29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-09-04 14:19:47 Rudnik

W czwartek, 4 września, odbyło się ważne wydarzenie dla mieszkańców Łubowic - odsłonięto tablice z dodatkową  nazwą ich miejscowości w języku niemieckim.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (98): Odsłonięto tablice dwujęzyczne z nazwą miejscowości Łubowice-Lubowitz Strony: 1 2 3 4Dodaj komentarz
~Racibor1 (2008-10-02 10:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj biada Niemcom, którzy nie kontrolują swoich emocji, tym bardzie w obcym kraju, w Polskim Raciborzu. Joachim jest jak każdy człowiek - ile w nim dobra, tyle zła, dać mu okazję do uczuć - jest normalny, zabronić  stawiania niemieckich tabliczek w Polskim Raciborzu - odzywa się rewizjonista. Jakoś w innych miejscowościach takie tabliczki są i nikt nie robi problemu, dziś prezydent miasta nie ma do tego podstaw prawnych (20%). Niemcy urodzeni im Ratibor, miejcie trochę szacunku do Waszego miejsca urodzenia i nie plujcie na to miejsce, bo Polacy mogą Was stąd eksmitować, łącznie ze szczątkami  Waszych przodków, bo to ziemia Polska. Lepiej założyć, że nie ma już, ani komuchów, ani faszystów - bo to minęło? !!! .Jak zaognicie za mocno stosunki z Polakami w Raciborzu, żadne prawo  UE Wam nie pomoże. Dotychczas Mniejszość Niemiecka w Raciborzu ma duże przywileje.- internauta siedzący w niemczech przed komputerem niech troche pomyśli, zanim plunie z klawiatury.

~henio (2008-10-02 04:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie moja wina, że macie rozdwojenie jaźni. Tu jest Polska!

~uff. (2008-09-28 20:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Joachimie,zawsze czytam co piszesz,spokojnie rozważnie.Widac troske o Twoją mala ojczyznę,wstyd za internautów,którzy nie znaja słowa tolerancja,z kultura są na bakier,a swoją nienawiścią zarażają.masz racje pisząc ,że jesteś u siebie ! łudzie którzy mają swoje korzenie są mocni! rodzice uczyli miłości, szacunku dla swojego domu.widocznie nie wszystkich,ale to już ich problem,pozdrawiam wszystkich Raciborzan,którzy są daleko  od domu.

~Joachim (2008-09-28 17:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Heinel powiem tylko DITO. My som u siebie !!!! Grützi

~henio (2008-09-28 16:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

RAUS, jak sie komus w Polsce nie podoba, a tym bardziej jak czuje sie Niemcem!

~zapas (2008-09-28 10:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w raciborzu jest wiekszosc polakow  josefie ,   to madzrzy ludzie  i napewno nie bedzie tak jak w lubowicach   , a po drugie juz nie ma granic ,   co sie tak   germancy  rzucacie  ?  to dzieki polakowi !      nic wam nie pozostaje jak "podwinac ogonek"   i cicho siedziec , cieszyc sie ze nie ma rasizmu itd itd cieszyc sie tez trzeba ze wymyslono azotox na wszy ,    teraz nikt nie ma wszy  itd itd   ,  a panow to mozecie tylko w polsce udawac itd itd
w ganc wielkich niemcach to jestescie normalni ludzie itd itd

~SB-UB (2008-09-27 22:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No prosze czego to człowiek sie nie dowie po powrocie z Niemiec mamy tu w Raciborzu "zapas" komuchów ktuży twierdzą że ludzie ze wschodu dali nam "wolność"  może ten pajac co tak uwarza wróci na Białoruś i tam zanieśie swoją wolność   - no chyba że ta wschodnia wolność ma wyglądać tak jak tam to proponuje antarktyde pingwiny sobie powyzwalaj a nie na zachód sie pchasz hadziaju

~adolf (2008-09-27 19:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No cóż ,dawno takich pajaców jak Joachim nie było na raciborskich portalach.Lecz sie chłopie , a zresztą może juz za póżno.

~Joachim (2008-09-27 18:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czego mnie wiecznie obrazasz "Zapas" dla mnie jestes taka mala brudna ruska wesz, Albo po prostu DURAK . Grützi durak

~zapas (2008-09-26 20:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

przyglupawy joachimku  , juz ci pisalem ze to ludzie ze wschodu rozwalili faszyzm i dali wolnosc europie , swiatu , niemcom , nie badz taki  tepy , zakumaj to w koncu !!!!!! nie badz taki znowu fryc !!!

~joseph (2008-09-20 23:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

najgorsze jest to, ze wiekszosc raciborzan zuje sie niemcami. jeszcze moze postawia tabliczki raciborz/ratibor...

~zapas (2008-09-20 20:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

glupota ludzka nie zna granic  !     przyglupawi radni tych miejscowosci  pracuja tak zeby przypodobac sie niemcom , wstyd i hanba  , narod to widzi  , a do wyborow blisko

~ziemia odzyskana-okupacja (2008-09-17 20:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

na to wygląda że "ci NIEMCY" są u siebie od lat a tu jacyś polacy przez ponad 60 lat ich polonizyją

~PL (2008-09-16 09:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jak tym polskim niemcom w mniejszosci podobaja sie tak bardzo niemcy to niech tam sie wyprowadza,a nie mi tu moja kochana POLSKE GERMANIZUJA

~PL (2008-09-16 09:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jak tym polskim niemcom w mniejszosci podobaja sie tak bardzo niemcy to niech tam sie wyprowadza,a nie mi tu moja kochana POLSKE GERMANIZUJA

~SS (2008-09-13 22:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tablice dwujęzyczne są bardzo dobrym pomysłem choć nie pierwszym  w woj. opolskim w kilku gminach takie tablice już istnieją

~okia (2008-09-12 11:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Napisz cos eichendorf bo nie mam z czego się śmiać.

~krytyk (2008-09-11 21:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może reaktywacja Wolnego Miasta Gdańsk?

~eichendorff (2008-09-11 15:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W dowodzie osobistym mam wpisane obywatelstwo Polskie i mimo, że mam poczucie odrębności jestem patriotą polskim w przeciwieństwie do wielu szubrawców, kanali, posiadających często konszachty z byłą SB-cją, którzy ten dumny naród okradają, ogłupiają i szczują jednych obywateli przeciwko drugim. Różnorodność nie oznacza brak jedności. Różnorodność kulturowa i językowa ubogaca. Polska zawsze przez stulecia była prawdziwą "RZECZYPOSPOLITĄ" wielu narodów. Słynęła w całej Europie z wielkiej tolerancji. Była ojczyzną dla Polaków, Litwinów, Rusinów i wielu innych nacji. Uważam, że czas nawiązać do tych najlepszych tradycji.

aleksander (2008-09-11 07:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mam pytanie do Eichendorfa- jakie obywatelstwo ma pan w dowodzie osobisty? Bawarczycy w Niemczech też czuja swą odrebnośc ale kazdy z nich na pytanie obywatelami jakiego kraju sa - odpowiedza - Niemiec. Czekam na odpowiedz panie Eichendorf - jakie obywatelstwo ma pan w dowodzie osobistym?

~henio (2008-09-11 04:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

[...] A do Ja jak sie tu urodzilem w artibor a od 50 lat mieszkam wBRD to co ja jestem Polak  Niemiec Slazak ? To pierwsze napewno nie. [...]

Ausländer!

~henio (2008-09-11 04:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

[...]A do Ja jak sie tu urodzilem w artibor a od 50 lat mieszkam w BRD to co ja jestem Polak  Niemiec Slazak ? To pierwsze napewno nie. [...]

<h3 class="r">Ausländer!</h3>

~opolski (2008-09-10 21:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Te potomek walczących ,klupnij sie w łeb boś gupi jak ta przesiedlona krowa.

~Joachim (2008-09-10 16:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Eichendorff to nie ma sensu im tlumaczyc czuja sie i tak nie u siebie skoro ciagle o tym mowia ze to prastare piastowsie itd. Koniowi mozna wytlumaczyc  nacjonaliscie nie boj sie glupich i fanatykow. A do Ja jak sie tu urodzilem w artibor a od 50 lat mieszkam wBRD to co ja jestem Polak  Niemiec Slazak ? To pierwsze napewno nie. A swoja droga jestem potomkiem walczacych o niemieckosc Slaska . Kogo ja zagazowalem do kogo strzelalem kogo zamordowalem ? To co Polacy tu zrobili po " wyzwoleniu " opisac moge tylko jednym dzicz . Szczegolnie ta cholota z czerwonego zaglebia. To byla banda. Ci co ich wysiedlili ze wsodu to takie boroki co swiatlo poznali dopiero na Slasku. A krowy staly w izbach i wygladaly oknem .I ty mi mowisz hipokryzja. Dzieku temu ze Niemcy sa w EU najwiekszym platnikiem ma ta Polska za co budowac autostrady domy itd.Na to sa te szwaby dobre dac dac dac . To jest dkla mnie hipokryzja made in Poland. Grützi

~do eichendorf (2008-09-10 16:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A kimze ty jesteś że wygłaszasz takie zdania ze Szanujesz Polaków.Mam gdzies twój szacunek ,jeśli tu żyjesz to postepuj tak jak nakazuje prawo i obyczaje a swoje mowy wygłaszaj w kiblu.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog