29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-06-05 08:03:24 Prezentacje Parafii

2 czerwca minęła rocznica konsekracji kościoła św. Mikołaja w Raciborzu przez ks.kard. Jerzego Koppa z Wrocławia. Ta imponująca budowla neogotycka  tak jak wiele innych świątyń zabytkowych  powstała w ciągu dwóch lat.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (8): 111 lat kościoła św. Mikołaja Strony: 1Dodaj komentarz
~z innej parafii (2013-06-10 09:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kościół znajduje się przy głównej drodze do miasta. Kiedy zostanie wykonana iluminacja tego, pięknego obiektu? Może ktoś wie.

~Wierny (2013-06-06 21:39)

Ten kościół jak również inne świątynie w Raciborzu np. na Ostrogu to prawdziwe perły archityektury sakralnej.One powinne być wyeksponowane jako walory pielgrzymkowe i turystyczne.

~A-F (2013-06-06 12:00)

Może skrzyknąć ogólno miejską akcję mającą na celu zebranie środków na odbudowę lub zakup nowych organów do tej świątyni? Już to robi na facebooku mój kolega Arek Popławski (pochodzący z Raciborza, wieloletni organista bazyliki MB Uśmiechniętej w Pszowie, a obecnie główny organista archikatedry we Fromborku). Mamy kościół o niebywałej kubaturze i akustyce ale co z tego skoro na balkonie są jedne z najmniejszych organów na dodatek składak, który postawiono po wojnie by coś tam grało w kościele, ponieważ w 1945 bomba rozwaliła chór z dużymi organami firmy Rieger, organami których głosy były dobrane pod brzmienie romantyczne i symfoniczne. Sam Penderecki wybrał sobie ten kościół na idealne miejsce do koncertowania w 2007 roku. W wielu miejscowościach o organy starają się nie tylko księża i wierni z tychże parafii ale i pomagają sąsiednie parafie jak i lokalne władze. Warto przywrócić temu kościołowi wspaniały instrument i identycznym zestawie głosów jaki był do 45, a miastu przywrócić idealne miejsce do koncertów o najlepszej akustyce w szeroko pojętym regionie.

~aga (2013-06-06 11:01)

Tn kościół to najpiekniejszy kościół w Raciborzu. Brawo!

~antyk (2013-06-06 10:25)

drzewiej lepiej bywało

~Stach (2013-06-06 09:44)

To chyba cud.Tylko dwa lata i stanął taki skomplikowany architektonicznie obiekt.Podziwiać dawnych architektów i dokładność oraz kunszt budowniczych.

~Min (2013-06-05 18:24)

Podziwiać piękno architektury tego kościoła.

~Józef z Leverkussen (2013-06-05 12:37)

To jest mój rodzinny kościół. Tam byłem ochrzczony i przystąpiłem do I-szej Komunii św.Kościół jest zadbany. To cieszy.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog