29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-12-11 15:50:30 Rudnik

W Gminie Rudnik coraz bardziej dokuczliwy staje się problem bezpańskich zwierząt wałęsających się po okolicznych wsiach.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (3): Porzucono szczenięta w Łubowicach Strony: 1Dodaj komentarz
~c.d (2008-12-12 08:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brakuje strony internetowej na której można by pooglądać psy i koty. W wielu schroniskach działają adopcje wirtualne dzięki którym ludzie dobrej woli, którzy z jakiś powodów nie mogą trzymac psa, mogą wybrać zwierzaka łożyć na jego utrzymanie i jeżeli wyrażą taka chęć zabierać go na spacer do momentu aż nie znajdzie się nowy właściciciel.
Jak uświadamić ludzi że zwierzęta bez względu na swoje przeznaczenie wymagają opieki i stworzenia odpowiednich warunków do hodowli, skoro pod nazwą "schronisko dla zwierząt " kryje się zwykła ubijalnia? Po co zanosić niechciane szczenięta do schroniska skoro i tak wiadomo, że o ile nie zostana od razu uśpione to będą zdychać gdzieś w boksie na nosówkę parvo, lepto i tym podobne choroby ponieważ szkoda kasy na szczepienia???
A żeby nie być gołosłownym: latem zeszłego roku sąsiad zabrał ze schroniska *** ok 5 letnią owczarka niemieckiego, zapłacił 150,00 zł i dostał psa niemiłosiernie brudnego, zapchlonego z początkiem świerzba, nie odrobaczonego i bez szczepień! Co więcej już na drugi dzień wyszło na jaw że pies ma dysplazję biodrową ( pies rano nie umiał wstać i zsikał sie pod siebie/)co potwierdzil weterynarz ( wizyta pochłoneła następne 200 zł) Leczenie psa przewyższyło możliwości finansowe tego Pana więc pies znów wylądował w schronisku! Łaskawie przyjeli go nie odpłatnie!!!!!! Rozgoryczenie było tak duże, że ow człowiek w życiu nie uda się do schroniska po następnego zwierzaka, ponieważ czuje się oszukany i wycyckany z kasy ( Pamiętajmy że po psy nie zgłaszaja się ludzie z doświadczeniem w hodowli tych zwierząt bo oni trzymają rasowce ale najczęściej ludzie o dobrych sercach którzy poprostu chcą mieć przyjaciela)
To powinno dawać do myślenia wszystkim osobom które są odpowiedzialne za funkcjonowanie schroniska dla zwierząt w Raciborzu jak i osobom, którym los zwierząt nie jest obojętny. Ewentualnie wszystko można zamieść pod dywan.....

~mmm (2008-12-12 08:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sprawa schroniska raciborskiego też powinna budzić wiele kontrowersji. Jest to jedyne znane mi schronisko które nie narzeka na nadmiar 'pensjonariuszy', Poprostu nadwyżka idzie do uspienia nawet jeżeli sa to zdrowe młode i ładne psy!! A dlaczego ??? BO potrzebna sa miejsca na hotel dla psów. "Ktoś" przy tej instytucji robi sobie prywatny biznes! Skandaliczne jest trzymanie również psów razem z sukami, które później obdarowują potencjalnych nowych właścicieli nowym niechcianym przychówkiem. Schronisko nie współpracuje z TOZ-em / współpraca zakończyła się w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach/, wolontariuszami, których wielu by się znalazło, co też jest zastanawiające ponieważ w takich miejscach zawsze są potrzebne "ręce" do roboty. Nie można iść zobaczyć psów po południu a tylko w godzinach porannych a najlepiej to wogóle. Nieprzyjemna obsługa tym bardziej nie zachęca do kontaktów! Za psa podobnego do jakiejś rasy krzyczą sobie tyle że w podobnych cenach mozna nabyć szczeniaka na giełdzie. A ogłoszenie ukazujące się ciągle jedno i to samo w nowinach jest żałosne( na marginesie ciekawe czy te psinki jeszcze żyją)

~lasam (2008-12-11 18:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przjedzcie sie po tej gminie i zobaczcie w jakich warunkach nieraz zyja psy w zabudowaniach.Zgroza.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog