29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (36): Fotoradar Strony: 1 2Dodaj komentarz
słońce_raciborza (2009-01-27 08:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fotoradar w Kornowacu jest od prawie 2 tygodni. Nie pamiętam kiedy tak długo był tam, ale jest nadal.

~aptekarz (2009-01-26 16:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

UWAGA! Kilka dni temu był czynny fotoradar w Kornowacu. NIe wiem czy jeszcze tam jest. Robił zdjęcia nawet w nocy. Będę miał własne ;)

~Joachim (2009-01-26 15:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla wszystkich ktorzy lubia szybko polecam Video o takim jednym co jezdzil szybko byl na bani i wyladowal w koscielnym dachu  James Bond to lipa w porownaniu z tym co ten duren zrobil po pijaku  Tylul Auto landet in iKirchendach  http://videos.t-online.de/
Grützi

Mysza (2008-10-31 22:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Joachim masz rację. Za jazdę na rowerze sadzaja na rok do ciupy, a za przekroczenie predkości np. o 50 dawaja mandaty a niekiedy jeszcze biorą do kieszeni. Zamiast pisać o nich. Znam duzo ludzi ktorzy jezdza pijani, nacpani maja 30 punktow i dalej jezdza autami i maja wszystko gdzies!

~Joachim (2008-10-31 07:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Grzes albo prosze przyjechac na Nürburgring mozna tam zrobic  cala trase wlasnym autem na tym torze wyscigowym  na wlasne ryzyko albo  przewiezsc sie Renntaxi za 250 € bolidem formuly 3 .
Dla wielu desperatow z gatunku dratewki  jest tu u nas takie przyslowie Schwanzvrelengerung  tzn przedluzacz organu meskiego poznac tych osobników po tym ze im wieksza kara tym mniej mozgu i jedynie auto jest ich atutem . Zabrac takiemu prawo jazdy na trzy miesiace (A jakze w BRD za takie  rajdy jak ten dratewka opisal ) i jest gosc spalony . W waszym systemie prawnym macie duzo dobrych bym wrecz powiedzial b. dobrych paragrafow ale akurat w tej materii jest to b. slaba strona polskiego systemu prawnego dotyczaca karania za przekroczenia drogowe . Pijaka na rowerze bedza scigali jak Frank Nitti    Al Caponego in nawet opisza to w gazecie lokalnej . Ale idioty z 150km  na wiejskiej drodze nie . I to jest tragiczne . To ze taki durak sie rozwali w swoim BMW z odzysku to mala strata jak zabije dzieci idace do szkoly ta bedzie tragedia . Grützi

~Grześ (2008-10-30 15:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nawet 10 czy 20 km/h więcej zwiększa o kilka metrów drogę hamowania... w mieście często liczą się centymetry. A ja na drogach publicznych zawsze jeżdżę przepisowo. Jak mam ochotę poszaleć to jadę do Czech. Całkiem niedaleko jest kilka ciekawych miejsc gdzie można legalnie sprawdzić mozliwości posiadanego autka...

Mysza (2008-10-29 22:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Grześ z jednej strony masz racje, ale jak można jeździć cały czas 50 km/h? A po 2 to ja nie mam jakiegoś szybkiego auta co Bóg wie jak szybko jeździ. Moje przy dobrych wiatrach jedzie max 120 to więc nie miej ale do mnie. A ciekawe czy Ty jeździsz przepisowo skoro piszesz, że byłeś zawodowym kierowcą?

~Grześ (2008-10-28 19:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I jeszcze jedno:
Użyłem słowa pasożyt bo ciężko inaczej nazwać osobę która przez własną głupotę, żyje ze społecznych składek ubezpieczeniowych czy zdrowotnych odbierając pieniądzenie przeznaczone na leczenie innych często naprawdę skrzywdzonych przez los ludzi np. dzieci z nowotworami... ale kto by się tym przejmował???

~Grześ (2008-10-28 19:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do dratewki i Myszy -  byłem kierowcą zawodowym i to hmmm przez chyba 10 lat... jak widzę baranów w autach lepszych niz wspominane "Puszki pandory" którzy nie potrafia ich opanować, albo jeżdżą jakby nie mieli 75% mózgu to płakac mi się chce nad ich ograniczeniem... takich ludzi nie można nazywać debilami.... bo obraża się debili... chociaż może są to osoby poważnie chore bądź upośledzone w stopniu głębokim... Ale w takim razie jak zrobiły prawo jazdy? Mało który idiota przekraczając prędkość zdaje sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania... a jak już się rozbije jest płacz i zgrzytanie zębów... i wtedy winni sa wszyscy:
- drogowcy - bo droga była dziurawa czy nie odśniezona
- policja - bo chcieli zatrzymać
- pogotowie bo późno przyjechali
tylko nie ten matoł co prowadził przeceniając swoje umiejętności i warunki na drodze które w naszym kraju przewaznie sa złe...pół biedy jak zginie nie zabijając i nie okaleczając nikogo... gorzej jak kogoś okaleczy albo sam stanie się inwalidą i będzie żył niczym pasożyt na zdrowym ciele społeczeństwa... (nie dotyczy to oczywiście ludzi kalekich z nie swojej winy). Teraz pewnie posypią się komentarze o treściach jakim to chamem i prostakiem jestem ale takie sa smutne fakty...
P.S.
Do  jo - jakoś najwięcej wypadków w naszym powiecie zdarza się na trasie Racibórz - Krzyżanowice... kara - w tym przypadku mandat nie pełni wyłącznie funkcji represyjnej, spełnia także rolę wychowawczą. Mandat nie jest zemstą na kierowcy a swoista nauczką... inteligentny cżłowiek zrozumie, że skoro dostał 100zł za przekroczenie o 10 czy 20km/h to za przekroczenie o 50 będzie sporo więcej... I tu rewelacją sa punkty karne bo o ile zamożniejsi kierowcy czy małolaty pracujące za granicą usmiechną się po otrzymaniu mandatu na taką kwotę to dzięki punkta juz tak wesoło nie jest...

~kierowca (2008-10-28 17:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wy to macie problemy... wystarczy jeździć trochę wolniej i radary wam nie straszne. A jak bardziej się spieszysz - to wyjedź 10 minut wcześniej

~jo (2008-10-28 09:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bardzo często stoi radar w krzakach na wylocie Tworkowa w strone Krzyżanowic, a w krzyżanowicach stoją 2 karawelki i zatrzymują. Zastanawiam się po co aż 3 samochody pilnują jednego radaru? Mają nadwyżkę paliwa?
Później płaczą ze nie mają za co jeździć. Tam jest szeroka droga, ludzi tam nie ma na drogach, a oni łapią tych co 10, 20 km przekraczają. Zamiast robić z tego maszynke do robienia pieniędzy to lepiej by to wykorzystali w miejscach gdzie jest pełno dzieci, młodzierzy przed szkołami w centrum miasta, gdzie debili jeździ pełno z dużo większa prędkością.
Wystarczy jak na opawskiej staną to żniwo też zbiorą. Parodia i tyle.

Mysza (2008-10-19 17:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wczoraj jeździli w Krzyżanowicach bo była dyskoteka! Te 2 srebrne kie i polonez zielony na SR!

~Adamo (2008-10-19 15:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dośc często mozna nadziać się na fotoradar w Lubomii, tam stoją srebrnym Mondeo. Wczoraj policja urządziła sobie łapankę w okolicy ogrodkow działkowych na Brzeiu, stali z dwoch stron

~Wojtek (2008-10-19 14:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Są jeszcze 2 srebrne Kie Cee'd:
- #SRC H425
- #SRC H475.

Gelo (2008-10-17 20:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak Mysza, dokładnie

Mysza (2008-10-17 20:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do gelo jak sie nie myle to chyba H547 czy na odwrot. Ale cos z tych cyfr.

~//// (2008-10-17 18:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

dzis byla Lubomia

Gelo (2008-10-17 12:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widziałem ostatnio policje w srebrnej KII CEED, nieoznakowana, 5 drzwiowa. Rejstracji nie pamiętam dokładnie SRC H coś tam, uwaga tam na nich :)

Mysza (2008-10-17 11:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A myślisz że niektórzy by nie jeździli bez prawka?

~raciborzanin (2008-10-17 11:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nieposkromieni to są Ci ruszający ze skrzyżowania z piskiem opon, a szybka jazda to inna bajka.

Fotoradar na Kornowacu odwrócony w stronę Raciborza.

~bez przebaczenia (2008-10-17 06:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,Szybkościowcą,, powinno się zatrzymywać prawa jazdy na 1 miesiac, 2 lub 3-y m-ce. To byłaby większa dolegliwość niż mandat. Co to jest 200zł dla gościa, który ma porządną  ,,furę,, To zaledwie jedno tankowanie! A bez
prawka ho! ho! Byłby pokorny jak baranek, do tego utracony prestiż , brak szybkich kontaktów, politowanie kobiety w stosunku do takiego patałacha drogowego, współczucie kolegów! A biorąc pod uwagę fakt, że prawdziwy men nigdy
nie przyznaje się do dwóch przypadków -  tego ,że jest kiepskim kierowcą /w pełnym tego słowa znaczeniu/ i kiepskim kochankiem - to byłaby dolegliwość pobudzająca do refleksji nad samym sobą i przestrogą na przyszłość!
Co Wy na to ,,nieposkromieni,,

Mysza (2008-10-16 22:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To była kia napewno srebrna! Oni mają takie zgrane akcje! Często tak na trasie Raciborz - Chalupki stoja!

Gelo (2008-10-16 14:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no coś się ustatnio uwzieli w raciborzu :)
Czas kupić cb radio
Dratewka a ty się tak nie wymądrzaj

~A-F (2008-10-16 13:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzisiaj koło południa widziałem jak stał fotoradar w zaroślach (i jakieś srebrne auto - chyba citroen) jak się skręca na Nędzę za Babicami. A już w samej Nędzy stał policyjny patrol. Teraz nie wiem czy to była zgrana akcja między cywilną obsługą radaru a znajdującym się 200 metrów dalej radiowozem, czy każdy z osobna polował na kierowców.

Mysza (2008-10-16 13:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wczoraj widziałam jak znów coś robili przy fotoradarze w Kornowacu!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog