29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-06-09 14:09:25 Wyższe

Założenie jej było niemałym sukcesem, ponieważ wszystkie okoliczne miasta nie posiadały samodzielnych państwowych wyższych uczelni, a jedynie ich filie.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (55): Od roku 2002 działa w Raciborzu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~UŚ (2008-06-18 07:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

trt   /2008-06-12 13:36:08/     id: 918f534a   szanujące się uczelnie nie zatrudniają jako wykładowców magistrów   Czyli moja uczelnia się nie szanuje:)

~Student (2008-06-17 20:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Lepiej zeby jezyka uczyla osoba, ktora byla w Anglii i jest na bierzaco (tak jak magistrowie z PWSZ), luba nativespeaker (a takowi tez sa) niz pan prof.dr.hab. ktory wiekszosc czasu spedzil na pisaniu prac i robieniu habilitacji...bo nie czarujmy sie, nie zawsze maja oni pojecie o jezyku mowionym (choc gramatyke i slownictwo ksiazkowe maja na pewno opanowane niemalze perfekcyjnie) pozdrawiam i zapraszam na choc jeden wyklad (w jezyku ang. oczywiscie)

~Student (2008-06-17 19:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

smieszne sa niektore komentarze :)szczegolnie ludzi, ktorzy maja blade pojecie o tym co pisza :) moge powiedziec ze poziom na Anglistyce jest dobry i na kadre nie ma co narzekac...poziom jezyka jest na kazdej wyzszej uczelni taki sam (jezeli chodzi o filologie angielska) a jest to poziom certyfikatu FCE na 1szym roku CAE na drugim i CPE na 3cim, poza tym zatrudnia sie magistrow na innyc uczelniach tez... i BARDZO dobrze bo zatrudnia sie ich do nauki przedmiotow praktycznych...

~wykształciuch (2008-06-17 19:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

dla wielu studentów to jedyny wybór, ponieważ wyniki maury na nic innego im nie pozwalają, nie ma sie co oszukiwać,ale jest tez niewielka grupa ambitnych ludzi, ktorym sytuacja finansowa na nic wiecej nie pozwala, tak wiec lepszy rydz niz nic

~wiem (2008-06-17 19:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poziom matematyki jest poniżej krytyki i pomyśleć, że absolwenci tego kierunku mają uczyć nasze dzieci - STRACH!!!

~wwww (2008-06-17 15:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

moim zdaniem pwsz powinna rowijac swoje pedagogiczne kierunki a nie wszystko naraz. AiR w raciborzu jest niestety na bardzo niskim poziomie pwsz nie ma odpowiednich warunkow (laboratoria itd)zeby prowadzic taki kierunek

~gosc (2008-06-17 15:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widzicie bo jeśli wybieracie takie kierunki jak np.reso,czy pedagogika itd...-to sie niedziwie ze narzekacie na brak wykwalifikowanej kadry(oczywiście nic nie mam do tych kierunków!!),ale ja jestem studentem AiR i muszę powiedzieć ze 3 moich wykładowców ma tytlu prof.wiec nie rozumie tego narzekania na kadrę-zmieńcie kierunek będziecie mieli profesorów:)))(Najmniej tytułów na moim kierunku to dr inż-wiec chyba nie jest tak tragicznie!!)pozdrawiam i trochę optymizmu czy może nawet obiektywizmu

~Alf (2008-06-17 14:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do osób pracujących na uczelni - różni ludzie pracuja na różnych stanowiskach. Wspomniano Pana Kwaśnego - jest zatrudniony na umowie zlecenie na stanowisku instruktora i prowadzi fakultet z w-f-u kręglarstwo. Jak tu mozna mieć jakieś zastrzeżenia?! Konkursów na stanowiska wykładowców na uczelniach polskich nie ma - przepisy tego nie wymagają.  Co do prof. opali - nie znam takowegoż i z tego co wiem w tworzeniu szkoły nie uczestniczył. A co do rankingu... Bez przesady - to nie wyrocznia!

~Doktor (2008-06-13 11:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fajna szkółka , ale jak ciężko się tam do roboty dostać... UFFFFF!!!!

~Madzia (2008-06-13 07:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poziom jest niski trzeba przyznac, wiekszosc kadry też/Nie wiem jak tam moga pracowac niektorzy nauczyciele...

~trt (2008-06-13 03:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no tak. Długoterminowy plan rozwoju miasta widocznie uwzględnia jedynie regres gospodarczy. dobrze, że są jeszcze osoby spoza rady, które wbrew rzeczywistym zamysłom szeroko pojętej władzy dbają o "wymierające miasto".

~a (2008-06-12 17:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

pomijając wszelkie kwestie związane z poziomem i kadrą, PWSZ jest chyba JEDYNYM miejscem, które przyciąga jeszcze kogokolwiek do tego miasta. Pamiętam, jak Markowiak (jako jeszcze prezydent w 1998 lub 1999r) powiedział, że nie warto inwestować w rozwój studiów w Radciborzu, a lepiej dawać stypendia studiującym np we Wrocławiu. Nie słyszałem, by ktoś dostał stypendium. Władza się nie zmieniła, zmieniły się tylko osoby w UM...

~trt (2008-06-12 11:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

szanujące się uczelnie nie zatrudniają jako wykładowców magistrów

~do pfe (2008-06-12 10:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak możesz mówić kompetencjach ludzi z OSIR-u. Wstydż się Pan mgr Kwaśny też jest wykładowcą w naszej szkole wyższej!

~pfe (2008-06-12 09:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

i jeszcze Starostwo Powiatowe!

~pfe (2008-06-12 09:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

patrz: RCK, OSiR, PK, MZB (jeśli idzie o nieudaczników bez kompetencji)

~pfe (2008-06-12 09:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

narzeka się, bo większość instytucji przejawia liczne patologie, dominuje nepotyzm, kolesiostwo, korupcja, itd. Więc nic dziwnego, że 90% ludzi jest zwyczajnie wkurzonych. Ja też jestem strasznie wkurzony na to, co dzieje się w tym mieście za pośrednictwem jego decydentów i instytucji zarządzanych przez nieudaczników bez kompetencji!

~Marek (2008-06-12 09:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No w końcu w Polsce jesteśmy... Tutaj się tylko narzeka.

~Jaś (2008-06-12 09:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zauważyliście, że w komentarzach (jakiegokolwiek tematu by nie dotyczyły) 90% wypowiedzi to narzekania? Rzadko spotyka się bezstronne, wyważone oceny. Może ludzie zauważają tylko to co jest niedobre?

~pewueszeciarz (2008-06-11 20:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jeśli w tej szkole prowadzić zajęcia może mgr szydło po szkółce administracyjnej w opolu tylko dla tego że jest radnym to poziom prezentowany przez szkołę nie może być zbyt wysoki a w tym mieście kariery się nie robi tylko się ją dziedziczy

~Magda (2008-06-11 20:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na warsztaty plastyczne specjalnie trzeba dojezdzac na drugi koniec miasta nie wiem po co...

~do Jasia (2008-06-11 13:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w każdej dobrej uczelni odbywaja się konkursy na stanowiska wykładowców i profesorów. Czy w Raciborzu był chociaż jeden konkurs? Nie twierdzę,że wszyscy są kiepscy ale wówczas wielu znajomków,protegowanych nie pracowałaby, bo się do tego nie nadają. No właśnie kilka lat temu mówiono nam o stud. magisterskich i co-nic.Nawet Ci co szefowali szkole przekazali swoje uprawnienia do magisterium innym szkołom(dr h.Kapica, lat 73 pracuje na 1 etacie w WSZA w Opolu o innych nie wspominając).

~do Jasia (2008-06-11 11:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tak, przede wszystkim poziom abiturientów, którzy dzięki tej szkole stają się studentami. Wieluz  nich nie dostało się nigdzie indziej, to "z braku laku dobry kit"...

~Jaś (2008-06-11 08:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

PWSZ w Raciborzu jest jedną z najmłodszych szkół w rankingu. Pozycję wypracowuje się stopniowo - a różnice punktowe między większością szkół są tylko rzędu 10%. Czy to jakieś fatum, że jak twierdzi przedmówca, mamy najgorszego posła, prezydenta, szkołę itd.? Może decydują też jakieś inne czynniki?

~Do Jasia (2008-06-10 15:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie chodzi o to, aby porównywać raciborską szkołę do Krakowa, Warszawy itp. Ale jako były raciborzanin chciałbym się porównywać do Nysy, Przemysla, Krosna. A ranking Rzeczpospolitej obejmuje tylko takie szkoły-tj. wyższe zawodowe.Ale jeżeli jesteś zadowolony to dobrze zawsze może byc gorzej. Masz rację lepiej być zadowolonym z super posła, prezydenta miasta itp.Szkoda,że min. z tego powodu Racibórz, kiedyś tak piękne miasta stało się dziurą  w której wypromowanie doktora budzi zachwyt wiceprezde

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog