29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-06-09 14:09:25 Wyższe

Założenie jej było niemałym sukcesem, ponieważ wszystkie okoliczne miasta nie posiadały samodzielnych państwowych wyższych uczelni, a jedynie ich filie.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (55): Od roku 2002 działa w Raciborzu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~trt (2008-06-23 03:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

mierzyć zawsze należy wyżej, bo nie jest sztuką porównywanie się do słabszych. ta szkoła jest w mieście hjedyną instytucją ciągnącą zaścianek do przodu.

~gosc (2008-06-22 12:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no to macie  racje ze Racibórz to trochę małe miasto i mało perspektyw,ale ogólnie to nie narzekam,bo zawsze może byc gorzej:)

~ranking (2008-06-22 11:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jest tak skonstruowany, że nie sposób uzyskać wysoką notę młodszej uczelni - a jak widać tylko PWSZ w Racib. powstała w 2002 - pozostałe wcześniej. Nie ma niestety innej PWSZ która powstała w 2002, więc porównać nie można,

~Markus (2008-06-22 11:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeśli chodzi o pewne kierunki,to są odpowiednie instytucje,ale studenci nie maja mozliwości zrobienia tam praktyk(no chyba że coś się w tej materii zmieniło-mam na myśli konkretny przykład)

~do gość (2008-06-22 10:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bo za dużo osób chce studiować, a niektórzy się po prostu do tego nie nadają, być może nadają się do prostych prac a nie na studia - nie ma przymusu studiowania!

~Oran13 (2008-06-22 10:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak chcecie to poniżej macie rankingi PWSZ w Polsce ( w tym najnowszy) z ostatnich lat wraz z sposobem oceniania tych uczelni!! oto link: http://rapidshare.com/files/124198464/Ranking_PWSZ_2008___ich_ocenianie.zip.html

~Arteks do goscia (2008-06-21 21:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Problem w tym, że w R-rzu jest stosunkowo mała ilość miejsc gdzie można robić praktyki studenckie, gdzie studenci mogliby sobie dorobić, zrobić staże itd (no może poza kierunkiem resocjalizacja - bo ten jest wyśmienity dla PWSZ). Choćby z tego powodu mimo wszystko lepsze są Gliwice i jakiekolwiek większe miasto od Raciborza. Po prostu jest więcej możliwości.

~mm (2008-06-21 20:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

UŚ w ostatnim rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw uplasował się na 25 miejscu na 91 szkół wyższych.

~gosc (2008-06-20 19:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do wwww,może tzn na macierzystej  uczelni na pewno wykładowcy lepiej sie starają-jeśli mogę użyć takiego słowa,ale niewypowiedzialnym ze jest taki niski poziom bo na 40 co nas zaczynało już zostało  nas 20 wiec przesiew tez jest,a projektujemy w cati również i kompy nie stoją:)) A na marginesie politechnika to politechnika-wiec możliwości na pewno macie czy powinniście mieć większe-to jest naturalne i nie ma co sie łudzić,ale zamiast chodzić np na marketing do Gliwic to wole AiR w Raciborzu:))

~UŚ (2008-06-20 13:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do UŚ;powiem tyle,że jeśli chodzi o moją niwę,to sami studenci nie wykazują zainteresowania pomysłami,niestety.I jeszcze jedna sprawa,żeby było jasne-jestem absolwentem PWSZ.

~? (2008-06-20 11:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jestem ciekawy ile z osób które twierdza zę na PWSZ jest niski poziom, chodziło do tej uczelni. Przechowalnia ??? nie sądzę

~wwww (2008-06-20 11:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do gosc: Jesli mielibyscie cos zaprojektowac w cati lub inventorze to potrzebne sa dobre kompy. a kadra hmm macie z bajerem, kostem i wiem jak projekty wygladaja z nimi w gliwicach a jak w raciborzu. znam pare osob co polecialo z pś a tu sobie swietnie rade daja. miom zdaniem PWSZ powinno isc w innym kierunku.

~do UŚ (2008-06-20 10:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

niestety miasto blokuje inicjatywy studenckie - obszernie wypowiadał się na ten temat Pan Odyseusz. To więc nie wina samych studentów, ale otoczenia, w jakim muszą funkcjonować. UŚ ma dodatkowo dużo większe pieniądze i zaplecze w postaci studentów prawa, administracji i innych kierunków, którzy mogą służyć wiedzą w wielu aspektach inicjowania działań jak również finansowania tychże. PWSZ ma tylko kilka kierunkow i niewiele robi ale to i tak dużo jak na warunki w jakich PWSZ musi funkcjonować!

~UŚ (2008-06-20 09:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibórz bardziej by zyskał gdyby był filią,choćby i UO,bo wtedy wykładowcy spoza Raciborza nie traktowaliby tej uczelni jako dorobku,a takie mam wrażenia jeśli chodzi o pewne osoby...A tymczasem jest to mieszanka róźnych środków akademickich,co sprawia że pewne działania nie są zintegrowane...

~UŚ (2008-06-20 09:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nikt tutaj nie pisze o porównywaniu UŚ z PWSZ,co najwyżej można porównać PWSZ z filią w Rybniku...między innymi poprzez aktywność studentów,a ta niestety jeśli chodzi o studentów  PWSZ jest jaka jest...a to studenci mają tworzyć nową duszę miasta poprzez swe działania.A tutaj pozbiera się tylu aktywnych na wszystkich kierunkach,co na jednym gdzieś indziej...Dlatego moim zdaniem miasto nie wykorzystuje potencjału,jakim są studenci PWSZ,ale to sami studenci muszą tego również chcieć...

~Arteks (2008-06-19 21:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O PWSZ nie słychać nawet w lokalnych mediach, a cóż oczekiwać, żeby się przebiła gdzieś jako szkoła o znaczeniu dla całego województwa. Przechowalnia ;P

~Arteks (2008-06-19 21:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Porównanie PWSZ do UŚ ma się tak jakby porównywać rower do poloneza. Wiadomo, że UŚ to nie jest jakaś super placówka ale mimo wszystko bądź co bądź jest to ośrodek naukowy, pracuje tam wielu znanych naukowców. UŚ organizuje co chwilę jakieś sympozja, konferencje, wydaje książki itd. PWSZ to szkoła tymczasowa - dobra na okres wyżu dla tych którym nie chce się jechać gdzieś dalej studiować lub nie chciało się uczyć na maturze... Zdania nie zmieniłem - mój krewniak który uczył się w PWSZ też.

~trt do UŚ (2008-06-19 19:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

75 miejsce na 100 uczelni - to pierwszy link jaki się pojawi w googlach jak się wpisze "ranking uczelni uniwersytet śląski"jest lepszy od 1/4 szkół wyższych, w tym prywatnych ;)

~trt (2008-06-19 18:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

UWr

~UŚ do trt (2008-06-19 18:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A kto tu pisał o wieloletniej tradycji.I spójrz proszę w rankingi uniwersytetów w Polsce,boś pewno z UO.

~trt do UŚ (2008-06-19 17:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wieloletnia tradycja UŚ to aż 40 lat

~trt do UŚ (2008-06-19 16:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

na temat Usia to mogę dość dużo powiedzieć bo się z tą szkółką musiałem stykać przez chwilę - szkoła bez tradycji z niedouczoną kadrą rodem z PRL-u kształconą na szybko żeby pośród górników wykształcić coś więcej niż ławkową patologię (tzw uniwersytet górniczy). podobno tylko prawo prezentuje sobą jakiś poziom. toś wybrał instytucję do porównywania.

~gosc (2008-06-19 14:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

co do poziomu na AiR to nie byłbym taki krytyczny,ponieważ kadra jest identyczna co w polit. śląskiej,wiec chyba nie jest tak tragicznie,a co do laboratoriów to sie częściowo zgodzę,ale ja jestem na pierwszym roku i jako tako nie było w planie poważniejszych laborek a w wrześniu maja zostać otarte nowe laboratorium automatyki... Mamy np teraz laborki z programowania,projektowania a czy do tego trzeba specjalnych szybkich kompów ???-chyba nie a programowanie i projektowani sie ma dobrze,tak samo

~Do studenta (2008-06-18 09:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli jest Pan na " bierząco" to , mam nadzieję,że nie "tak jak magistrowie z PWSZ"

~ah oh (2008-06-18 07:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bałwany jedne! Każda uczelnia zatrudnia magistrów, bo przecież jak robi się doktorat to w taki sposób że jest się jako magister na pewnej uczelni i prowadzi normalnie zajęcia!! I takich ludzi jest w całej polsce na uczelniach masa!!  więc nie mówcie mi że każda szanująca sie uczelnia nie ma magistrów! Bzdura.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog