29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-10-15 13:04:37 Edukacja

16 października Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z MDK w Raciborzu organizuje spotkanie dla tegorocznych maturzystów z Anną Walentynowicz.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (17): Spotkanie z Anną Walentynowicz Strony: 1Dodaj komentarz
~Podróżnik (2008-10-17 12:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Witamy również przydupasów skrzatów z Żoliborza!

~donald (2008-10-17 12:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

witamy lokalnych działaczy i sympatyków PO, którzy zaczęli zabierać głos w komentarzach

~do: kupa mięci (2008-10-17 12:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tolerancję, europejskość i światowość miałeś od 2005 do 2007 roku, kiedy królował mlaskacz, słynny opozycjonista, który 13 grudnia 1981 wypasał Alika w ogródku mamusi i dziergał na drutach szalik, Przedłużeniem tej europejskości jest jego braciszek, który przewalił 150 tys. zł tylko dlatego, że ma małego wacusia i musiał po raz 89765. się dowartościować.

~ku pamięci (2008-10-17 11:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I przemówiła tolerancja, europejskość czy nawet światowość...

~Czawez (2008-10-17 11:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dorn, Zawisza, Walentynowicz....... to miasto spisdzieliło się już na maksa. Jak tylko zawita pastuch Jarosław K., to dostanie plaskacza w ten durny kaczy łeb. Naprawdę!

~src (2008-10-17 11:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziadku popieram :p  Nie rozumiem... Zresztą, daremne moje słowa bo i tak zaraz wszyscy katolicy mnie zaszczują swoim miłosierdziem. Pozdrawiam, I love u all :)

~dziadek (2008-10-16 20:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

módlcie sie z babcią bo wszyscy traficie do jedynej sprawiedliwej krainy, macie to jak w banku.

~Ergo (2008-10-16 18:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Serdecznie dziekuję za uściślenie manipulacji, którą zauważyłem z pierwszego postu. Ani z artykułu, ani z relacji p. Angel.. nie ma logicznego odniesienia do "spotkania o tematyce norodowo-faszystowskiej" ?, to ordynarna robota jakiegoś (RAC-a) z kwalifikacjami UB-ka, aby ukierunkować dyskusję nie na temat- szczególnie gdy chodzi o kulisy Solidarności, ten typ dokładnie wie, kto przejął hasła solidarności - dzis rozgrzesza się Wałęsę za to, że był UB-kiem!!! Markowiak został zdemaskowany, ale ile ich zostało w RAC-u ?. Niestety fakty tu przedstawione stawiają powiat raciborski w złym świetle?

adam r. (2008-10-16 18:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ErgO "Dyrektor MDK również podzieliła pogląd Starosty, przecież Starosta nie jest dla niej władzą?" Właśnie że jest. MDK podlega starostwu, zatem pani dyrektor - staroście. Jesli Starosta Hajduk podjął decyzje o zakazie prelekcji to własnei takądecyzją podjął w imieniu dyrektorki MDK - tak to rozumiem. Jednak nie znam szczegolow tego odwołania spotkania.

~AngelOfMyOwnHell (2008-10-16 18:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pytania na początku to wyraz mojego oburzenia na post niejakiego src.
Pan Klima tłumaczył się tym, że był pewny, że spotkanie dojdzie do skutku, bo nigdy starostwo nie miało zastrzeżeń, zresztą decyzja pana Hajduka zapadła dosłownie kilka minut przed 10 czyli rozpoczeciem spotkania, które niestety nie doszło do skutku :(
MDK jest placówką oświatowo- wychowawczą a więc podlega Starostwu niestety. P. Klima dał nam do  zrozumienia, że jeśli pani Biskup mimo braku zgody starosty umożliwiłaby spotkanie z panią Walentynowicz, to po prostu straciłaby pracę... Takie są fakty niestety, dlatego spotkanie zostało przeniesione do Strzechy gdyż ona już jakby nie podlega pod decyzje Starostwa. Jestem wielce rozczarowana tym jak zachował sie dzis pan Hajduk, bo bardzo zalezalo mi na tym aby uczestniczyc w wykladzie tak wybitnej i legendarnej postaci jak pani Anna Walentynowicz ale niestety potraktowano dzis nas uczniow tak jak potraktowano, co szczerze mowiac wywolalo bunt i pewnego rodzaju zniesmaczenie... Ubolewam rowniez ze nie moglam uczestniczyc w tymze spotkaniu dzis w Strzesze. Niestety ale rzeczywiscie cenzura... Pan Hajduk chyba obawial sie aby mlodziez nie stworzyla jakiejs opozycji a moze zwiazku zawodowego? niestety strzelil sobie samoboja wedlug mnie i bardzo chetnie urzadzilabym mu jakas demonstracje pod oknem Starostwa... :/

~Ergo (2008-10-16 17:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Angel..., nie byłem na spotkaniu, post jest z godz. 17,04 - proszę o przybliżenia faktów, jakie miały miejsce przed napisaniem pierwszego akapitu komentarza, bardzo proszę o ile to nie sprawi kłopot. Jakie to było pytanie? , że taka padła odpowiedż?
Swoja drogą zupełnie nie pojmuję sytuacji, którą nasza respondentka przedstawia. P. Klima chyba musiał z kimś uzgadniać te terminy i całą prelekcję, przecież do sal MDK-u nie może każdy wchodzić i zapraszać ludzi na spotkania. Ładnę lekcję wychowawczą zaserwował Starosta (może i p. Klima?) dla uczniów klas ponadgimnazjalnych z okazji Dnia Nauczyciela. Widać p. Dyrektor MDK również podzieliła pogląd Starosty, przecież Starosta nie jest dla niej władzą?
Podzielam oburzenie, niestety w RAC-u to normalka.

~ro (2008-10-16 17:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

SZOK !!! To CENZURA !Spotkanie z p. Buzkiem, czy Dornem nie było polityczne i moglo sie odbyc, ale z p. Walentynowicz to jest polityczne, no ale p. Hajduk był zdaje się w za komuny po drugiej stronie, w kazdym razie nie tam gdzie p. Walentynowicz.

~AngelOfMyOwnHell (2008-10-16 15:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tamatyka narodowo- faszystowska? Jak śmiesz ośle!! Wracaj do liceum, bo widocznie nie znasz historii!! Jak można w ten sposób mówić o kobiecie, której zwolnienie z pracy było bezpośrednią przyczyną rozpoczęcia strajków w Stoczni Gdańskiej? Kobiecie dzięki której nie upadł strajk? Kobiecie, która po dziś dzień tworzy historię? Ale nie tego miał dotyczyć ten post...
Spotkanie miało odbyc się dziś o godzinie 10 w sali MDK-u. Zaproszone zostały klasy ponadgimnazjalne, wykład miał dotyczyć powstawania wolnych związków zawodowych. Po godzinie 10 zabrał głos pan Klima, który przeprosił wszystkich zgromadzonych i oświadczył, że pan ADAM HAJDUK- STAROSTA POWIATOWY, nie wyraził zgody na spotkanie pani Walentynowicz z młodzieżą, gdyż miałoby ono ASPEKT POLITYCZNY... Zaprosił nas na 16 i musieliśmy się rozejść... Nie skomentuję jego decyzji, pozostawiam to waszej ocenie, natomiast zauważmy, że ta kobieta ma 80 lat, przejechała 600 km na to spotkanie na które nie została wyrażona zgoda... Co teraz myśli sobie młodzież? Otóż tyle, że to jakaś brudna rozgrywka polityczna a pan Hajduk powinien się wstydzić, spakować manatki i pożegnać się z fotelem starosty... Po raz kolejny Racibórz zasłynie z zacofania. Dziś zmieniłam zdanie o tym mieście- to pipidówa w której trąci gównem polityki... Aż się chce rzygać...

~mlodzian (2008-10-16 14:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a ja chętnie bym tej pani wysłuchał - ale  spotkanie miało być o 16 (wróciłbym ze szkoły) a nie o 10.

~azja (2008-10-16 12:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

oj babciu ,babciu , nie lepiej to różaniec odmówić i posiedziec przy piecu ?

~ślązak (2008-10-16 11:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O! historyk z src się odezwał...

to tendencyjny sposób prowadzenia dyskusji - nie podoba mi się.

~src (2008-10-16 10:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekaw jestem ile znajdzie się chętnych osób na spotkanie o tematyce narodowo-faszystowskiej?

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog