29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-12-28 08:59:21 Wiadomości

Dziś 28 grudnia jak co roku w Kościele katolickim już od II wieku obchodzimy święto Świętych Młodzianków. Były to malutkie dzieci do lat dwóch wymordowane na terenie Betlejem krótko po narodzeniu Jezusa.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (23): Dlaczego Herod kazał mordować malutkie dzieci? Strony: 1Dodaj komentarz
~ancymon (2016-01-19 22:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panowie dyskutanci.  A skąd wogole  wytrzasneliscie  3 króli??? W Biblii jest mowa o mędrcach ze wschodu...

~inicjał (2016-01-11 17:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Krystian Niewrzoł zawsze podpisuje swoje artykuły jako KN. Każdy redaktor i dziennikarz używa jakiegoś skrótu lub inicjałów w swoich informacjach. Więc nie rób z siebie idioty z tym straszeniem, bo to nawet na dzieci nie działa.

~Do biblia (2016-01-11 12:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgłoś się z tym problemem do biblisty a nie prześladuj Pana Niewrzoła ponieważ on się nie podpisał imiennie pod tym artykułem. Jak możesz operować nazwiskiem  skoro pod artykułem są tylko symboliczne literki. Kto Cię upoważnił do
takich zagorzałych ataków.Lepiej pomodlij się. Niech Cię Duch Swięty oświeci. Jeżeli masz zamiar nadaj pisać takie komentarze to proszę ujaWNIĆ SWOJE IMIĘ I NAZWISKO. Redakcja ma możliwości identyfikacji..

~rezerwa (2016-01-11 10:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wtedy nie bylo NFZ  to co miał Herod robić ?  itd

~do Joanna (2016-01-02 16:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdyby Józef uzyskał taką informację do mędrców, to by nie musiał się anioł ukazywać jemu dodatkowo weśnie. A o czym poinformował anioł mędrców to też wiemy i nie ma tam mowy, żeby przekazali informację dalej czyli świętej rodzinie i że Herod ma zabić Dziecię. Ludzie, czy wy już na głowę upadliście? Wyraźnie jest napisane co anioł powieddział mędrcom, a co Józefowi i w jakiej kolejności. A wy tu z powodu błędnej interpretacji Krystiana Niewrzoła jakieś głupoty wypisujecie. Zgłoście się do Świadków Jehowy, to was z otwartymi rękoma przyjmą z takimi umiejętnościami przekręcania.

~Joanna (2016-01-02 14:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeden z komentatorów, jak zauważyłam, Nie przyjmuje do wiadomości , iż oprócz tego, że Anioł we śnie ostrzegł św. Józefa aby uciekać do Egiptu to reównież obecni tam mędrcy mieli podobny sen . Dlatego nie wracali przez Betlejem aby nie spotkać się z Herodem. Na pewno powiedzieli o tym Maryi iJ ózefowi. To takie logiczne i prawdziwe. O co więc spór?
Przecież Józef mógł pozyskać takie ostrzeżenie z dwóch stron.

~i tak.... (2015-12-31 09:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O co kruszycie kopie ? Bóg został wymyślony na potrzeby człowieka /Rousseau/ Zakładając,że jest,ma gdzieś ludzkość, bo inaczej musiałby ją .....u n i c e s t w i ć, za wszystkie popełnione zbrodnie człowieka..... na człowieku i Ziemi !

~Ksiądz (2015-12-30 22:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzięki temu artykułowi i różnymi komentarzami powstała dyskusja wywołująca w efekcie zainteresowanie Biblią i święcie Młodzianków. Brawo..

~kropka (2015-12-30 20:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Te wszystkie komentarze to jedno wielkie uduchowione zamieszanie

~ANIELA (2015-12-30 19:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co to za komentator" do do",, który wywołuje zamieszanie w głowach czytelników.Niech się ujawni.

~do do (2015-12-30 10:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Autor wypisuje bzdury i nie potrafi przyjąć do wiadomości lub się z tym pogodzić, że trzeba zmienić fałsz, który zawarł w tekście artykułu. Na ten czas to autor obraża ludzi, którzy potrafią czytać i wiedzą gdzie szukać informacji  na kartach Biblii. Metoda pewnej grupy osób, którzy chodzą po domach i chcą rozmawiać o Królestwie Bożym. Oni też przekręcają tekst Pisma Świętego i żyją w oparach indywidualnych interpretacji.

~Do Biblia (2015-12-30 10:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Osoba podpisująca się "biblia" napisała już co wiedziała. A skąd jest pewna , że oprócz anioła również odchodządzy mędrcy nie przekazali Maryi i Józefowi o grożącym im niebezpieczeństwie ze strony Heroda?Tym bardziej ,.,że będąc jeszcze w Betlejem mieli sen w którym  również anioł ich ostrzegł przed zamiarami Heroda. Dlatego być może niektórzy księża powołują się także na ewentualne informacje Trzech  Króli, co było możliwe. Przecież nie zachowali tego w tajemnicy przed świętą Rodziną. Tu można dywagować, chociaż w ewangelii św. Mateusza jest tylko opisane ostrzeżenie anioła. Jest to temat dyskusyjny dla bibliostów i teologów. Póki co, radże zakończyć te komentarze , zmierzające do posądzania i obrażania autora..

~3 mędrców (2015-12-30 09:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj
Komentarz usunięty przez moderatora
~hehehe (2015-12-30 07:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A dlaczego w s z e c h m o c n y , jak twierdzą, jego wyznawcy, nie powstrzymał Heroda od tego haniebnego czynu? Nie wiecie? Powiem Wam, bo dał ludziom wolną wolę i  po przegnaniu niepokornych osobników z raju, nie wtrąca się w poczynania tego, co podobno stworzył - róbta co chceta !  Jednym słowem nie wyszło mu to in vitro!

~żyd polski (2015-12-30 07:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<span style="white-space: pre;">    </span>A  dlaczego wybraniec Narodu niemieckiego kazał wymordować żydów ? A biblia ,to nie teksty słowa b o ż e g o, a historia narodu żydowskiego - najinteligętniejszego Narodu na ziemi , tylko Bóg z ich przedstawicielem - Mojżeszem wyraził ochotę na rozmowę ! Z nikim nigdy już nie miał ochoty pogadać!

~Biblia (2015-12-29 18:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy Pan/Pani zna teksty słowa Bożego zawarte na kartach ewangelii? Wyraźnie święty Mateusz pisze w 2 rozdziale 12 wierszu skąd mędrcy dowiedziel się o tym, by nie wracać do Heroda. Następny wiersz ale już kolejnego rozdziału mówi nam, że święta Rodzina nie mogła wiedzieć od mędrców, że mają uciekać przed Herodem, bo anioł o tym dopiero informuje Józefa we śnie. Kiedy ten błąd zostanie poprawiony w tekście?????

~Do biblia (2015-12-29 18:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja się zgadzam z prawdą zawartą w Biblii i dziękuję za cenne uwagi. Ale proszę mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego mędrcy wracali inną drogą by uniknąc spotkania z Herodem i czy mogli o tym powiedzieć także Maryi i Józefowi?

~Biblia (2015-12-29 15:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To co jest wiarygodne, to co można bezpośrednio przeczytać z kart ewangelii czy to co sobie opowiadają na rekolekcjach? Błąd jest błędem i należy go poprawić, a nie zasłaniać się jakimiś kolejnymi dziwnymi usprawiedliwieniami, że rekolekcje, że ktoś gdzieś kiedyś komuś itp.

~Do Biblia (2015-12-29 15:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z pełnym uszanowaniem do słów zawartych w Biblii. Ale jak słyszałem na pewnych rekolekcjach adwerntowych również Trzej Królowie ostrzegli Maryję i Józefa a sam i wracali inną drogą z Betlejem. A może to był przypadek?

~Biblia (2015-12-29 12:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"We śnie Anioł Pański ostrzegł Józefa przed planami Heroda i polecił mu, aby z Marią i Dziecięciem uszedł do Egiptu" Tak opisuje całą sytuację z ostrzeżeniem ewangelista Mateusz. Nie ma nic o tym, by anioła wyręczali mędrcy. To już jest heretyckie gdybanie autora, który zamiast poprawić swój błąd, to upiera się przy pomyłce. Na dodatek ktoś jeszcze dorabia do tego swoją teologię w komentarzu.

~Szerzej (2015-12-29 10:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Owszem, Biblia opisuje iż Maryja i Józef zostali ostrzeżeni orzez Anioła. Ale mędrcy którzy celowo wracali inną drogą też podejrzewali Heroda o złe zamiary. Dlatego również ostrzegli świętą Rodzinę przed grożącym niebezpieczeństwem.
O tym można dowiedzieć się z rozważań biblistów, także polskich, podczas kazań czy rekollekcji.
Mędrcy nie przemilczeli tej sytuacji podczxas odwiedziń Jezusa, Maryję i Józefa. Tego też nie można pominąć.

~Biblia (2015-12-28 20:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Maryja z Józefem zostali w porę ostrzeżeni przez mędrców żeby uciekali do Egiptu? Kto to pisze takie herezje? Wystarczy wziąć Biblię do ręki i przeczytać, że to anioł we śnie Józefa ostrzegł i nakazał uciekać.

~Jerzy (2015-12-28 18:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Obawy Heroda o utratę władzy i brutalna walka o nią przypomina mi niektóre działania , oczywiście bezkrwawe, tych którzy niedawno w demokratycznych wyborach musieli ustąpić, ale jeszcze teraz fikają i przeszkadzają tym nowym.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog