29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-03-06 10:30:58 Kuźnia Raciborska

"Szklany pałac". Tak o mającym powstać przy nowoczesnej oczyszczalni ścieków budynku administracyjno-laboratoryjnym wyrażają się niektórzy mieszkańcy Kuźni Raciborskiej.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (74): Czy w Kuźni Raciborskiej powstanie "szklany pałac"? Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Cd (2008-03-13 22:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale mnie zamurowało :-)

~Nitros... (2008-03-13 22:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I przestań wreszcie z tymi radnymi. ,,Zgłoś radnemu", "spotkania z radnym", radny to, radny tamto. A Tobie Bozia rączek i buzi nie dała? Jeżeli już do działania musisz mieć koniecznie kopa w postaci mandatu radnego to startuj w wyborach i już! Są jednak ludzie którym on do szczęścia nie jest potrzebny by coś robić. Zmieniać rzeczywistość na miarę swoich możliwości. Gdybym tego nie robił nie pisał bym na tym forum. Nie miałbym odwagi krytykować innych siedząc z założonymi rękami. Dobranoc Jasiu.

~Jasiu (2008-03-13 22:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No nie jesteś tak do końca wiarygodny. Po pierwsze dach w ZSOiT nie był remontowany (nie przeczę, że powinien być, ale nie był). Dlaczego?, a to nie wiem.  Po drugie ogrzewania nikt nie przeinstalował, podniesiono grzejniki na korytarzach w związku z płytkowamiem podłogi, ale jak pamiętasz wcześniej nie było możliwe zawieszenie wyżej tych grzejników, bo były tam okna, które później zamórowano. Nie będę wchodził w szczegóły, widzę tylko, że wprowadzasz ewentualnych czytelników tego Forum w błąd.

~Nitros... (2008-03-13 22:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co Ty Jasiu możesz wiedzieć o mojej filozofii? Co Ty w ogóle możesz wiedzieć o mnie? Wiesz dlaczego pisuję tak późno? Bo pracuję. Społecznie. Zawodowo pracuję z rana. Być może popełniam błędy. Jak wszyscy, ale prócz czczej gadaniny udało mi się wraz z grupą podobnych szaleńców zrobić wiele rzeczy pożytecznych. Nie piszę tego by się chwalić. I tak jestem anonimowy. Piszę by Ci uświadomić że ludzi którzy poświęcają bardzo dużo swojego czasu innym marnotrawienie publicznego grosza boli mocniej.

~Nitros... (2008-03-13 22:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O czym Ty Jasiu gadasz? A ten przykład który podawałem we wcześniejszych komentarzach Ci nie wystarczy? I kto się nim przejął? Nawet go nie zauważyłeś, choć kilka pomyłek było bardzo brzemiennych finansowo. Np. ponowny remont dachu czy przeinstalowywanie ogrzewania. O zalanych kibelkach nie wspominając. Wiesz ile takich przykładów bywa zgłaszanych? Sporo.  A NIKT się nimi nie przejmuje. To walenie głową w mur. I doskonale o tym wiesz. Zauważyłeś że dzięki nam artykuł jest dziś wyeksponowany?

~CD (2008-03-13 18:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A tak po za tym, to jak znasz przypadki marnotrawienia przez urzędników publicznych(czytaj: naszych)pieniędzy, to dlaczego milczysz? Czy Twoje milczenie ma pomagać w marnotrawieniu naszego wspólnego dobra? A może się boisz? Zgłoś radnemu z Twojego rejonu. Na pewno zareaguje.

~Jasiu (2008-03-13 18:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak, oczywiście czytam dokładnie wszystkie Twoje komentarze. Najłatwiej zwalić winę na urzędników: niekompetentnych, niedouczonych, skorumpowanych i przychodzących do pracy tylko po to, żeby napić się kawy i posurfować w internecie, a całą robotę wykonuje ... no właśnie -kto?, gdzie? i kiedy? Jak coś się uda zrobić, to MY, a jak spieprzą to ONI, to cała Twoja filozofia i wcale nie jesteś oryginalny.

~Nitros... (2008-03-12 22:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj, Jasiu. Jak ja bym Ci opowiedział o sposobach wydawania kasy gminnej przez niektórych urzędników... Nie chcę broń Boże obrażać, ale czy Ty w ogóle czytasz te moje komentarze? Piszę jak byk że ignorancja ze strony inwestora (a inwestorem nie jest rada tylko gmina w postaci urzędników)doprowadziła do sytuacji w której trzeba wydawać ponownie ciężkie pieniądze na coś co niedawno było zrobione. A to tylko jedna sp.. inestycja. Ja wiem o wielu wielu innych.

~CD (2008-03-12 18:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja nie muszę i nie chcę oglądać "papierowego budżetu" w UM. Ja mieszkam w tej Gminie i widzę, a raczej nie widzę, na co wydaje się  tę drugą połowę budżetu. I wiem też, że w UM są ludzie, którzy wiedzą jak wydawać rozsądnie pieniądze, ale nie mają na to zgody Rady, o czym przekonuję się czytając chociażby ten artykuł, a jest tych artykułów więcej dobrze to wiesz, bo tam też zabierasz głos.

~Jasiu (2008-03-12 17:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i brawo! Sam oceniłeś ile warte jest to,co gmina zrobiła odkąd pozbyła się WC i czym chwaliłeś się jeszcze kilka ników wcześniej.  Daleko mi do tego, żeby zacierać ręce. Ba, nawet czrwienię się ze wstydu kiedy czytam na stronie: -samorzad.pap.pl w art. "Samorządy policzone", że przy dochodach w gminie ok 1550zł na łebka, na wydatki inwestycyjne w 2006 r wydaliśmy 135 zł na osobę!, i do tego od 2003 roku ta kwota jest coraz mniejsza.

~Nitros... (2008-03-11 23:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pewnie. Jeżeli zadbamy o te dwa pępki gminy to pozostali poczują się lepiej. Załatwią się w rudzkim przybytku a potem wyskoczą na siatę do Kuźni na nowe boisko. Po drodze rzucą okiem na szkołę w której remonty trwają nieprzerwanie od późnego Gierka. Jasiu - niezorientowanym w sprawach budżetowych szczegółowych informacji udzielą w UM Kuźnia czynne od poniedziałku do środy w godz. 7.30-15.30 czwartki 7.30 - 17.00 i piątki 7.30 - 14.00. tel. 032 4191417. Pozdrawiam - Nitros...

~Jasiu (2008-03-11 21:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nitros, nie martw się, jeżeli zadbamy o Kuźnię i Rudy, to i pozostełe miejscowości bedą miały się o wiele lepiej. Sam dobrze to wiesz i tylko niepotrzebnie zasiewwasz niepokój. Za połowę, no teraz już mniej niż połowę budżetu gminy mamy oświatę, a za te drugą połowę, to przepraszam, że nie jestem zorientowany - co mamy?

~Nitros... (2008-03-11 20:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No, może jeszcze ten komentarz.  Zgoda buduje. Zgadzam się z Tobą w pełni. W jedności siła. Też się zgadzam. Na czym mamy budować tę jedność? Przecież sam prowadzisz polemikę Rudy kontra Kuźnia. Tak jakby były z innych gmin. O innych wioskach nawet nie wspominasz bo między Bogiem a prawdą mało kto się z nimi liczy. To na czym tą jedność budować? Na ciągłych wojnach podjazdowych pomiędzy dwoma największymi miejscowościami gminy z kompletnym pominięciem 7 pozostałych? Blado to widzę. Bardzo blado

~Nitros... (2008-03-11 20:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I ostatnia rzecz. Tak się zagalopowałeś w ostatniej wypowiedzi że nie zauważyłeś istotnej sprawy. Ta gmina nie składa się tylko z Kuźni i Rud. Po za tym nic nie mają? Kuźnia w tym roku otwierała boisko za ok. 500 000. To jest nic... Rudy wybudowały toalety za 270 tys. Nic.. Obchody 750 lecia będą za darmo? ZSOiT remontują (po raz kolejny z resztą) za friko? Budowa oczyszczalni to dla Ciebie nic? A co chciałbyś jeszcze wybudować skoro połowa rocznego budżetu gminy idzie na gminną oświatę?   

~Nitros... (2008-03-11 20:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Władze celowo połączyły obydwie uchwały w jedną by nie dać możliwości radnym. Nie chcecie biurowca? To nie będzie również kanalizacji i powiemy ludziom że to wasza wina. W niedzielę czytano już ogłoszenie o tym że jest zebranie bo radni nie chcą kanalizacji. Może trochę upraszczam, ale niewiele. Gdyby obydwie sprawy rozdzielono za kanalizacją radni zagłosowaliby obydwoma rękami. Wszyscy bez wyjątku. Czy ta zagrywka była Twoim zdaniem czysta? Dobrze wiesz że nie. To była polityczna prowokacja.

~Nitros... (2008-03-11 20:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jasiu, nie zgodzę się z tobą. To politykę uprawia się w zaciszu gabinetów. W świetle reflektorów uprawia się polityczne przedstawienie medialne. Takim przedstawieniem było zebranie w Kuźni. Miało wywrzeć nacisk na kuźniańskich radnych którzy byli przeciwni pomysłowi władz. Zebranie okazało się klapą dla jego pomysłodawców a w całe przedsięwzięcie próbowano nawet wplątać proboszcza. Wcześniej było głosowanie na sesji w dwóch sprawach. Kanalizacji i budowy biurowca. Ciąg dalszy powyżej.

~Jasiu (2008-03-11 12:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I jeszcze jedno, odkąd mamy "zrównoważony rozwój", to nic nie mamy. Ani Kuźnia, ani Rudy.  Zobacz jakie projekty do konkursu zgłosiły małe gminy. Ale żeby coś zrobić, to trzeba mieć odwagę i siłę. A siła jest w jedności! U nas cała para idzie w przepychanki - o władzę! Brrrr.

~Jasiu (2008-03-11 12:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Żeby osiągnąć kompromis, to trzeba rozmawiać i to w ciszy gabinetów. W pełni jupiterów uprawia się politykę.

~Nitros... (2008-03-10 22:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wrona pomimo tego że przypisuje mu się różne rzeczy nie działa na szkodę gminy. Wręcz przeciwnie. Tak samo pani burmistrz. Oni mają po prostu inne wizje rządzenia. To normalne w demokracji. Osobiście znam samorządy o znacznie bardziej zapalczywych charakterkach. Wystarczy popatrzeć do sąsiadów. Budynek powstanie. Może ciut skromniejszy, tańszy. Po prostu dojdzie do kompromisu. O co zakład? Polityka jest bowiem sztuką kompromisu. A że przy okazji dochodzi do potyczek? To też normalne. Dobranoc.

~Nitros... (2008-03-10 21:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Muszę przyznać że na dostępność spotkań z radnym narzekać raczej nie mogę. Nie twierdzę również że nie wiem całkowicie na co można przeznaczyć tych 200 klocków. Głośno myślałem tylko czy aby nie istnieje możliwość uszczknięcia ich na daptację pomieszczeń Źle po prostu napisałem że ,,my nie wiemy..." Coś tam wiemy tylko nie wiemy czy wszystko wiemy. Pozdrawiam Cię Jasiu i całą resztę Starej Kuźni. Pozdrawiam również młodą i potwierdzam słowa Jana o sprawach związanych z przetargami

~Jasiu (2008-03-10 16:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Koniec języka za przewodnika"! Nitros jak nie wiesz na co można dostać te 200 tyś. euro zapytaj radnego lub kogoś kto był na sesji jak omawiano ten temat. Oni chyba wiedzą co odrzucili i za czym nie głosowali. Aa, jak tam radny z Twojego obwodu spotyka się z wyborcami? Bo mój chyba nie wie, że ma taki obowiązek, no i sam Przewodniczący nie reaguje na takie ignoranctwo obowiązków. Aż wstyd!

~Jan-do młodej (2008-03-10 10:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

również miłego dnia życzę i też kończę komentarze, a z tymi kiblami to sama zaczęłaś, to Ci odpowiedziałem, i wiem, że nie o kible, ale o kase (w domyśle - przepłaconą) chodzi, bo to kasa społeczna, ale jak chcemy rozliczać to musimy wiedzieć, kogo i za co, jeszcze raz miłego

~młoda (2008-03-10 09:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a co mnie kible w Rudach, a poza tym to nie bawi mnie polityka tylko boli głupota naszej władzy. Miłego i kończę moje komentarze

~Jan - do młodej (2008-03-10 09:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czy pan W organizował przetarg na budowę kibelka w Rudach, weź młoda pomyśl trochę, kto organizuje przetarg, kto składa podpis zatwierdzający cały przetarg, naprawdę myslisz że pan W? Zauważam że masz dobrą wolę, więc nie chcę cie obrażać, ale zlituj się, nie powtarzaj głupot!

~młoda (2008-03-10 05:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

my sobie tu gadu gadu a i tak wszyscy mają to gdzieś. Pokazane to było na spotkaniu - brak taktu, argumentów a na pierwszym miejscu brak kultury! To są "zalety" Kuźni. A co do kibelków - właśnie i nikt pana W nie rozliczył za to! ale Pałacu czepiać sie może. Miłego dnia bo szkoda już słów...

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog