi to twój radykalny pluralizm jest ściśle powiązany z imperatywem heretyckim. Twoja tożsamość osobowa jest ukształtowana jest na poziomie heterogenicznych elementów wyznaczonych przez twoją rodzinę. Nie znam twojego pochodzenia i zamieszkania lecz to co z sobą kreujesz jest kwestią twojego wyboru. Twoja logika swoistej krytyki jest stylem wychowania aprobowanego przez rodziców. Nie jesteś elastyczny i skuteczny jesteś obojętny w komponentach nowego stylu.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog