29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-08-21 08:33:35 Prezentacje Parafii

Historia kościoła Matki Bożej jest niezwykła. Ocalony przed husytami mieszczanin przywiózł z Częstochowy jako wotum wdzięczności obraz Matki Bożej Jasnogórskiej i umieścił go na dębie, gdzie husyci chcieli go powiesić.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (22): Od wieków pielgrzymują do Matki Bożej Raciborskiej Strony: 1Dodaj komentarz
~pytam się (2013-09-10 09:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mam pytanie do ludzi, którzy odpowiedzą mi grzecznie, bez przekleństw: jak wygląda emerytura księdza? Dostaje coś z ZUS-u czy jedzie do jakiegoś specjalnego ośrodka? Słyszałem wiele wersji i chciałbym się upewnić. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

~Do Daniela - wierzący (2013-09-09 21:54)

DANIEL= NIE WSZYSCY KSIĘŻA SĄ ŹLI. Mamy w Polsce bardzo dużu dobrych i gorliwych kapłanów.Ale o nich nie piszecie bo to nie jest sensacja na NEWS. A szkoda, że nie pokazujecie też tych wspanmiałych, kochanych.

~Wiara (2013-09-09 21:42)

Wiarę trzeba mieć w sobie- ktoś tu napisał. Ale wiarę w kogo w co?
Człowiek nie rodzi się od razu z wiarą w sercu ale uczą Go tego rodzice, katecheci,Kościół na podstawie nauki Jezusa Chrystusa. Tak jest od wieków.

~daniel (2013-09-05 10:19)

Janie terz to słyszałem ten stary powiedział ze ma syna . jego musiałby z tamtąt pogonic

~JAN (2013-09-04 13:12)

Apropo tej wiary to niewiem czy to katolicka albo prawosławna bo gosciu ktury koło koscioła zamiata powiedzał chyba dostalismy popa bo ma żone. To jest chore

~do poprzednika (2013-08-29 09:06)

A dlaczego nie wystarczy po prostu wiara w dobro? po co we wszytsko mieszać boga

~Do poprzednika (2013-08-28 11:41)

Wydaje mi się, iż reprezentuje Pan postawę  ateisty, wolnomyśliciela. To prawda, że ludzie często oświadczają, iż wierzą i praktykują a w życiu postępują inaczej. Ale prawdziwa wiara w Boga pomaga być lepszym człowiekiem, postępować moralnie i sprawuiedliwie.

~do Autochton (2013-08-28 10:00)

Wiarę trzeba mieć - to prawda. Ale niekoniecznie trzeba wierzyć w Boga lub wyznawać jakąś religię. Czasem wystaczy wiara w dobro lub sprawiedliwość, w pracę lub samego siebie.

~Autochton (2013-08-27 21:55)

Od najmłodszych lat chodziłemz całą rodzną ok. 4 km. do Matki Bożej.
Wiele Jej zawdzięczam. Trzeba mieć głęboką wiarę a nie tylko powierzchowną. Brać częstszy udział w wydarzeniach i uroczystościach kościelnych.

~Krzyś (2013-08-23 21:38)

Jestem z Par. Matki Bożej i ciekawi mnie kiedy odbędzie się kanoniczne wprowadzenie nowego proboszcza. Powinniśmy o tym już wiedzieć.

~Krzyś (2013-08-23 21:35)

Czy ten Daniel nie powinien najpierw zadać sobie pytania : Czy ja jeszcze wierzę i jak to się u mnie przejawia?

~Do Daniela - wierzący (2013-08-23 21:33)

Postawił Pan kapłanom daleko idący zarzut jako ogólny który dotyczy jakby wszystkich księży. Nie można jednostkowych sytuacji uogólniać.
Proszę nie zapominać, iż księża wywodzą się z tego społeczeństwa a nie przychodzą z Nieba.

~daniel (2013-08-23 17:12)

bo kiedys wierzyli a teraz wszystim zadzi pieniadz kler ma wszystko daleko w ..... byle by byla kasa

~hmm (2013-08-23 08:56)

Dlaczego ta tradycja pielgrzymek zostala zaniechana?

~Do Slązoka (2013-08-22 22:45)

Pamiętam również to z dzieciństwa.Na trzy w roku odpusty do Matki Bożej przychodziły tysiące pielgrzymów.Szli całymi rtodzinami pieszo nawet
z odległej Miedoni, Rudnika , Sudołu, Starej Wsi i PROSZOWCA. Pieszo, na furmankach i rowerach. To były wielkie przeżycia.

~Slązok (2013-08-22 21:05)

Jo stary już karlus miyszkom tu od dziecka. Dycki my chodziyli piechty na wszystke odpusty. Ale tam było moc ludzi. I oni na prowda żykali i śpiywali.To było pobożnie.

~Katolik (2013-08-22 20:26)

Ta Matka Boża Raciborska wiele razy w ostatnich kilku latach ochroniła nas bprzed kataklizmami, które nawiedziły sąsiednie tereny. Mamy za co Jej dziękować.

~Do Daniela - wierzący (2013-08-21 22:05)

Jeżeli nie jest to plotką ani oszczerstwem a ma Pan na to dowody to proszę poprosić ks. proboszcza o dyskretną rozmowę i mu te informacje  przekazać. Będzie to dla dobra proboszcza, wspólnoty parafialnej i Pana.

~daniel (2013-08-21 18:07)

Jak to jest z naszą wiarą człowiek ktury zyje w zwiąsku nie sakramentalnym proboszcz go zatrudnia zbiera tace a na proboszcza opowiada niestworzone zeczy grzech nawet tego słuchac

~Do pff KATARZYNA (2013-08-21 15:31)

Jak Ci To Przeszkadza , To Nie Czytaj. Trzeba Wiedzieć Że Sanktuarium Matki Bożej Jest Chlubą Raciborza. Wielu Nie Zna Jego Historii. Trzeba O Tym Przypominać.

~żyd (2013-08-21 09:34)

Przed wojną Racibórz był niemiecki ! Niemcy wymordowali i zagazowali w obozach tylu żydów, że Matka Boska, która była przecież ....żydówką, na pewno nie chce mieć z tym nic współnego!

~pff (2013-08-21 09:22)

Oj, Niewrzoł, i na co Ci te Twoje prokoscielne opowiastki. Myślisz, że ktoś to czyta?

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog