29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-12-01 18:39:01 Z regionu

Żadna z trzech wcześniejszych koncepcji zagospodarowania skweru nie znalazła uznania, więc magistrat zaproponował czwartą. Ma kosztować ok. 200 tys. i zakłada wycięte jedynie 9 drzew.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (9): Nerwowo na spotkaniu o placu przy Warszawskiej/Wczasowej Strony: 1Dodaj komentarz
~budowa (2015-12-07 18:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bali się mazgaju albo  mało wnikliwy  -  budowy segmentów i dlatego sie cieszyli w duchu,że tak to się skończy.Teren wart 3000000zl to łakomy kasek dla budzetu,a tu Prezydent rezygnuje z kasy,dziwne?Może to nie bali się ale podziw dla Prezydenta za rozwiazanie sprawy na dwa lata!

~lcl (2015-12-03 07:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To spotkanie to była farsa.Nagle niby parę osób było za wycinką i do tego tak chwalili prezydencki projekt jakby pracownik swojego szefa.Widać było od razu że coś tu nie gra.A najbardziej  słodzili ci którzy wcześniej się spotkali z prezydentem.Nie tędy droga.A większość ze strachem w oczach nawet buzi nie otworzyła.

~rpl (2015-12-03 06:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ważna jest praca organiczna, ale władza musi się uczyć pracy od podstaw. Trzeba było latami dbać o miejski drzewostan, a nie teraz wszystko wycinać, bo w niektórych miejscach jest niebezpiecznie. Posadzić sześciolistkowe drzewko w zamian za dorodny okaz - o co chodzi? "Sztuka" się zgadza!  Władza jest kunktatorska: bojaźliwa i zachowawcza, dlatego działa po najmniejszej linii oporu. I tak to nasz kraj wygląda!

~szczę-śliwy (2015-12-01 21:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mowa była również o jednorodzinnym "biurowcu". O tym nie warto napisać?

~mieszkaniec (2015-12-01 19:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak w tym mieście ma być dobrze skoro prezydent wydać chce około 200 tyś złotych na kolejny skwer.Wyglada na to że w jego zainteresowaniach jest tylko zmienianie kolejnych skwerów i przy okazji wycinanie kolejnych drzew  parkach i skwerach i nawet w dzikiej głuszy poza miastem.A innych problemów to już w Raciborzu nie ma.Za te pieniądze można by przynajmnie jedną kamienicę do miejskiej sieci podłączyć  abyśmy mieli czystsze powietrze w Raciborzu ale co tam skwery ważniejsze i zamienianie ich  na skwery z coraz mniejszą ilością drzew.Tlen nam w mieście wg. niektorych chyba nie jest potrzebny.

~Wyborca (2015-12-01 19:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Prezydencie odbijamy się z tematami bliskimi Raciborzanom.Jesteś Prezydentem Wszystkich Raciborzan i tak trzymać!!!Brawo wreszcie polityk się narodził!

~miłośnik tego miejsca (2015-12-01 18:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli zostanie zrobione to tak, jak zaproponowano w pokazanej prezentacji to to miejcse nic z uroku nie staci. Dużo miejsca do dreptania, szum drzew, śpiew ptaków. Jako mieszkaniec okolicy tegoż miejsca jestem za, a pokazówki "nerwowego" uczestnika spotkania były nie na miejscu. Boli mnie również, że spotkaanie dotyczyć miało konkretnej sprawy, a znalazły się osoby, które chyba nie zrozumiały tematu spotkania. Czasem targowicą, czasem dulszczyzną pachniało. Były też osoby konkretnie mówiace na temat i to daje nadzieje, że w tym narodzie duch tak całkiem nie zaginie.

~uczestnik spotkania (2015-12-01 18:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chyba nie wszyscy zrozumieliśmy tak samo - 4 koncepcja zakłada  sukcesywną wymianę drzewostanu, a nie jego definitywną likwidację. Zaproponowanych do usunięcia 9 drzew ma zostać zastąpione nowymi zasadzeniami, odpowiednio dobranymi przez specjalistów UM w ramach pierwszego etapu rewitalizacji. Pozostały drzewostan pozostanie nienaruszony. Po osiągnieciu właściwej dojrzałości nowych zasadzeń przystąpi się do dalszych prac zwiazanych z kolejną wymianą drzewostanu. Taka koncepcja pozwala na zachowanie dotychczasowej funkcji parku/skweru.

~Wyborca (2015-12-01 18:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brawo Panie Prezydencie,to jest wyjście przed szereg i przyjęcie woli Mieszkańców z zachowaniem rozsądku przy bezpieczeństwie uzytkowników.Brawo,to jest POLIOTYK -opozycjo z łaski!!! Brawo MIrosławie Lenk Prezydencie Raciborza!!!!

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog