29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-01-27 15:09 Wszystko  Autor: student1963

Co Wy O Tym

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (47): Nasz Racibórz-nasze Miasto Strony: 1 2Dodaj komentarz
student1963 (2014-03-25 21:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zobaczcie ile miejsc handlowych świeci pustkami a przetargi nie dają pespektyw na kontynuowanie jakiejkolwiek działalności gospodarczej w tych  pomieszczeniach przez pięć sześć miesięcy. Mądrym jest stwierdzenie, że   Racibórz powinien stworzyć własny skuteczny mechanizm zabiegania o inwestorów i promowania naszych terenów inwestycyjnych. Ale to ponad osiem lat gadulstwa bez konkretnych działań- spalcie się ze wstydu. Jeśli nie umiecie powiedzcie to ludziom, młodym wyjeżdzającym, dojrzałym  szukającym pracy, uczniom, którym zamykacie szkoły, nie tworzycie dobrych szkół zawodowych.    My nie chcemy być niewolnikami-robolami na niskich etatach we własnym mieście, bądź też zmuszani do upokarzającej emigracji za pracą. Panie Prezydencie i szanowni Radni już dość ogłupiania przez raciborskie media i spóźnione programy. Doskonale widzimy, że wszystkie partie polityczne, obecnie to elementy tego samego układu, któremu udało się uzyskać mandat zaufania społecznego. Nie chcemy czekać na konkrety. Chcemy zobaczyć, że utworzony specjalny zespół ds. kontaktów z inwestorami i wdrażany program START UP, to nie tylko element rozpaczy, ale większego wysiłku i dobrego  PROGRAMU POLITYCZNEGO, który da młodym ludziom pracę a naszemu miastu rozwój. My Młodzi ludzie świadomi świata, oczekujemy takich polityków, którzy udzielą nam poparcia i wparcia. Nie musimy być głupi ani leniwi, w końcu zaczniemy i  będziemy sięgać po ludzi młodych z głębi list, a tych z pierwszych miejsc będziemy niestety skreślać albo przesuwać- powiemy DOWN.
Jesteśmy mądrym pokoleniem młodych. Pamiętajcie - wszystko jest w naszych
i waszych rękach!

student1963 (2014-03-11 18:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

MY NIE FRUSTRACIIIIII
nikt tu niepisze li tylko dla samego pisania -narzekannia
ale te tanie mizerne graniturki poltycznego
bez żadnego zaplecza to taki zascianek a gdzie im do dobrej gospodarki
GADZINY FRANCOWATE WEŹCIE SIE ZA GOSPODARKĘ

student1963 (2014-02-28 17:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nowa fontana powinna miec imie maliny

student1963 (2014-02-26 19:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niech Sie Sami Tam Na Ocicach Zabetonuja
I Do Wyborow Juz Nie Startuja

student1963 (2014-02-26 19:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no tak jak be........ rzadzi to i betonuje

~przyjdzie koza do woza (2014-02-25 18:50)
Ocena: 1 + | - Cytuj

URZĄD ZLIKWIDOWAŁ TAKI OBIEKT I,, ZABETONOWAŁ,,upload/small_17ScreenShot081.jpg W PIZDU WSZYSTKO !

~do "tan" (2014-02-25 10:42)
Ocena: 1 + | - Cytuj

"tan" i wiele innych, to typy "niemieckich ślazaków", którzy chyba wiedzą że to nie ich ziemia, ale do końca muszą trwać przy swoim - bo inaczej na obecnym Ślasku mogło by być NORMALNIE. Absurdy głosić to ich rola (nawet stworzyli na swoje potrzeby najnowszą historię ślaska), bo na fakty historyczne - te udokumentowane, nie mają żadnych szans na niemieckość Ślaska ! ! ! Co do Powstań Ślaskich, Naczelnik Państwa Polskiego, Józef Piłsudski odmówił Korfantemu wsparcia dla Powstań Ślaskich. Śląski lud, od zarania Polski (nie zawsze czuli to Panowie Władcy), zawsze wiedział gdzie bije jego serce Matki- Polski. Mądrość Ślazaków kazała, po klęsce Prus i odmowie Polski- chwycić za broń i usunać ze Śląska niemieckich wyzyskiwaczy. Do dziś nie mogę pojąć, jak to się stało, że Ślazacy w szeregach armii Pruskiej, po przegranej wojnie, od razu - już 1919 roku zostali zaprzysiężeni do Polskiej Organizacji Wojskowej (POW) dając początek Ąrmii Powstańczej na Ślasku, która wywalczyła dla Polski powrót znacznej części Ślaska..Kuriozalne jest to, że Powstańcy nie mieli żadne finansowego wsparcia a swoim sprytem weszli w posiadanie znacznej części uzbrojenia z armi pruskiej - jakie to wymowne w kategoriach sprawiedkliwości dziejowej Ślazaków.  Reszta należy do "Studenta", który myśli, że wie wszystko - niech próbuje dość do tego dlaczego na obecnym Ślasku dzieje się źle. ! ! !

student1963 (2014-02-24 20:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

NOWA JAKOŚĆ – CREDO  KOMENTATORA

To łatwe przecież takie pisanie bez podpisywania, ale mam ten komfort, że nie reprezentuję żadnej partii ani komitetu. Moim skromnym celem jest chcę przekazać opinie ludzi z ulicy, barów sklepów, poczekalni wszelakiego typu, usłyszanych i przekazanych przez ludzi tego miasta, a kogoś z zewnątrz. Ja jestem w jednym z nich tylko.  NOWĄ JAKOŚĆ -może tego właśnie szukamy i oczekujemy. Na szczęście wszyscy ci moi ludzie udzielający „wywiadu” poza kamerami i gazetami utwierdzają mnie w tym , że i ja tez mam racje.  Nasze spostrzeżenia i  opinie są podobne-może zbyt amatorskie i nie nadające się na profesjonalna publicystykę, ale za to szczere. Nie mamy jednak jak nasi leonidasi utartych schematów i patrzenia na otaczająca nas  rzeczywistość przez pryzmat posiadanych stanowisk urzędniczych czy władzy. Nie obchodzi nas żadna poprawności polityczna ani program wyborczy. Chcemy kolorowego miasta, małych sklepów, rzemiosła rodzimego na wysokim poziomie, polskich produktów i polskich supermarketów. Nie ma wśród nas obawy, że wypadniemy nagle z obiegu, ale nas nie wybiorą w następnej kadencji, nie jesteśmy tez jak niektórzy naczelnicy w UM, bojący się swojego pana Leonidasa ( co ono powie na to i owo…… albo musze robić tak jak on mi karzę albo lepiej nic nowego nie wymyślać, bo to morze się nie podobać, itd.). Nie musimy być wierni i mierni jednocześnie.
- patrz NOWA JAKOŚC CREDO KOMENTATORA

student1963 (2014-02-24 17:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zmieniamy mundurki czy zmieniamy władzę?
Wszyscy znamy stare powiedzenie „ nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”- i może mówi prawdę. Jeżeli nasi leoniadasi robią błędy w swej działalności polityczne, to może się czegoś nauczą. W pierwszej kadencji, a niektórzy w kolejnej,  były wielkie ambicje i zapowiedzi, co zrobimy i co zbudujemy, co poprawimy i zmienimy najlepsze. W drugiej zaś kto wyciągnął wnioski, ze nie co za wiele obiecywać, bo i tak wybiorą. Po co  tracić tyle kasy na wyborcze ulotki. Niemniej powtórzył obietnicę, że zrobi czego do tej pory nie zrobił. Mija druga albo kolejna kadencja, a tu wyborcy nie narzekają. Tylko w sklepie lub w barze przy regionalnym kuflu ktoś wlewa żale. Może jednak ktoś wyciągnie wnioski i poprawi swoje wyborcze banery.

student1963 (2014-02-24 17:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tylko czy możemy jeszcze w nie wierzyć i wierzyć im naszym leonidasom. Tracimy powoli ducha obywatelskiej wiary i twórczości. My nie robimy nic bo nie możemy albo nam się nie chce, w końcu narzekać łatwo, zrobić gorzej. Mimo wszystko nie przestajemy szukać dochodów, płacimy podatki, nie unikamy płacenia należności, które leonidy podnoszą systematyczne co roku, wywiązujemy się z wszelkich opłat z nadzieją, że nasz narybek na tej ziemi znajdzie swój kąt. Tymczasem mam wrażenie, że  nasze pieniądze są marnotrawione. Dajemy im pieniądze,, ale nie widzimy efektów ich dobrego wykorzystania. Absurdalnie są wydawane na rzeczy, które nie przynoszą naszemu miastu ani korzyści ani rozwoju. Obywatel narzeka, ale nic nie może więcej , wiec nie zaszkodzi. Niech żyje zatem obłuda i pozoracja służby. Kolejne pomysły stają się źródłem dziwnych a czasem nawet głupich komentarzy, ale jaki pomysł taka krytyka. Przykładowa galeria „Dworzec” przypominam nam co roku, że oni chcą coś zrobić tylko nie wiedza jak, z kim i za co. Lokale dworcowe pozamykane i puste jak inne obrazy w naszym mieście, puste miejsca po sklepach spożywczych, kosmetycznych monopolowych.

student1963 (2014-02-24 17:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dobrze, że fryzjerów mamy więcej, bo Leonidas musiałby się zapisać do kolejki oczekujących, no i oczywiście taki Leonidas straszyłby swojego wyborcę swoim nie tylko politycznym lenistwem. Naszemu miastu potrzeba „kolorów” rynku, rynku pracy i agresywnej gospodarki. wart przytoczenia ruch społeczny Nasze Miasto ( http://nam-raciborz.pl), który realizuje projekt „Ożywiamy Racibórz”. Oby zdążyli, bo powściągliwość Leonidasów pozwoli nam co prawda spokojnie odejść na Jeruzalem , młodzi mieszkańcy tego iata będą przybywać tłumie tutaj ale tylko po to ,aby na ruinach miasta zapalić znicz pamięci a tym piastowskim mieście. Tak czasem żałuję, że na łamach naszych przyklaskowych gazet czy na antenie jedynie słusznej telewizji leonidasa, nie możemy być świadkami gorących sporów i mocnych konkretnych deklaracji,
  a przede wszystkich uchwał jak to jest w ukraińskim parlamencie. Nie rozijamy jedynie naszego zaplecza kulturalnego i sportowego, emeryci i tak nie muszą tyle szaleć , bo i nie mają za co. Róbmy trochę więcej konkretów . Budujmy dobre drogi do głównych szlaków transgranicznych a nie drogi do piekielnego ubóstwa. Te działania określiłbym  jako pasywne działanie, zmianą mundurków bez marzeń,  bezideowy zlepek pomysłów pozbawiony strategii gospodarczej. Wobec tego nawet nie ma co sprawdzać i dowiadywać się w jaki sposób Leonidas znalazł się w komitecie Regionalnej Polityki Miejskiej Województwa Śląski. Okazuje się, że to nie wybitne kompetencje, zdecydowały o powołaniu do „Komitetu”, a wystarczy  tzw. „zasiadanie” (jak za starych, dobrych lat).  Może się nasze towarzystwo Leonidasów trochę się zasiedziało?

student1963 (2014-02-22 22:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niezadowolone z decyzji o braku stowarzyszenia z UE społeczeństwo ukraińskie wyszło manifestować swoją złość. Na frustrację Ukraińców składała się korupcja, przekupna przez Putina władza, ubóstwo, nepotyzm oraz zabetonowany układ polityczno-ekonomiczny z Rosją. Następnie, z tygodnia na tydzień protesty przybierały na sile, a motorem napędowym nie były już tylko spontanicznie reagujące masy, ale liderzy głównych partii opozycyjnych: Kliczko (Udar), Jaceniuk (Batkiwszczyzna) oraz Tiahnybok  - przywódca neobanderowskiej i nacjonalistycznej partia Swoboda, która to na zachodniej Ukrainie, a także w stolicy Ukrainy, miała ogromne znaczenie dla działań protestacyjnych. Pojawiły się dziwne  wypowiedzi Tarasenki (http://vk.com/public62043361?w=wall-62043361_47998), czy poglądy na historię, działania czy postrzeganie relacji polsko-ukraiński  zdecydowanie mogą budzić niepokój.
Z drugiej zaś strony mogłem wśród środowisk nastawionych wobec Euromajdanu sceptycznie, dostrzec również automatyczne poparcie dla działań Janukowycza i wspierającego go Putina. Oczywiście, niesłuszny jest argument, iż Janukowycz został wybrany w demokratycznych wyborach w 2010 roku otrzymując 35,32 % poparcia w I turze oraz  48,95 % poparcia wśród wyborców w II turze przy frekwencji odpowiednio 66,76% oraz 69% (gdzie większość głosów pochodziła ze wschodniej i południowej Ukrainy-za które niewątpliwie zapłacił Janukowycz pieniędzmi Putina).  Jednakże jaką legitymizacje władzy może mieć prezydent i jego otoczenie nie dążące do kompromisu (lub tylko stwarzające pozory jego zawarcia) i który ma krew obywateli na własnych rękach?
(http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kijow_26_ofiar_smiertelnych_rzad_sciaga_wojsko_do_kijowa_296339.html)

student1963 (2014-02-22 22:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiele zależy od tego kto weźmie ster w swoje ręce, kto zadba o rozwój gospodarczy regionów. Mam wrażenie, że w naszym regionie dzieje się nie najlepiej. Gospodarczo to jesteśmy takim przysiółkiem południowej Polski. Nasze miasto się nie rozwija, brak miejsc pracy, brak mieszkań, to może budzić niepokoje o naszą przyszłość. Nie czeka nas co prawda drugi majdan, ale rozumiem również wielu młodych Ukraińców. Oni chcą po prostu „normalności”, cokolwiek miała by ona znaczyć. Musimy jednak pamiętać (choć zabrzmi to jak truizm), że polityka regionalna podobnie jak i międzynarodowa na najwyższych szczeblach to nie walka „dobra” ze „złem” (Janukowycz i putinowska Rosja) jak próbują przedstawić to media, ale to przede wszystkim gra interesów, a szarzy ludzie są w tej grze najczęściej tylko pionkami na szachownicy politycznej rozgrywki.
Wiemy doskonale jak to przebiega, ale pamiętajmy, że nim oddamy im nasz głos i wladzę rządzenia w naszym imieniu, zastanówmy się pięć razy ko to jest i czego od niego oczekujemy, ale również czy jest w stanie nam to dać, swoją służbą. Tak , tak , bo jest to służba publiczna, służba społeczeństwu. Czy o tym zapomnieli nasi panowie – czyli radai pan Leonidas. A my chcemy normalności, pracy, mieszkań. Może jeszcze jest czas na działanie – niech nasze eminencje pomyślą o zwykłym obywatelu nie tylko w kontekście rozrywek kulturalnych , ale przede wszystkim egzystencjalnych.
Niech żyje Majdan

~tan (2014-02-19 13:38)
Ocena: -1 + | - Cytuj

Forum wariata ?? student 1963 ZAPOZNAJ SIĘ Z NAZEWNICTWEM :POWSTANIA ŚLĄSKIE I WRESZCIE DOWIEDZ SIĘ,ŻE TO PO PROSTU "POWSTANIA POLSKIE " NA TERENIE ŚLĄSKA. Inna rzecz,że ze to obrażliwe dla Warszawiaków i Wielkopolan nazwac burdy sląskie /inicjowane przez Polske/ p o w s t a n i a m i.

student1963 (2014-02-14 19:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pieniądze ze schetynówek nie dla Raciborza
KOLEJNY SUKCES SPORTOWYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!
Remont ulicy Mariańskiej w Raciborzu stanął pod znakiem zapytania. Podobnie jest z drogami w powiecie raciborskim.
WSZYSTO STOI JAK NASI PANOWIE -RADA LEONIDASA TEZ STOI PO KASE ZA POSIEDZENIA

Projekty z Raciborza i powiatu raciborskiego zajęły odległe miejsca -JAK CAŁY NASZE MIASTO JJEST JUZ NA ODLEGŁYM MIEJSCU PRZED WOJNA TAKIE MIEJSCA TO BYŁ PRZYSIÓLEK KILKA DOMÓW W POLU
BRAWOOOOOOOOOOOOOOOOOO

student1963 (2014-02-14 19:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pieniądze ze schetynówek nie dla Raciborza
KOLEJNY SUKCES SPORTOWYYYYYYY
Remont ulicy Mariańskiej w Raciborzu stanął pod znakiem zapytania. Podobnie jest z drogami w powiecie raciborskim.
WSZYSTO STOI JAK NASI PANOWIE -RADA LEONIDASA TEŻ STOI PO KASE ZA POSIEDZENIA

Projekty z Raciborza i powiatu raciborskiego zajęły odległe miejsca -JAK CAŁY NASZE MIASTO JJEST JUZ NA ODLEGŁYM MIEJSCU PRZED WOJNA TAKIE MIEJSCA TO BYŁ PRZYSIÓLEK KILKA DOMÓW W POLU

student1963 (2014-02-14 19:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no tak z tego cowiemy to kolejna inwestycja nie wypali-jak nie ma infrastruktury nie ma biznesu -pan leonidas chyba o tym wie-a jak beda dojedżdżac do swoic posesji nowoogatcy

student1963 (2014-02-12 11:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czekaja nas trudne wybory ale moze trafi nam sie taki np. pan fudali ktory ruszy to miasto gospodarczo do przodu bo inczej zostaniemy przysiółkiem innych miast

~jak się ich pozbyć (2014-02-10 17:49)
Ocena: 1 + | - Cytuj

To miasto zawlaszxczone przez dwoch parweniuszy , którzy reaguja t y l k o na kase Mirosław Lenk, Tadeusz Wojnar! Pierwszy 12 000zł drugi 34 000 + 2000 diety !

student1963 (2014-02-10 15:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak działa myśl ekonomiczna w naszym mieście. To jest pomysł na ożywienie naszego miejskiego rynku. W samym centrum miasta, przechodząc głównymi ulicami, co 100 metrów mamy Biedronkę, Żabkę, Tesco, Lidl, w których zakupy będą robić nasi wielcy przybysze, bogaci biznesmeni z Rybnika, Gliwic. Oni w naszym mieście będą tylko mieszkać i kupować – to rzeczywiście wspaniały pomysł na nasza małą ekonomie, a ten sposób na pewno niedługo osiągniemy 50 procentowy wzrost gospodarki krajowej albo 14 procentowe bezrobocie? A zatem po co nam tak duża ilość supermarketów i hipermarketów – w grupie zawsze łatwiej i lepiej konkurować, a małe sklepiki nie maja szans w walce o bogatych  i niejednokrotnie rozkapryszonych klientów. Właściciele małych sklepików nie liczą na jakiekolwiek wsparcie naszych leonidasów.

student1963 (2014-02-10 15:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pomagają jak mogą- rosną wymagania czynszowe i przetargowe. Na ulicy Opawskiej funkcjonował od wielu lat sklep Ogrodnik, ale nie spełniał kryteriów finansowych i poszedł do lamusa, a lokal od pół roku stoi nieużywanych – tak rośnie dochód miasta, bo za 6 miesięcy po 5 tysięcy złotych za czynsz budżet ma 30 tysięcy złotych w plecy. Brawo małe i nasze polskie jest piękne? Na szczęście nasi mali handlowcy ruszają co chwilę z nowymi pomysłami, specjalizując swoją działalność- kwiaty i różne dodatki ogrodowe, dobre i wszelakie pieczywo, wyroby rybne pod każda postacią, sklepik z warzywami i owocami. Trudna to walka o przetrwanie, zwłaszcza że siły nierówne – król leonid i jego rada potrafią zachęcić a to podwyżką czynszu a to wyimaginowanymi wymogami w przetargach. Niedługo jednak będziemy mieli w naszym mieście nie lada atrakcje. W naszych supermarketach pojawią się nowobogaccy w limuzynach z kubańskim cygarami.

student1963 (2014-02-10 15:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zjadą stadnie do naszego miasta, zakupią działki i domki jednorodzinne – będą napędzać gospodarkę miasta, robiąc zakupy i dając nam pracę. Niewątpliwe zatrudnią sprzątaczki, kierowców, ogrodników, bezrobotnych nauczycieli z dwudziestopięcioletnim stażem na dokształcanie swojego narybku, emerytowanych funkcjonariuszy na ochroniarzy – oj spadnie nam bezrobocie. A gdyby tak do kolekcji (boisk , basenów, dróg rowerowych) wybudować kilka kortów tenisowych, to niewątpliwie narybek nowobogackich mieszkańców mogłyby poszerzyć krąg przyszłych sław naszego miasta. Dobra baza treningowa dla przyszłych tenisistów przyciągnie do nas znakomitych sparingpartnerów, a wtedy, kto wie, może zabłyśnie nad Odrą jakaś nowa gwiazda tenisowa.

student1963 (2014-01-31 10:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale pamiętamy także i o tym, że naprzeciw powstańcom byli także inni Ślązacy – ci, którzy czuli się Niemcami i chcieli, by Śląsk pozostał nadal częścią państwa niemieckiego. Nie zapominamy, że dramat tamtego czasu podzielił nie tylko śląskie wioski i miasta,A TY PREZESIKU dzielisz nadal zamiast budowac

student1963 (2014-01-31 10:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

TROCHE PAN PRZESADZIŁ
MIEJSCA W SEJMIE NAZWY DWUJEZYCZNE A WY CO - TAKIE GUW....JASLA
NO TO MAMY LADNYCH SLAZAKÓW KTÓRYM BLIZEJ DO  NIEMIEC NIZ NASZEJ NARODOWEJ TRADYCJI U KULTURY ZA PARE MAREK SPRZEDAWALI SIE ZA KOMUNY I TERAZ TEZ NIE LEPIEJ
Oj Polsko Polsko Obudz Sie
A Wypowiedzi Pana Prezesa Zachecaja Narodowców Do Dzialania

Ale pamiętamy także i o tym, że naprzeciw powstańcom byli także inni Ślązacy – ci, którzy czuli się Niemcami i chcieli, by Śląsk pozostał nadal częścią państwa niemieckiego. Nie zapominamy, że dramat tamtego czasu podzielił nie tylko śląskie wioski i miasta, ale także familoki, a często i poszczególne śląskie rodziny".


Norbert Rasch
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

student1963 (2014-01-30 18:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a teraz z innej beczki
konwencja założycielska partii Polska Razem. Wziął w niej udział europoseł z Raciborza Marek Migalski (ostatnio PJN). Jarosław Gowin, szef partii, na zaproszenie RSS NaM, w styczniu pojawi się w Raciborzu
moze to jakas nowa siła oby -moze to szansa rzeczywiście stworzyć realną alternatywę dla ,,Tadeuszów WieCZYSTYCH

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog