29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-10-12 00:00:00 Gry zespołowe

W najbliższy weekend odbędzie się 12 kolejka rozgrywek w grupie III Ligi Okręgowej w piłce nożnej.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (38): Derby powiatu raciborskiego w okręgowej lidze piłki nożnej Strony: 1 2Dodaj komentarz
~loko (2007-10-15 14:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widzisz, a raczej słyszysz M.K. nie trzeba pchać się do przodu. Siedzieliśmy prawie w przedostatnich ławach i słychać było wspaniale. Z widokiem bylo gorzej, bo niektórzy nie bywali ludzei wstawali co rusz by obejrzeć i obgadać wykonawców. Kto tylko słuchał to słyszał co trzeba.

~A-F (2007-10-15 11:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A kto Ci się "M.K" kazał pchać do ławek dla VIPów?:))))))))

~dodo (2007-10-15 11:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Siedziałem dosyć daleko od solistów i z boku. Doskonale ich słyszałem.

~pako (2007-10-15 11:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

DO MK: Jak ich było słychać w pierwszym rzędzie, to widać pierwszorzędni soliści byli...

~dodo (2007-10-15 11:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nagrodę kaktusa dla Mocarta (tego co 4 komentarze poniżej napisał).

~M.K. (2007-10-15 09:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wspaniały , niepowtarzalny w Raciborzu koncert. Jedyny mankament - głosy solistów były słyszalne jedynie w pierwszych rzędach i to niewyrażnie. Orkiestra ich zagłuszała.

~bul zemba (2007-10-14 15:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

(...) Chórem Filcharmonii Śląskiej (...)

~anna (2007-10-14 12:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Koncert był dla WSZYSTKICH,bez wyjątku!!!Mogłeś Mocart wejść w czwartek do Kościoła i posłuchać muzyki, wtedy napisałbyś mądrzejsze trzy zdania!!!

~Mocart (2007-10-14 11:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla kogo ten koncert? Ile kosztował nas podatników?Zmarnowane pieniadze. Niech swita płaci za swoje hobby. Dla mnie totalne dno.

~anna (2007-10-14 10:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Aleś Ty opanowany AF, nawet w tak póznych godzinach nocnych!!! Dobrej niedzieli, wszystkiego dobrego!

~partytura (2007-10-14 07:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skąd się urwała ta Doda?. Ględzi babsko jak na targowisku przy straganie z jajkami.

~A-F (2007-10-13 22:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...Sam już nie wiem czy popadasz w podziw dla mistrza Pendereckiego czy dla słów i określeń, które zastosowałaś?.

~A-F (2007-10-13 22:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z jednej skrajności popadasz w następną. Jak nie błądzisz po statystyce i metodzie liczenia tak teraz wysiliłaś(eś) się na coś co na wykładach zwykło się mawiać "akademickie piep...nie". Żeby wyrazić swoje emocjonalne podejście i ocenę koncertu można używać słów takich jak: wspaniale, fenomenalnie, zachwycająco, porywająco, przenikająco, czarująco. W wersji prostackiej: fajnie, ekstra, super, wow, świetnie. A tak wyszedł Tobie tekst, który śmiało można nazwać przerostem formy nad treścią. ...

~Doda (2007-10-13 21:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Spokojnie AF problemy z czytaniem to nie jest sedno sprawy(korekta wzroku załatwi wszystko) problem ze zrozumieniem treści. Mimo wszystko Pozdrawiam. Ps.Na Ukrainie często pada określenie "Czujesz to"!!! I zapewniam Cię, że nie dotyczy to powonienia.

~Doda (2007-10-13 21:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

..zycja zbudowana jest wokół poezji dość ciekawej postaci jaką jest Holderlin. Mistrzostwo zbudowane jest między słowem a muzyką.Rola chóru jest nie przeceniona.   Dzieło samego MAESTRO ujęło mnie szczególnie. Kompozycja z natury rzeczy zapisana w sposób klasyczny z pewnymi "wtrętami" współczesnej maniery ( pewnie przeklnie mnie śp. Prof. Natanson).   Jeśli mało to proszę o wybaczenie. Swoją drogą uważam, że WOSPR to obecnie najlepsza orkiestra w Europie!!! PERFECT!!! Chór również!!!!!!!!!!!!!

~Doda (2007-10-13 21:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znam również wiele dzieł Karola Szymanowskiego, właściwie to jak spojrzę na swoją kolekcję płyt -posiadam wszystko co w Polsce ( i nie tylko) wydano.Ale znawcą nie jestem. Przejdźmy do konkretów :kompozycja Szymanowskiego wprowadziła mnie lekko w zdumienie.Spokój niemalże senny, wypełniony słowami zapomnianego ( nie tylko przez Giertycha) poety, który umiłował ponad wszystko Boga. Brahms co by tu nie mówić to klasyk w pełni tego słowa znaczeniu. Instrumentarium mówi samo za siebie!!! Ale komp...

~A-F (2007-10-13 21:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem ciekaw jak osoba, która ma problemy z czytaniem może prowadzić badania?. Przeczytaj jeszcze raz moje komentarze odnośnie koncertu (zresztą nie tylko w tym artykule była o tym mowa) i potem pisz takie fantasmagorie, że nie napisałem o moich doznaniach. Co do ostatniego Twojego zdania to nie wiem do kogo to było zaadresowane i z jakiej okazji?.

~Doda (2007-10-13 21:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No dobrze ( aczkolwiek miałam się już nie odezwać). A więc napiszę to co odebrałam w trakcie koncertu NOSPR-u pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego.  Swoją drogą nikt z forumowiczów, włącznie z Tobą AF, o swoich muzycznych doznaniach nie napisał.   Może wyjdę na megalomankę ale znam wiele dzieł K. Pendereckiego( wiele z NICH mam na płytach analogowych i CD).Nie czas jednak by licytować się wiedzą, którą szybko pozyskamy z internetu.

~A-F (2007-10-13 20:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Temat związany jest tutaj z doniosłym wydarzeniem muzycznym w jakim była okazja uczestniczyć a tu taka Doda ani jednym zdaniem, ba! ani jednym słowem nie odniosła się do koncertu w swoich 6 komentarzach lecz rozwadnia się nad tym skąd 1300, kto policzył, jak policzył, może liczyła p.Piasecka, kto jest prowincjuszem, posiadła wiedzę naukową kim jest A-F (godną uhonorowania Noblem), przypomniały się jej "stare księgi" et cetera. Weź załóż sobie blog i tam o wszystkim pisz (wyniki badań też).

~Doda (2007-10-13 20:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... badania. Nie znam Ciebie, TP, KH i wielu wielu innych osób, ale czy tak naprawdę nie znam? Określacie Państwo pewną osobowość zbiorową. Kiedy to wszystko zmierzę, opiszę i sprowadzę do odpowiedniej konkluzji to odezwę się jeszcze. Może zrobię dzięki Wam habilitację? Da Bóg zobaczymy.  Pozdrawiam

~Doda (2007-10-13 20:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak sądziłam! I szczerze mówiąc z premedytacją postąpiłam (A fe!!) gdyż z zasady niegrzeczna jestem, cóż taką mam powłokę! Ale poważnie mówiąc wypuściłam Cię drogi AF-ie!!!  Lubię z Tobą gawędzić! Staram się czytać, aczkolwiek nie zawsze zabieram głos, co w trawie piszczy. Sorry wybieram tematy jak z rękawa ( mieszkam tu zaledwie 5 lat)by troszeczkę " zamieszać" w sensie socjologicznym. To moja domena!!! Racibórz to teren moich badań!! Pozdrawiam   Ps. Właściwie to ja już skończyłam swoje ...

~A-F (2007-10-13 20:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kogo obchodzi to co tutaj napisałaś? Sądząc po treści to tylko Ciebie i małą grupkę, na którą nazwiska jak K.H. i T.P. działają jak woda święcocna na diabła. Jeśli nie wiesz nawet w jakiej księdze jest zapisane "Miłuj bliźniego..." to nie ma o czym tutaj z Tobą dyskutować na temat Twych prywatnych schiz gdyż nie jestem psychoterapeutą. A tak przy okazji to artykuł odnosi się do koncertu Pendereckiego a nie do przemyśleń rodem Dzienników Bridget Dody.

~Doda (2007-10-13 20:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czyżbym wyczuła irytację? Zapewniam Cię,że na moim nagrobku więcej będzie PRAWDY, niż w imieniu TWOIM!!!

~Doda (2007-10-13 19:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... coś od siebie. Nie cytuj innych myśli poza swoimi. Od dłuższego czasu cytujesz wprost, bądź nie, różnego rodzaju książki, broszury itp. Przemów jako Grzegorz M. Nie żyj w cieniu K.H i jego żony.  W starej księdze napisane jest " Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" czyżbyś zapomniał? Przypomnij sobie jak było i jak powinno być wg Zakonu. Nie oceniaj wg powierzchowności jedynie ale spójrz w głąb! A przede wszystkim w głąb siebie!!!

~Doda (2007-10-13 19:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem zdumiona, że "nawet" Twoi znajomi( Racibórz jest zaszczycony)przyjechali z Krakowa na tę okoliczność. Moi znajomi przyjechali tylko z Markowic, Ocic i Brzezia. No i z okolic Rynku. Ale co tam. Sorry ale przemawia przez Ciebie PROWINCJUSZ. Nie ten z geografii ale z umysłu. Rybnik nie musi się szczycić obecnością Pana Krzysztofa Pendereckiego ( z całym szacunkiem dla Maestro). Po prostu nie wziął udziału w Projekcie. Ot tyle. Przecież nie musiał! Nie cytuj literatury tematu! Napisz wreszcie

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog