29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-07-12 21:43:59 Z biur poselskich

Marek Plura przeciw niemieckim planom pobierania od cudzoziemców opłat za korzystanie z dróg. - To jawna dyskryminacja - twierdzi.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (7): Europoseł rodem z Raciborza vs Niemcy. Chodzi o autostrady Strony: 1Dodaj komentarz
~Oberschlesier (2014-07-20 09:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pan posel zapomnial o jedej sprawie .  Autostrady  w  BRD  sa  budowane  za  nasze pieniadze  / niemieckiego podatnika /  a jezdza nimi  wszyscy . Jakos  obywatele  BRD  nie  robili awantur jak wprowadzono oplaty  w  Czechach , Slowacji , Austrii itd  za  przejazd w  ich krajach .  W sumie  nasze  autostrady nie  sa dotowane  z EU . Za nie musimy  placic  wszyscy . Inna  sprawa  to ilu obcokrajowców  mieszka  w BRD  i ich  auta  sa  na  obcych blachach a jezdza  za  friko nie placac nawet podatku drogowego w  Niemczech ? Ja  widze  ich tysiace !!  Zreszta  prosze  sobie  zobaczych na Googlach ile  jest autostrad w  EU  które  sa platne. Rozwalic  nasze  AB  i to za  darmo ??  W zadnym wypadku !! Ja  do tego interesu nie doplace  ani centa bo mój podatek drogowy  bedzie  obnizony  o ta  winiete  . Ilu cwaniaków  jezdzi Tirami zamiast  po autostradach drogami lokalnymi w  BRD  by nie placic  myta  na  AB  korkujac  tym samym wszystkie  drogi lokalne . Teraz sie to skonczy . Nareszcie . Ja tez musze  placic  za  autostrady  bedac  w  Austrii  czy  Szwajcarii  i jakos nie robie z tego powodu szumu . Chcesz jezdzic to zaplac . Zreszta nikt ci nie kaze jechac  autem . Jedz busem , pociagiem czy lec samolotem . Pozdrawiam

~dgf (2014-07-19 12:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Popieram "dorka"!Uważam,że Niemcy to żadna organizacja charytatywna.To ich kraj i jeżeli tak ustalili to tak będzie.CIEKAWE,CZY NIEMCY SKŁADALI ZASTRZEŻENIA,GDY POLSKA WPROWADZAŁA OPŁATY ZA AUTOSTRADY?Bądźmy obiektywni !

~dorka (2014-07-19 11:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety Niemcy mają prawo czuć się wykorzystywani i też popieram ich reakcje ws. autostrad. Nie dość, że kasa w UE idzie słównie z ich portfela, to jeszcze coraz bardziej eksploruje się ich Państwo w innych kwestiach. Ja na ich miejscu miałabym dość wspierania wiecznie słabszych sąsiadów.

~gdzie kasa??? (2014-07-18 20:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oni by może zbudowali te autostrady,ale jakoś nie mają chęci,pieniędzy (nic nowego od początków tego państwa) i pomyślunku.Nie wiem na co państwo polskie czeka?Na pieniadze z Unii?Jak można słyszeć ciągle starą śpiewkę o braku funduszy na to czy na tamto?To gdzie są pieniądze z podatków,z rozmontowanego OFE?Infrastruktura drogowa,tabor kolejowy,mosty to katalizator przemian każdego państwa.Rządzący tego chyba nie dostrzegają,a "takie to wyszkolone" !Widziałem dzisiaj jednego pana w TV nagranego w tej warszawskiej knajpie.Nie mogłem w to uwierzyć,bo ten pan na wizji wcale nie przeklinał i wysławiał się bardzo ładnie.Może cierpi biedak na schizofrenię lub jakąś formę podwójnej osobowości.Nam wciskają przed TV kity,a dalej mają nas  gdzieś głęboko w poważaniu.Tak samo jest ze wszystkim.Wszystko na pokaż,a efekty widać !

~recht (2014-07-18 18:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I mają niemcy rację - autostrady budują za niemieckie pieniądze, a olacy jeżdżą nimi za darmo jak idioci, niszcząc i zużywając nie swoje mienie tylko dlatego, że Polska jest sto lat za murzynami i nie potrafi zbudować 400 km autostrady np. ze śląska nad morze.

~123 (2014-07-18 10:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Masz rację Tosiek!Ten cały artykuł i ta sprawa to jakieś wielkie nieporozumienie.Ludzie gadają o czymś,a nie mają zielonego pojęcia.Niestety w Polsce ktoś znów zawalił budując te durne bramki.Korkuje się tylko i tyle.O cenach nie mówię.Gdyby przeliczyć np. taką trasę Racibórz-Wrocław,Wrocław-Racibórz w skali roku-dojazdy do pracy to wychodzi grubo ponad 1000 Euro.A w Niemczech ma być 100 Euro na rok (bez bramek i korków)!Jak można tego dokonać?WINIETY !Niestety w Polsce nic się nie da zrobić,NIEMOC TO NASZ LOS!!!Czechy też mają winiety,MOŻNA?My uwielbiamy dawać się oszukiwać i ogłupiać.Robią z nami co chcą i będą robić.Na wieki wieków AMEN!!!

~Tosiek (2014-07-18 09:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety Pan Plura jest trochę opuźniony w temacie .
Nigdy nie było mowy o tym żeby kasować tylko cudzoziemców tylko że niemiecki kierowca otrzyma część pieniędzy zwrócone z podatku. A tak na marginesie dlaczego niemcy nie mają kasować za jazdę po niemieckich drogach
Obojętnie do którego państwa sie wjedzie trzeba płacić , dlaczego takie oburzenie ? jeżdżę do polski i za każdym razem muszę na trasie Wrocław - Opole płacić a polacy i sąsiedzi zza buga już latami jeżdżą za darmo po naszych drogach
To jest sprawiedliwe ? Wszystkie trasy tranzytowe dla tirów wiodą przez niemcy , jedzie z polski do austrii przez niemcy bo za darmo  a przez czechy trzeba płacić . Trzeba najpierw popatrzeć w lustro a następnie szukać błędów u innych.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog