29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2016-10-25 11:57:22 Historia

Pochodzący z Krzanowic polityk Mniejszości Niemieckiej, poseł na Sejm I kadencji przybliżył publiczności historię Towarzystwa w oparciu o wydaną w 2006 roku „Kronikę DFK Ziemi Raciborskiej”.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (8): Rozmawiali o Mniejszości Niemieckiej w Raciborzu Strony: 1Dodaj komentarz
~Re (2016-11-11 03:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja, Polok potrafi,  wyjscać dziura w śniegu. A historyk był,  jest i bydzie tylko takim małym CHISTORYKIEM.

~Do historyk czy histeryka (2016-11-08 21:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widze ,ze V kolumna szaleje,  niedouczone matoły, które piszą ,że Polska jest tu od niedawna. Debilu 'taka prawda" jest ,że zanim przyszli Austriacy to panowałi tu Słowianie, tak Czesi, potem kilka wieków polscy Piastowie, stąd zamek Piastowski w Raciborzu, potem na końcu totalnie germanizując te ziemie Niemcy. I ta tutejsza ludność, czy ich potomkowie która dała się zniemczyć, dziś podnosi RYJA. A przecież są to potomkowie ślązaków, dumnego niezależnego narodu z swoją mową, kulturą i tradycjami, i tym co w tym trwają Wielka Cześć. Zaś tym posrańcom, bez wiedzy historycznej, zakomleksionych, bo nie żadko nie znających nawet języka niemieckiego, a z jakim "papierkiem" po niemiecku od  dziadka, robią z siebie tylko pojebów bez tożsamości narodowej - V kolumna. Żal mi was.

~Js (2016-11-06 21:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Biedy nie idzie więcej spi..... ić. Ale Polok potrafi.

~Anty (2016-11-05 04:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A czamu nie bijecie se tak o Lwów,  Kresy, Litwa, przeca to było wasze,  a może tam nie idzie nic spie........ ić tak jak u nas.

~taka prawda (2016-11-02 19:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ok 1000 lat historii tej ziemi , krotko pod czeskim panowaniem potem pod ausriackim , pruskim a polskim od niedawna . Warto sie douczyc człowieku. Nauka nie boli.

~gosc (2016-10-26 07:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do gościa co pradziadek był napewno ślązakiem, dziadek widze że już nie, niestety "ślązacy" opolscy, to inna kategoria, bardziej się poddawali butowi pruskiemu, dzisiaj bardziej skundleni,    jak to ktoś trafnie określił. Poza tym syneczku historii sobie powtórz- naucz z książki, nie opowieści !

~ślązak, prawnuk ślązaka (2016-10-25 16:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibórz nigdy nie był pod zaborami! A poza tym to ja ciebie, prawnuku, też pozdrawiam.

~Slązak, prawnuk powstańca (2016-10-25 11:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gościu coś ci bije na ten stary dekel, odtworzyć pomnik germani, to znaczy uhonorować zaborców tych ziem,  co deptali swym pruskim butem ich mieszkańców-ślązaków, na tych naszych piastowskich ziemiach. Może jeszcze nadać ulice dla Bismarcka, czy jeszcze przywrócić Adolf Hitler strasse.
Żal mi was kundle...........

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog