29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-10-18 00:00:00 Wystawy

Od kliku dni w galerii Gawra można oglądać wystawę "Muzy ich życia - ludzie literatury i sztuki oraz kobiety mające wpływ na ich życie i twórczość".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (34): Muzy literatów i artystów Strony: 1 2Dodaj komentarz
~BOBY X (2007-11-15 21:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Żygac mi sie chce jak widze te markety, w których sprzedaje sie to samo, niby w promocyjnych cenach.

~e (2007-11-15 18:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jjhuh

~monia (2007-11-13 12:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Polecam różne pierogi robione na miejscu - nie mrozone w cenie przystepnej.I inne dania domowej roboty

~UM (2007-11-12 12:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekawe kto zarobił na działeczce ?

~do Moni /kocej (2007-11-12 12:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A co jadasz najchetniej ? A Jak ceny ?Co mi  polecasz?

~do Bodzio (2007-11-12 10:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla mnie, dla mojej żony, sąsiadki też. Nikt ci nie każe kupować. Ja i inni skorzystają. Szkoda mnie cię bo otworzą kilka jeszcze innych - jak ty to biedaku  przżyjesz. Szkoda mi cię.

~Bodzio (2007-11-12 08:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pytam się dla KOGO?dla KOGO te sklepy, supermarkiety?Przecież Racibórz jest dzisiaj miastem emerytów i rencistów.Miasto ma się rozwijać przez budowanie nowych sieci handlowych?BZDURA!niech władze miasta ściągną nam inwestorów zakładów pracy , którzy dadzą pracę tak żeby młodzież nie musieła wyjeżdżac za chlebem.WYstarczy już inwestorów supermarkietów.Może coś ambitniejszego dla miasta ?

~monia (2007-10-22 08:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zbychu masz racje.Ostatnio bylam na starym Despolu.A w tym barze stwierdziłam ze jest  bardzo dobra domowa kuchnia.POLECAM wszystkim.Lubie tam chodzić szczególnie wieczorem.Jest tam bardzo miły nastrój

~loko (2007-10-21 17:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jednak budowie klocków i kolejnych marketów stanowczo [powinniśmy powiedzieć NIE!!! Tylko czy ktoś to w ogóle bierze pod uwagę co mówia mieszkańcy. wydaje mi się, że piszemy tu sobie, a muzom.

~loko (2007-10-21 17:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ko by chciał mieszkać w tym jakże urokliwych kamieniczkach, jednak zasmrodzonych spalinami i pełnych hałasu w dzień i w nocy?

~Zbych (2007-10-21 09:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W pełni się z tobą zgadzam Monia. Były despol a obecnie Sezam bardzo mi się podoba . Ma chyba ze 100 lat.Ten budynek znamy od dawna ale teraz dopiero nabrał właściwego wyrazu. W środku też jest ciekawie : wystrój i interesujące sklepy/ Jysk,Okay, butiki,kawiarnia,obok mały terg i klub fitness no i co ważne duży parking.Natomiast w ścisłym centrum Raciborza powinny powstać kamieniczki a nie markety.

~sza.. (2007-10-21 07:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Można  było zostawić  ruiny    a pomiędzy nimi szałasy

~A-F (2007-10-20 21:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety jedyna słuszna architektura poprzedniego ustroju bardzo mocno zniszczyła raciborski urok (teraz można sobie powspominać lub sięgać do starych pocztówek). Bardzo bym się cieszył gdyby udało się chociaż 35% odbudować przedwojennego Raciborza.

~AXZ (2007-10-20 19:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nieodwracalnie zeszpecone. A dzisiaj niektórzy każą nam być wdzięczni za tę "odbudowę" Polski - jako pozytywny aspekt PRL-u, tymczasem gorzej tej odbudowy zepsuć nie szło.  Niestety wspólczesne władze w Raciborzu czasamo zachowują się tak jakby ten stan szpetoty był normalny, i pozwalają na budowę kolejnych klocków w centrum miasta.  A potem jest zdziwienie, ze miasto dziadzieje.  Kto wydał decyzję o warunkach zabudowy pod Minimal na Opawskiej czy pod Biedronkę na Opawskiej?

~AXZ (2007-10-20 19:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Potem przyszli następni socjaliści pod nazwą Polska Ludowa i postanowili to miasto "odbudować".  Z tych dwóch socjalistycznych nieszczęść miasto już się podnieść nie mogło. Na miejscu zburzonych kamienic, albo sadzono drzewa, albo zakładano trawniki, albo wykładano płyty betonowe. Albo budowano betonowe bloki. Mało tego gdzieniegdzie stojące kamienice burzono po to aby zbudować betonowe klocki - np ulica Opawska i ciąg sklepów junior - tam po wojnie stały kamienice.  Miasto zostało

~AXZ (2007-10-20 18:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Centrum Raciborza zawsze wygladało jak przedmiescie normalnego miasta? Co za bzdura. Przed wojną to było jedno z najładniejszych miast na Śląsku (całym nie tylko Górnym). Może Wrocław był ładniejszy. Piekna miejska architektura, starówka, wokoło niej XIX wieczne kamienice. Zwarta zabudowa o ciekawej architekturze.  Ale potem przyszli jedni socjaliści co się nazywali Armia Czerwona i po prostu wysadzili te miasto w powietrze - bynajmniej nie w trakcie działań wojennych. cdn

~Kilazz (2007-10-20 10:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mój błąd... uffff tyko nie biedronka!! Netto to mniejsze zuo:D

~Kilazz (2007-10-20 10:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kolejny market ?? Jeżeli już trzeba to spoko.... ale kolejna Bierdonka????????!!!!!

~F. (2007-10-20 09:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No w sumie racja, co nas bedzie obchodzic, że jest ich za duzo i że bankrutują, nie?;)

~szorcik (2007-10-20 07:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie rozumiem tych co pytają po co kolejny sklep? Dobrze! Miejmy wybór, im więcej tym lepiej przede wszystkim dla nas jesli sklepy ze soba muszą rywalizować.

~s (2007-10-19 16:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

d

~monia (2007-10-19 12:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekawa architekture ma hala Despolu,obecnie SEZAM.Jest to jeden z ładniejszych marketów w naszym miescie. Warto tam zagladnoc

~Centrum Raciborza (2007-10-19 09:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale AXZ przecież centrum Raciborza zawsze wyglądało, wygląda i będzie wyglądać jak przemysłowe przedmieście normalnego miasta. Nie bourzaj sie więc. Netto wpisze się dobrze w ten krajobraz.

~raciborz rullleeeezz (2007-10-19 06:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jesli tak buduja jeden sklep za drugim, znaczy, ze w racku sie opłaca:D "Racibórz - tu warto inwestować!" :D

~AXZ (2007-10-18 20:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wszystko byłoby pieknie gdyby nie to, że pewno będzie to budynek o nieciekawej architekturze, dobry dla przemyslowych przedmieść a nie dla centrum miasta. Ale jak się ma minimal i biedronkę w centrum to kolejny klocek tez może stanąć.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog