29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-10-27 14:50:58 Wiadomości

W związku z niepokojącymi wynikami badań postawy u dzieci radny niezależny Robert Myśliwy zaproponował na ostatniej sesji Rady Miasta, aby zobligować nauczycieli by w ramach lekcji poświęcali 3-4 minuty na ćwiczenia.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (6): Śródlekcyjna gimnastyka lekiem na wady postawy dzieci? Strony: 1Dodaj komentarz
~kasiuka (2016-06-15 08:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moim zdaniem gimnastyka między lekcjami powinna mieć miejsce w każdej szkole. Sądzę, że gdyby tak było, moja córeczka nie musiałaby teraz nosić butów ortopedycznych Memo.

~S.K. (2008-11-30 10:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na kazdych studiach pedagogicznych uczą o koniecznosci gimnastyki śródlekcyjnej.Tylko ze absolwenci tych studiów nie mają pojęcia co to jest tok lekcyjny i jak powinna wyglądać organizacja lekcji.Po prostu w szkole pracuja niedouki.Za tak opluwanej komuny w szkołach były 2 a potem 3 godz wf ,2 godz sportu,oraz 3 godz. SKS .I to wszystko dla jednej klasy na tydzień.Wystarczy pójsc na jakąkolwiek lekcje kultury fizycznej i zobaczyc ze nauczyciele wogole nie robia ćwiczeń wprowadzjących/rorzgrewka ,korekcja itp/ ani kończących zajęcia.Ot rzuca sie piłkę i grajcie , albo goni naokoło boiska.No i taką młodziez i sport mamy.

~belfer (2008-11-30 09:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ćwiczenia  śródlekcyjne to pomysł stary, z lat 60-tych. Nie sprawdził się i został  porzucony. Dla samej lekcji jest  bardziej ,,szkodliwy,, niż dobroczynny / tok lekcji ma swoje prawa/  Natomiast przerwa międzylekcyjna ,jest elementem, który, mógłby być wykorzystywany we właściwszy sposób ,niż dotychczas. Klasy w czasie przerw powinny być przewietrzane , aby nie było sennych / ciężkie powietrze/, a to zostało zarzucone z różnych względów. Dzieci do klasy III - ej , powinny mieć krótsze lekcje/ nie wytrzymują 45-minut, jak starsze/ Samej ,,gimnastyki,,dzieci potrafia zapewnić sobie same, bez potrzeby dezorganizacji samej jednostki lekcyjnej. Są przedmioty, gdzie wszelakiej
,,gimnastyki ,,jest dostateczna ilość, są lekcje wymagajace skupienia ciszy i koncentracji, stąd nie można wszystkiego
wrzcać do jednego worka! I najlepej niech tym problemem zajmą się fachowcy, a nie radni - bezradni!

~do Ew (2008-10-27 22:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ew czytaj uważnie. To w myśl propozycji radnego ma być gimnastyka przywracająca sennym uczniom prawidłowe postawy. Troche poprzeciagania się i tyle. Tak ja to zrozumiałem. Jednak fachowego poprzeciagania się na bazie uniwersalnych ćwiczeń zaplanowanych przez fachowców. To nie gimnastyka korekcyjna która powinna byc dopasowana do odpowiednich schorzeń. Na W-Fie tez rozgrzewki nie dopasowuje sie do indywidualnych potrzeb tylko wykonuje sie uniwersalne ćwiczenia. Ty przed komputerem także możesz sobie zrobic taki zestaw i twój kregosłup powróci do wyjściowej postawy. Co w tym nierozsądnego?

~Ew (2008-10-27 18:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Acha, panie Myśliwy, a wie pan, że nieodpowiednimi ćwiczeniami można bardziej zaszkodzić niż pomóc. I na biurku nauczyciel będzie miał listę i podawał: "Ciczenia dla Madzi. Oli i Tomka. A teraż ćwiczy Jaku, Mateusz i Kasia". Nie wszystko dla wszystkich jest dobre...

~// (2008-10-27 15:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja uważam, że taka gimnastyka przywraca koncentrację, a nie dekoncentruje, jak twierdzi pani nauczycielka. Jak się siedzi 8 lub 10 godzin w szkole, to każda przerwa pozwala na ponowne skoncentrowanie się. Na 10 godzinie nikt juz nauczyciele nie słucha.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog