29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-11-27 11:13:55 Kuźnia Raciborska

Z takim pytaniem, 20 listopada, podczas XXXII Sesji Rady Miejskiej zwrócili się do władz miejskich członkowie kuźniańskiego oddziału TMZR.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (17): Czy władze Kuźni Raciborskiej zlekceważyły obchody Narodowego Święta Niepodległości? Strony: 1Dodaj komentarz
~obywatel (2008-12-04 12:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Takie targowanie się i wzajemne krytykanctwo, to prawidłowość w nieudolności lokalnych władz, a raczej odpowiednich funkcyjnych Państwowego Urzędu. Święta Państwowe i święta lokalnych grup społecznych różnego gatunku, muszą odbywać się za zgodą i pod kontrolą Urzędu, w przeciwnym razie nie kontrolowana anarchia skieruje się w stronę lokalnej władzy. Prawa obywateli do świętowania muszą być respektowane !

~obserwator (2008-12-04 09:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja myślałam, że patriotyzm nosi się w sercu, a nie w mikrofonie, źle powieszonej fladze czy pięknie recytowanych wierszach. Jeżeli Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej z B. Koziną na czele ma lepszy pomysł na organizację Święta Niepodległości, to zamiast pisanych ceremoniałów niech weźmie się do roboty i miłość do Ziemi Raciborskiej wyrazi pracą z młodym pokoleniem a nie tanią krytyką ludzi, którzypodejmują wysiłek by o tym święcie nie zapomniano. Wracam do pytania "ciekawskiego" - co zrobiły inne gminy w powiecie, bo poza Raciborzem i Kuźnią nie słyszałam o żadnych innych obchodach.

Trzeba mieć chyba klapki na oczach, aby nie widzieć innych działań, których inicjatorem jest kuźniański TMZR. Wg Ciebie TMZR potrafi tylko krytykować, tak?? A kwesta na rzecz ratowania zabytków architektury cmentarnej, ktora została juz zorganizowana w Kuźni po raz trzeci, to Twoim zdaniem nic wielkiego??? Z roku na rok zebrana jest coraz większa suma pieniędzy. To wg Ciebie nie znaczy nic?? A udział w kweście ponad 10 młodych (gimnazjaliści, licealiści) uczniów to nie jest praca z młodym pokoleniem? Takie dyrdymały to może wypowiadać ktoś, kto nie widzi innych przedsięwzięć, albo zwyczajnie - nie chce ich widzieć i zapatrzony jest tylko w to, co ktoś krytykuje. Jak mawiał któryś z mędrców - trzeba mieć szkiełko i oko! Poza tym, jeśli nie wiesz, drogi M.Z., to kuźniański TMZR jest organizatorem jeszcze wielu innych przedsięwzięć, ale tego jak widać, równiez nie dostrzrzgłeś. A są to m. in. dwie edycje konkursów na najpięknieszą posesję miasta i gminy, wystawy prac malarskich i rzeźbiarskich, spotkania z budowniczymi tego miasta, czy ubiegłoroczny koncert pod nazwą "Dzieci na 40-lecie Miasta Kuźni Raciborskiej".

~ciekawski (2008-12-03 22:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

oho, awansowałem na radnego, zadałem pytanie: jak DN obchodziły inne gminy? Wściekłość ???? O co tu się wściekać? Zadałem pytanie i czekam odpowiedź a nie na dziwne komentarze. Oczywiście w pytaniu jest podtekst, większość gmin nie zrobiła nic, nie popełniła tym samym żadnej pomyłki. I na koniec - ile mieszkańców gminy i miejscowości Kuźnia uczestniczy w corocznych obchodach Dnia Niepodległości, odejmij tych co muszą i uczniów, czy wynik będzie dwucyfrowy, kto tak naprawdę lekceważy ...... i na koniec wsciekły naprawdę nie jestem :)

~M.Z. (2008-12-03 22:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja myślałam, że patriotyzm nosi się w sercu, a nie w mikrofonie, źle powieszonej fladze czy pięknie recytowanych wierszach. Jeżeli Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej z B. Koziną na czele ma lepszy pomysł na organizację Święta Niepodległości, to zamiast pisanych ceremoniałów niech weźmie się do roboty i miłość do Ziemi Raciborskiej wyrazi pracą z młodym pokoleniem a nie tanią krytyką ludzi, którzypodejmują wysiłek by o tym święcie nie zapomniano. Wracam do pytania "ciekawskiego" - co zrobiły inne gminy w powiecie, bo poza Raciborzem i Kuźnią nie słyszałam o żadnych innych obchodach.

~Uboot (2008-12-03 21:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ciekawskiego;Wściekłość przeszkadza Ci w myśleniu.Więc kto odpowiada w kolejności za organizację życia kulturalnego w każdej gminie,    jeśl  nie te osoby?Ja o żadnych flagach nic nie pisałem. Czytaj uważnie.I ucz się! Uczmy się wszyscy! I dążmy do lepszej peacy1 Wy Radni też1

~do Uboota (2008-12-03 00:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jasne stary masz rację - winny jest Wrona i pani burmistrz, sam widziałem jak wieszali te falgi do góry nogami, Wrona siedział na drabinie a pani burmistrz mu pomagała, chłopie ty jesteś bystrzak  - na burmistrza Ubooota ! Nie wiedziałem że sztandar należy do rady miasta, myślałem że jest gminny a w gminie mamy urzędników, keirowników, no i radnych, dwie radne były, kogo zabrakło ,Ubooot - ty na pewno wiesz! Napisz

~ciekawski (2008-12-03 00:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A jak inne gminy naszego powiatu obchodziły Dzień Niepodległości? (poza Raciborzem) Może też znieważyły....????

~gmina KR (2008-11-29 00:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Władze pokazały jakie naprawdę są. Byle tylko do kolejnych wyborów. Zrobili coś żeby nikt nie mówił, że nic sie nie działo. Totalna porażka, a frekfencja o czy my tu mówimy jeśli radni nie idą na uroczystości państwowe, a chyba powinni tam być  to czego mamy wymagać od zwykłych obywateli.

~jajakobyły (2008-11-28 19:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

>Postronny< i pozostali komentujący.                                                                                                                                           O tym, że młodych ludzi z TZMR stać na wiele niech świadczą wyniki kolejnej kwesty na Święto Zmarłych oraz efekty ich zbiórek w renowację zabytkowych mogił na kuźnieńskim cmentarzu. Kto nie widział niech się przejdzie i zobaczy ile pracy zostało wlożone w ten szczytny cel. A to jeszcze nie koniec!

~Uboot (2008-11-28 15:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie zawijać w bawełnę !!! Za to ubóstwo organizacyjno - programowe są odpowiedzialne 3 osoby: szef Rady Miasta,.Burmistrz i szef MOKS i R.Zapomnieli,że i za to biorą pieniądze podatników.Jeśli Rada Miasta 1 raz w roku nie potraf sformować 3-osobowego pocztu sztandarowego,to jest najlepszy dowód Jej "wartości.Uczyć się-pyszałki i wzajemni podkopywacze !!!

~postronny (2008-11-28 09:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Ele męt!
Na zdjęciach zamieszczonych na stronie Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej naliczyłem 45 osób obecnych pod Pomnikiem Zwycięstwa podczas uroczystości. Więc mój wcześnijszy post nie zawierał błędów.Nie było tam kilkanaście osób jak sugerowałeś/aś ale 45 osób!
Poza tym nadal odnoszę się do młodzieży z TMZR - spróbujcie zorganizować obchody we własnym zakresie. Zobaczycie ile obojętności stanie przed wami. Jak uda Wam się zebrać więcej osób to super! Do dzieła! Wyrywać młodzież i starszych z barów miejskich do świętowania!!!

~Ele męt (2008-11-28 09:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<!--[if gte mso 9]><xml>
<w:WordDocument>
  <w:View>Normal</w:View>
  <w:Zoom>0</w:Zoom>
  <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>
  <w:Compatibility>
   <w:BreakWrappedTables />
   <w:SnapToGridInCell />
   <w:WrapTextWithPunct />
   <w:UseAsianBreakRules />
  </w:Compatibility>
  <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel>
</w:WordDocument>
</xml><![endif]-->
<!--
/* Style Definitions */
p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal
    {mso-style-parent:"";
    margin:0cm;
    margin-bottom:.0001pt;
    mso-pagination:widow-orphan;
    font-size:12.0pt;
    font-family:"Times New Roman";
    mso-fareast-font-family:"Times New Roman";}
@page Section1
    {size:595.3pt 841.9pt;
    margin:70.9pt 70.9pt 70.9pt 99.25pt;
    mso-header-margin:35.45pt;
    mso-footer-margin:35.45pt;
    mso-paper-source:0;}
div.Section1
    {page:Section1;}
-->
<!--[if gte mso 10]>
<style>
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
    {mso-style-name:Standardowy;
    mso-tstyle-rowband-size:0;
    mso-tstyle-colband-size:0;
    mso-style-noshow:yes;
    mso-style-parent:"";
    mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
    mso-para-margin:0cm;
    mso-para-margin-bottom:.0001pt;
    mso-pagination:widow-orphan;
    font-size:10.0pt;
    font-family:"Times New Roman";}
</style>
<![endif]-->
<p class="MsoNormal" style="text-align: justify;"><span style="font-size: 10pt; font-family: Arial;">a może po prostu Kamil dokończyłby leczenie (kardynał
Richelieu codziennie pyta gdzie jego muszkieter Domestos), wtedy w jego
wypowiedziach pojawiłoby się więcej sensu. Kamilu po co snujesz głupie
insynuacje? sprawdź, dowiedz się, a potem się wypowiadaj. jak nie masz nic do
powiedzenia to daruj sobie</span>

~obserwator (2008-11-28 08:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem w czym problem. Jeśli Miłośnicy Ziemi Raciborskiej chcą innej wersji 11.11 co stoi na przeszkodzie? Urząd zrobił co zrobił, ci co chieli byc byli, są zdjęcia na stronie www Urzędu. Było kilkadziesiąt osób. Miłośnicy Ziemi Raciborskiej - z pełnym szacunkiem zachęcam do zorganizowania swojej wersji 11.11. Urząd zapewne problemów robić nie będzie. Pokażcie co potraficie. Zorganizujcie swoje obchody, zaproście kogo chcecie, na co czekacie? Przecież według waszej opinii Urząd umoczył! Pokażcie że umiecie sami zorganizować to lepiej. Na pewno będzie kilka tysięcy osób ;))) Przecież sami wiecie jak dzisiaj jest trudno kogoś zachęcić do dobrej sprawy. Wszyscy mają to w .... Wolą siedzieć przed TV i pić piwko zamiast pokazać innym że jestem Polakiem i Pełnoprawnym Obywatelem UE.

Drogi postronny... Kilkadziesiąt osób (a to jest od 50 w zwyż), to może było w kościele, trzeba dobrze przejrzeć galerię zdjęć na stronce UM. A tam widać czarno na białym, że Plac Zwycięstwa świecił pustkami, tam były obecne tylko delegacje, a więc kilkanascie (!) osób. Ze swojej strony wiem, ze obecni na Placu mali harcerze, czy też zuchy miały przygotowane wiersze patriotyczne, których nie mogły wyrectować, ponieważ nie było mikrofonu, ani tym podobnego sprzętu nagłaśniającego! I to nalezy nazwać wstydem!! Jak można w ogóle do czegoś takiego dopuścic??!!

~postronny (2008-11-28 08:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem w czym problem. Jeśli Miłośnicy Ziemi Raciborskiej chcą innej wersji 11.11 co stoi na przeszkodzie? Urząd zrobił co zrobił, ci co chieli byc byli, są zdjęcia na stronie www Urzędu. Było kilkadziesiąt osób. Miłośnicy Ziemi Raciborskiej - z pełnym szacunkiem zachęcam do zorganizowania swojej wersji 11.11. Urząd zapewne problemów robić nie będzie. Pokażcie co potraficie. Zorganizujcie swoje obchody, zaproście kogo chcecie, na co czekacie? Przecież według waszej opinii Urząd umoczył! Pokażcie że umiecie sami zorganizować to lepiej. Na pewno będzie kilka tysięcy osób ;))) Przecież sami wiecie jak dzisiaj jest trudno kogoś zachęcić do dobrej sprawy. Wszyscy mają to w .... Wolą siedzieć przed TV i pić piwko zamiast pokazać innym że jestem Polakiem i Pełnoprawnym Obywatelem UE.

~kamil (2008-11-28 06:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a może po prostu w Gminie Kuźnia (urzędzie) pracują jacyś przyszywani Niemcy a nie polscy urzednicy, wtedy nic nie byłoby w tym zachowaniu dzwnego...

kasia (2008-11-27 16:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ktos powinien poleciec sZANOWNA pANI bURMISTRZ...

~jajakobyły (2008-11-27 16:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nic dodać. Kompromitacja. Słyszalem, że flag było mało bo kradną. To może by zaoszczędzić też na kratkach ściekowych, na które też są amatorzy? Może nie łatać dziur w drodze bo przecież znowu powstaną? Paranoja. Skoro jest już w mieście monitoring, co prawda skromny ale jest, to trzeba go wykorzystać bardziej efektywnie. Są przecież w mieście punkty, które są najbardziej narażone na wandalizm. Chyba kamera nie jest po to by widzieć kto i jak ubrany idzie do kościoła. Jeśli chodzi o pomyłkę na dyplomach to też o czymś świadczy. Nikt nie raczył sprawdzić czy są poprawnie wydrukowane. W komputerze jest przecież opcja "podgląd wydruku" i przed naciśnięciem "enter" można wnieść poprawki. 20 lat a może mniej, śpiewał kiedyś Jacek Lech. Taka pomyłka w laurce dla Pani Burmistrz byłaby miła ale w tak szczytnej rocznicy??? Dobrze, że jest ktoś /mam na myśli młodych ludzi z TMZR/ kto chce się podjąć by kolejne uroczystości w mieście wyglądały tak jak powinny wyglądać. Ale czy pozwolą młodym na takie zadanie? I wcale nie musi być przemarszu uczniowskiego czy orkiestry z sędziwym kapelmistrzem. Wystarczy jakiś samograj, skromna delegacja z urzędu /czy Urząd jest całkiem sfeminizowany?-żadnego "chłopa" w Urzędzie?/ i prawidłowo powieszone flagi a odczucie godnego przygotowania uroczystości przez Włodarzy miasta przyjdzie samo. A o frekwencję mieszkańców nie trzeba się martwić. Jak coś jest dobrze przygotowane to przyjdą sami zobaczyć z ciekawości, czy w kolejnych wyborach samorządowych pozostawić Miasto i Gminę w dobrych rękach.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog