29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-03-06 10:30:58 Kuźnia Raciborska

"Szklany pałac". Tak o mającym powstać przy nowoczesnej oczyszczalni ścieków budynku administracyjno-laboratoryjnym wyrażają się niektórzy mieszkańcy Kuźni Raciborskiej.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (74): Czy w Kuźni Raciborskiej powstanie "szklany pałac"? Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~mama (2008-03-19 13:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wiejska, nie-wiejska, chę by moje dziecko chodziło do szkoły w miejscu gdzie mieszka!! Gdy bedzie większe niech jeździ do szkół! Skoro gmina nie dokład do szkoły niech zostanie. Dla mnie bez różnicy prywatna czy państwowa! Niech nie likwiduja żadnej małej, niech będzie wiejskiej szkoły. W nich jest bezpieczniej, dzieci dopilnowane! Dziekuje radnym, że głosowali "za".

~nie-prawnik (2008-03-18 22:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

i jeszcze jedno Jasiu- w Budziskach nie uczy się tylko 20 uczniów, jest ich ponad dwa razy tyle, zas oczyszczalnia nie jest dla całej gminy, a juz na pewno tytułowy "szklany pałac" nie jest dla całej gminy, nota bene za 2,3 mln zł i o to chodzi: nie o oczyszczalnię ścieków, ale o budynek administracyjny full wypas, stac nas na to? zapłacisz za to w cenie ścieków, naprawdę dalej sądzisz że radni są Ci przeciwni, weź pomyśl, ja już kończe komentowanie, mądrej głowie wystarczy, a głupiej to nawet..

~nie-prawnik (2008-03-18 21:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

mówiąc krótko: dokładanie własnych pieniędzy, bo subwencji nie starcza, do szkoły średniej w Kuźni to jest ok - i gospodarnie, i samorządnie, ale ratowanie małej szkoły w Budziskach to jest skandal, po co na wsi szkoła?

~nie-prawnik (2008-03-18 20:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

sprawa jest dosyć prosta, przez lata powtarzano, że do oświaty dokładamy, bo mamy małe szkoły, któe są deficytowe. I stąd połowa budżetu to oświata. Okazało się jednak, że przy dokładnym policzeniu subwencji, że na szkołę w Budziskach wydajemy mniej niż na nią dostajemy, czyli zarabiamy. Gdzie więc dokładamy - ano do innych szkół - jakich? sami sobie opowiedzcie, i odpowiedź na pytanie w sprawie odpraw: pieniądze na nie są w subwencji oswiatowej, któa przychodzi co miesiąc na szkołe w Budziskach

~Jasiu (2008-03-18 19:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I jeszcze jedno. Szkoła w Budziskach, to szkoła prywatna. To jest jasne jak słońce i czy się to komuś podoba czy nie. Dziwię się,że ktoś jeszcze w to wątpi. Tak Nasza kochana ojczyzna przekazuje majątek w prywatne ręce. I tak powstaje kapitalizm. Dzisiaj szkoła, za rok "dla dobra wspólnego" sięgną po całą resztę (budynek,komputery)  a po dwóch latach zamkną szkołę i założą coś co się bardziej opłaci.Może poprawczak albo jakiś inny biznes. To oczywiście czarny scenariusz, ale czy nie jest realny?

~Jasiu (2008-03-18 18:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli na małej wiejskiej szkole gmina zarabiała, to dlaczego radni pozwolili na jej likwidację i nie zablokowali głosowania? Dlaczego w Rudach likwiduje się małą wiejską szkołę dla uczniów niepełnosprawnych aby założyć duży poprawczak? A dlaczego zlikwidowano szkoły w Jankowicach i Rudzie Kozielskiej, no i wreszcie czy inni też nie potrafią liczyć, bo w kraju likwiduje się wiele małych szkół wiejskich??? No i kto tu kogo?

~Jasiu (2008-03-18 18:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widzę, że Szkoła w Budzisiach stała się "szkanym pałacem". A może to nie przypadek? Bo i dyskusja się ożywiła. Zastanawiam się jak to jest, że mieszkańcy dwunastotysięcznej gminy chętniej zajmują się problemem 20 uczniów z Budzisk niż oczyczszalnią ścieków, która ma służyć całej gminie?

~Cd Prawnik (2008-03-18 15:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ta subwencja na odprawy, to skąd? Gmina, jak twierdzisz tylko przekazuje innym, to co dostaje z ministerstwa. No to na odprawy dla nauczycieli z Budzisk czyje pieniążki ma przekazać?

~Prawnik (2008-03-18 15:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

odsyłam do ustawy - szkoła niepubliczna, to szkoła prywatna i nie inaczej. Szkoła w Budziskach będzie prywatną szkołą, a jej włascicielem jest grupa ludzi, która założyła stowarzyszenie (i to cię może myli), ale to jest szkoła prywatna.

~co do odpraw (2008-03-18 09:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zgoda - powinno to być odszkodowanie z tytułu utraty pracy, jeśli zaś gmina stworzy warunki do dalszego funkcjonowania szkoły,to jest to pole do popisu w czasie negocjacji, ale te odprawy też będą z subwencji, wszystko wskazuje na to,że do szkoły w Budziskach gmina nie dokłada, raczej "zarabia" - dokładając do innych szkół - zgadnij Jasiu gdzie dokładamy?

~odsyłam do ustawy (2008-03-18 08:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

o systemie oświaty - gmina nie ma wyjścia - przekazuje to co otrzymuje z ministerstwa, nie szkole prywatnej, ale niepublicznej -a to różnica zasadnicza,

~Jasiu (2008-03-17 20:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I jeszcze jedno, a z jakich pieniędzy będą wypłacone odprawy dla zwalnianych? Z ministerstwa, czy z gminy? Mam nadzieję, że nie z gminy. No i mam taż nadzieję, że budynek szkoły gmina wynajmie, bo chyba nie przekaże go za friko? To dopiero byłaby niegospodarność!

~Jasiu (2008-03-17 20:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No nie wiem, ale te pieniądze z ministerstwa są gminne, a nie szkolne i to gmina decyduje jak je wyda. Jak da je do Budzisk, to będzie musiała dać i do innych szkół, bo dlaczego inni mjają mieć mniej?

~ a poza tym (2008-03-17 12:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

to na szkołe w Budziskach gmina nie daje swoich pieniędzy,przekazuje tylko pieniądze, które dostaje z ministerstwa, i tego chcą w Budziskach - ani grosza więcej 

~a poza tym (2008-03-17 12:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

to na szkołe w Budziskach nie daje swoich pieniędzy,przekazuje tylko pieniądze, które dostaje z ministerstwa, i tego chcą w Budziskach - ani grosza więcej

~radny (2008-03-17 12:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie musi pytać swoich wyborców, ma działać dla dobra ogólnego, a nie dla garstki, bo potem mamy taki hocki klocki jak Włoszczowa,

~Jasiu (2008-03-16 15:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czytam właśnie, że szkoła w Budziskach powstała. Zgadzam się z Tobą xs. Wydawanie  dużych pieniędzy publicznych na taką prywatną szkołę i jeszcze na odprawy dla nauczycieli, to wielkie marnotrawstwo! Ale, to podobno radni chcą tej szkoły. I znowu z przykrością dodam, że radny w naszym okregu o przyzwolenie swoich wyborców nie pytał.

~xs (2008-03-16 12:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

więcej przykładów marnotrawienia pieniędzy, nie dawania szans społecznym inicjotywom! Odsyłam do artykułu "Szkoła w Budziskach bez dotacji..." I co Wy na to???

~uczestnik (2008-03-15 21:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To nie był dramat, to była komedia.

~Jasiu (2008-03-14 21:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No tak, nie mogę mieć złudzeń, że Ktoś będzie realizował moje wizje, których i tak nie mam okazji nigdzie przedstawić, bo nawet na okolicznościowym zebraniu trudno dopchać się do głosu, a my mieszkańcy stanowimy widownię dla rozgrywanego na scenie dramatu. No cóż, pozostaje mi tylko szacunek wobec osób i decyzji tych, których wybrałem - chociaż nie tak do końca ja. Tylko jak tu mieć szacunek do ludzi jak widzi się jak ze sobą rozmawiają i jak postępują? No i koło się zamyka.

~Nitros... (2008-03-14 07:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i tu się wreszcie Jasiu zgadzamy. Mądrzy ludzie by się znaleźli. Tylko jak ich pogodzić? To powinien być temat na osobną dyskusję. Pozdrawiam. PS. Można kochać gminę poprzez swą rodzinę. To prawie to samo...

~Jasiu (2008-03-13 23:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mam rodzinę i kocham ...nie tylko tę Gminę.

~Jasiu (2008-03-13 22:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A do szczęścia mandat nie jest mi potrzebny. 

~Jasiu (2008-03-13 22:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzięki Bogu - Bozia dała co trzeba, no i jeszcze trochę więcej, bo  rozumu też trochę mam, więc do politykowania się nie pcham. Co nie znaczy, że siedzę z założonymi rekoma (no cóż mamy przecież demokrację). A bez kanalizacji i ściekowiska też do starości dożyję. Tylko tak trochę mi żal - widzę jak inne gminy uciekają do przodu, a dlaczego my mamy być gorsi??? Przecież ludzi mądrych w Gminie mamy, tylko dogadać się nie potrafią. A szkoda, szkoda!

~Nitros... (2008-03-13 22:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I powinno było.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog