29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-09-05 00:00:00 Sylwetki artystów

III Dni Filmu Polskiego przywołające największe osiągnięcia rodzimej kinematografii w tym roku odbędą się pod postacią retrospektywy Krzysztofa Zanussiego, który przyjedzie na spotkanie z raciborską publicznością. - Zanussi jest takim artystą, którego zaszczyt gościć - mówi Marek Rapnicki, współtwórca przeglądu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (15): Filmy Zanussiego i sam artysta w Raciborzu Strony: 1Dodaj komentarz
~Do Krytyka i ASK (2006-09-07 12:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chciałbym zauważyć, że to właśnie postulaty PO aby likwidować ulgi.. I po co te krokodyle łzy?

~Kasia Dutkiewicz (2006-09-07 09:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Im nas więcej – tym lepiej. A ta właśnie różnorodność jest w moim odczuciu naszą siłą. Nie chodzi przecież o to aby rywalizować, aby się antagonizować, ale o to – aby współpracować. Aby stwarzać raciborzanom  - o najróżniejszych zainteresowaniach i pasjach, o najróżniejszych problemach i potrzebach – jak najszerszą, jak najbardziej profesjonalną ofertę w ramach III sektora.  Dla mnie więc – nie krytyka – a współpraca, nie rywalizacja – a wymiana doświadczeń.

~Kasia Dutkiewicz (2006-09-07 09:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie sądzę jednak, aby takie porównania miały sens; zupełnie różne jest spektrum naszego  działania, choć oczywiście ewidentnie  łączy je przynależność do III sektora.  Działam w terenie, dokształcam się, piszę programy, uczestniczę w szkoleniach i konferencjach... Ja też; ale czy to licytacja? Dla mnie nie  – w Raciborzu  jest wiele bardzo sprawnie działających, imponujących mi osób, pracujących w bardzo różnorodnych organizacjach pozarządowych. I chwała im za to! Im nas więcej – tym

~Kasia Dutkiewicz (2006-09-07 09:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

pełnomocników okręgowych – funkcji społecznych. Traktowanie organizacji pozarządowych jako równorzędnego partnera dla władz lokalnych nie jest dziś niestety powszechną praktyką. Sporo też moim zdaniem barier psychologicznych – z jednej i drugiej strony, a czasem nawet w obrębie NGO’s. No i wciąż niedoskonałe przepisy prawa...   Co zaś tyczy się mojego biurka...  :)  ASK - Choć osobiście nie znam – śledzę i bardzo cenię dokonania p. Małgosi Makulewicz. Nie sądzę jednak, ab

~Kasia Dutkiewicz (2006-09-07 09:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

widzę szansę na ich profesjonalizację, rozwój, umocnienie, poprawę relacji z samorządem. Stąd wyzwaniem dla mnie jest wzmiankowane pełnomocnictwo, które łączy  moje zainteresowania i zawodowe obowiązki. Na tej „bazie” zamierzam pracować, ale długo by o tym...   Oczywiście pracujemy aktualnie nad stworzeniem kompleksowej strategii współpracy III sektora z samorządem. Właśnie odpowiedzią na chęć podjęcia szerszej współpracy „w terenie” jest powołanie pełnomocników okręgowyc

~Kasia Dutkiewicz (2006-09-07 09:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Witam! Choć czytuję ale raczej nie piszę na forum, pozwolę sobie na kilka słów w myśl zasady - nic o nas bez nas :) DW - Oprócz  moich obowiązków zawodowych (ewidentnie I sektor J) działam także  w organizacji III sektora – jest to od początku swego istnienia Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka TĘCZA. Właśnie w TĘCZY miałam okazję poznać ludzi i inicjatywy  rybnickiego CRIS-u. Podoba mi się inicjatywa Koalicji Organizacji Pozarządowychi wszystko, co służy integracji NGO’sów, w której

~ASK (2006-09-06 21:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

http://www.raciborz.com.pl/rac/index.php?akt=akt&sub=wyd&artid=7407&amd=sa

~ASK (2006-09-06 21:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

PIS che im zabrać kasę. Powaliło ich. zobacz Małgosia Makulewicz "pełnomocnik"PO ta działa w terenie ,pisze programy,uczestniczy i  dokształca sie w konferencjach , nie zabiurkie,ale usmiecjnięta wśród ludzi....... i do ludzi.

~Krytyk (2006-09-06 16:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakie organizacje pozarządowe!!! Przecież PiS chce zabrać im pieniądze, które mogą płynąć od sponsorów. Sponsorzy nie będą mogli odliczać sobie darowizn od podatku! Pisiory!

~DW (2006-09-06 15:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Merytorycznie, panie i panowie, merytorycznie. Ja chciałbym dowiedziec się po co konkretnie warto pójść do biura poselskiego i p.Kasi i co jako przedstawiciel I sektora proponuje działaczom III sektora? Czy PiS przygotowuje jakąs strategie współpracy NGOsów w nowej RM? Planowane sa jakies innowacje?

~Tomash (2006-09-06 14:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

PiS to jeden wielki shit. To tyle. Mimo, iz nie lubie lewicy to musze przyznac ze lepiej im szlo. Macie panstwo Leppera za premiera, tego chcieliscie?

~a Was? (2006-09-06 07:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak te małe byty walczą o byt? Obiecanki kierowane pewną ideologią, nic co może zapewnić jasną przyszłość społeczeństwu lokalnemu.

~mw (2006-09-06 07:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przecież RM to skrót od Robert Myśliwy, no nie?!  KASIA NA PREZYDENTA!

~jo (2006-09-06 06:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skrót RM mi się kojarzy z Radiem Maryja ;)

~Waldek Tański (2006-09-05 13:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

rozumiem że Kasia Dutkiewicz będzie także kandydatką do RM?!:) witamy na pokładzie!:)

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog