29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-07-11 14:54:06 Archiwum zapowiedzi

18 lipca o godzinie 9.20 Świadkowie Jehowy rozpoczną swój doroczny zjazd w Centrum Kongresowym w Sosnowcu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (74): Coroczne zgromadzenie Świadków Jehowy Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Arteks do dżechowy (2008-07-16 20:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale ta dyskusja mnie strasznie cieszy bo ona potwierdza, że Racibórz to mentalna, nietolerancyjna wiocha!!! Jak może w takim grajdole być miejsce na wyższą szkołę i studentów... ;P

~Arteks do inkwizytor (2008-07-16 20:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ks. Bonieckiego z Tygodnika Powszechnego. To kawał kompletnego chama i guru. To on wychował takich oto ludzi: http://www.youtube.com/watch?v=6l_YPhdKEWg Wpiscie sobie Radio Maryja w youtube a zobaczycie jak ludzie po chamsku się zachowują. Nigdy nie słyszałem ani nie widziałem aby Świadkowie J. poturbowali jakiegoś dziennikarza, a rydzykowcy mają już na sumieniu wiele takich sytuacji. Wolałbym mieć sąsiadkę ze Ś.J. niż mohera!!!

~Arteks do stosa (2008-07-16 20:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no to spożywacie krew bo w kiełbasie czy szynce do 20-40% stanowi krew. Jedynie Żydzi którzy poddają mięso specjalnemu procesowi nie spożywają ani grama krwi. No i świadkowie sami się usuwają... Ale napiszę wam szczerze, że nie zgadzam się z inkwizytorem. Radio Maryja gdyby zostało ekskomunikowane - stałoby się nowym ruchem religijnym. Ojciec Rydzyk wie o tym i dlatego nie liczy się z nikim, a nawet miał odwagę skrytykować publicznie biskupa, rzecznika episkopatu i wielce zasłużonego

~Arteks do stosa (2008-07-16 20:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakbyś czytał uważnie moje wypowiedzi to byś wiedział, że nie jestem świadkiem ale ich bronię bo nie lubię kołtuństwa i zacofania - szczególnie w wydaniu małomiasteczkowym. Jak do mnie przychodzą świadkowie to ich zatykam tak, że grzecznie dziękują i odchodzą bo się ich pytam: Czy Pismo Św. zabrania spożywania krwi? Oni na to, że tak. Ja na to: Transfuzji nie wolno przeprowadzać? Oni na to że nie. Ja na to: a czy jecie szynkę? Oni zaskoczeni mówią, że tak - a ja im z grubej rury:

~do 918f534a (2008-07-16 18:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zbyt pochopnie dokonujesz ocen. Jestem w 100% przekonany, że sam nic nie wiesz o Radiu Maryja. Wiesz tylko tyle co usłyszałeś w innych mediach oraz na ulicy. Ja kiedyś też byłem uprzedzony ale z ciekawości zacząłem ich od czasu do czasu słuchać i mogę bez wyrzutów sumienia stwierdzić, że nie spotkałem się z niczym co by było sprzeczne z oficjalną nauką kościoła. Gdyby było prawdą wszystko co się naokoło mówi to Papież by ich dawno exkomunikował lub przynajmniej zakazał Rydzykowi jego działalnośc

~honecker erich (2008-07-16 18:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czymy swiadkowie boicie się transfuzji krwi kaj je napisane ze to jest złe ?

~dżechowa (2008-07-16 12:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

taki to sezon ogórkowy, że o skeciarzarz skaczących do basenów piszą. Arteks pewnie za dużo naczytał się tej jehowickiej brązowej książeczki dlatego nam tutaj takie "mądrości" wygłasza. A tolerancja? Nie ma czegoś takiego. To tylko kolejne opium dla mózgu i naiwniaków

~do inkwizytor (2008-07-16 12:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

rozumując wg prezentowanej przez Ciebie logiki: słuchacze RM to najmniej wtajemniczeni członkowie, nie wiesz, co robi góra, na jakiej zasadzie działa, jakie ma powiązania - można by nazwać więc społeczność Radia Maryja sektą! Czy radio działa publicznie? NIE - oni tylko nadają publicznie i przekazują tylko część swoich "nauk". Jeśli byłoby radio "Jehowa", to czy świadkowie jehowy przestaliby byś sektą, bo radio działałoby pyblicznie?

~stos (2008-07-16 12:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ale Arteksa nic nie przekona, że jest inaczej niż on błędnie myśli. przecież jest świadkiem jehowy

~inkwizytor c.d. (2008-07-16 11:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Biedni są ludzie, którzy w swoim życiu działają lub muszą działać wbrew własnemu sumieniu oraz wbrew własnej woli. Robią to często ze względu na swoje tchórzostwo lub ze względu na tzw. poprawność polityczną. Najbiedniejsi są ludzie, którzy nie mają lub nie chcą mieć swojego zdania zgodnego z własnym sumieniem, ponieważ stają się wtedy często narzędziami w rękach innych, którzy manipulują ich opinią, wolą lub czynami.

~inkwizytor c.d. (2008-07-16 11:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli chodzi o słuchaczy Radia Maryja to w żadnym przypadku nie określił bym ich sektą. Radio to działa publicznie i każdy może je słuchać. Ojciec Rydzyk nie działa potajemnie lecz jak najbardziej jawnie i publicznie. Owszem nie każdy musi się zgadzać z poglądami prezentowanymi na antenie tego radia. Każdy człowiek ma rozum i wolną wolę. Każdy ma prawo wyrobić sobie na każdy temat zdanie. Najważniejsze aby było one zgodne z jego sumieniem oraz wolną wolą.

~inkwizytor c.d. (2008-07-16 10:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Również Jezusowi faryzeusze zarzucali sekciarstwo. Zgodnie z ewangelią odpowiedział im, że zawsze nauczał w świątyni oraz innych miejscach publicznych i wszyscy mogli słuchać jego nauki. Nigdy nie nauczał potajemnie. W przypadku sekt jest niestety inaczej. Na zewnątrz wszystko wyglada na pozór pięknie, a reszta dzieje się w ich gronie za zamkniętymi drzwiami. Od członków wymaga się bezwzględnego posłuszeństwa. Są oni poddawani psychomanipulacji oraz izolowani są od reszty społeczeństwa.

~inkwizytor (2008-07-16 09:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cechą charakterystyczną każdej sekty są różnice w tzw. "stopniu wtajemniczenia" poszczególnych członków. Szeregowi członkowie są najczęściej najmniej wtajemniczeni i posiadają najmniejszą wiedzę jeżeli chodzi o prawdziwe cele takiej organizacji. Dopiero członkowie poddani długotrwałej psychomanipulacji oraz izolacji od reszty społeczeństwa są w stanie przyjąć pewne "prawdy". Jeżeli jeszcze wykażą się odpowiednimi cechami np. mają zdolności przywódcze itp. zajmują wyższe stanowiska w sekcie.

~Sic doArteksa (2008-07-15 18:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

..ale masz temperament .. Nasza siła w spokoju mawiał pewien  szanowany  Premier . Ale  tacy są i uwas i w Zamosciu  i Lublinie iRzeszowie.A znany  Ci  A)Bozek  " że nasza siła w nas smych " Pozdrawiam

~ktoś (2008-07-15 17:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy to artykuł sponsorowany?

~k (2008-07-15 08:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

itp. Jechowi znowu chodzą po domach nie wiadomo po co i klepią jakieś zdania wyczytane z biblii wyjęte z kontekstu, sami nie rozumiejąc pewnie o co tam chodzi. I nie mają żadnego wykształcenia teoologicznego. Nawet teoolodzy mają problemy z interpretacją biblii dlatego studiują ją wiele lat. A tutaj ktoś z ulicy wstępuje do nich i chodzi i naucza - coś tu jest nie tak. Dlatego religia jest religią a nauka nauką. Raczej przychylam się do nauki i historyków, bardziej to do mnie przemawia.

~k (2008-07-15 08:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja tam patrzę na wszystko z dystansem i racjonalnie i logicznie, ale co powiesz na temat rydzyka i to że mocherom robi wodę z mózgu i cokolwiek im rydzyk powie to jest święte? To jest właśnie przejaw sekty bo sami nie potrafią myśleć racjonalnie. Rydzyk to jest biznesmen i w tej roli może być wzorem dla innych biznesmenów ale z kościołem katolickim to on niewiele ma wspólnego. Wręcz przeciwnie szkodzi tej religii. Wystarczy pooglądać jak zachowują się mochery wyzywając np. prase i TV od żydów

~Arteks do Buddy (2008-07-15 07:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może buddowitą??? ;P Czy możesz naświetlić co znaczy "Jehowita"? Poza tym, czy my się znamy? Wyraźnie odciąłem się od Ś.J. ale wziąłem ich w obronę przed zacofanymi fanatykami z tego forum którzy tak de facto pokazują swoje kołtuństwo i zacofanie bo nie sądzę aby w innych większych miastach ktoś wyzywał na forach inaczej wierzących od sekciarzy, jehowitów itd. Takie rzeczy to tylko w grajdołku raciborskim ;P Ludzie, mamy XXI wiek, jesteśmy w EU!!!

~Budda (2008-07-14 20:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks jest jehowitą

~abc (2008-07-14 19:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bo wszędzie katolickie gusła robią komuś krzywdę!

~Kniprode (2008-07-14 18:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nietolerancja katolików bije w ojczyźnie JP II wszelkie rekordy - oni są niereformowalni, wydaje im się że pozjadali wszystkie rozumy, a spytaj takiego w niedzielę wieczorem o czym było kazanie to możesz dostać po gebię.

~abc (2008-07-14 18:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks... pewnie fajny koleś jesteś, ale skąd Ty 60 tysięcy osób w Raciborzu wyczarowałeś??

~Arteks do o kur... (2008-07-14 17:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mylisz się. Muzułmanie wcale nie są ani bardziej tolerancyjni ani mniej od przeciętnego polskiego katolika. Przecież w Egipcie, Iranie, Iraku, Libanie przez całe stulecia przetrwały kościoły chrześcijańskie i nie były niczym nękane! A w Polsce było np. Jedwabne gdzie żywcem spalono całą miejscową ludność żydowską... Poza tym wyprawy krzyżowe i wojny religijne to wymysł chrześcijan a nie muzułman.

~Arteks do sic (2008-07-14 17:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiem, że wszędzie są ludzie i ludziska. Tu jednak chodzi o coś innego. Obojętnie czy chodziło o wybudowanie w R-rzu marketu i protesty czy też Świadków - to widać takie ogromne zacietrzewienie i małomiasteczkowość w mentalności. Racibórz to bogate miasto mające 60 tys. mieszkańców ale pod kątem mentalności to Hajnówka albo Gołdap...

~src (2008-07-14 11:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja myślę że wszystkie religie to sekty, bo są stworzone żeby robić pieniądze. Powiedzcie, czy gdyby zabronili płacić czy "dawać datki" osobom duchownym obojętnie jakiego wyznania pod groźbą np 10 lat pozbawienia wolności za wzięcie "łapówki", to czy któryś z nich dalej by się w to bawił? Nie sądzę. PZDR dla ateistów i trzeźwo myślących

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog