29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-09-24 00:00:00 Podstawówki

Sprzątanie świata to wielka międzynarodowa akcja, która swą działalność rozpoczęła w 1993r. z inicjatywy australijskiego żeglarza Jana Kiernana.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (223): Sprzątanie Świata po raz 12 Strony: 1 2 3 4 5 … 9Dodaj komentarz
~A-F (2007-10-02 23:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To pisz też swoje uwagi i zniknie rzekomy monopol. Co do elaboratów w odcinkach to z tym problemem zgłoś się do Redakcji, która wybrała taką formę umieszczania komentarzy z określoną ilością znaków.

~F-A (2007-10-02 22:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F   moze bys nie monopolizowal forum, nie wszyscy lubia czytac 2 stronicowe elaboraty w odcinkach. Moze zostan politykiem, a moze juz jestes?

~A-F (2007-10-02 20:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdyby tak wyglądał jeden z 4 boków Galerii na Pl.Długosza, to chyba lepszy wariant niż stawianie jakiegoś modernistycznego pudełka w stylu Młyńskiej  http://mojemazury.pl/imgs/ob/1/1-duze_20060731_1103.jpg

~A-F (2007-10-02 20:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja nie mam na myśli łączenia mieszkalnictwa z handlem. Także nie myślę o kiczowatych atrapach przypominających steropianowych domków. Tak jak kiedyś obowiązywała i chyba jeszcze obowiązuje zasada, że można zmienić wnętrza pod warunkiem zachowania oryginalnej fasady kamienicy. Więc tutaj też myślę o prawdziwych fasadach z prawdziwymi oknami a nie atrapami czy namalowanymi na ścianach polami, z prawdziwymi gzymsami, lukarnami, świetlikami. Przecież to miejsce było do 45 roku zabudowane.

~Arteks (2007-10-02 20:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do imitacji kamieniczek w galerii to jednak A-F przaesadziłeś. Wyglądałoby to po prostu kiczowato... Kiedyś wałęsałem się po Raciborzu szukając ciekawych obiektów industrialnych. Znalazłem taką ładną ceglaną wieżę ciśnień idąc w stronę Rafako. Stoi to jeszcze? Jest w jakiś sposób wykorzystana? Do kogo należy?

~Arteks (2007-10-02 20:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kiedyś ktoś mądrze napisał, że albo odbudować Racibórz takim jakim był kiedyś albo zapomnąć o tym i budować od nowa, nowocześnie co wcale nie musi znaczyć "brzydko". Co do połączenia funkcji galeryjno-handlowo-mieszkaniowych to musisz przyznać A-F, że to dość rzadkie przypadki. Ale twojej koncepcji wobec pl. Długosza nie mówię nie. Widziałem kiedyś w Norymberdze starą wieżę z murami miejskimi z jednej strony, a niedaleko niej galeria ze szkła - mur odbijał się i komponowało się to doskonale.

~A-F (2007-10-02 19:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Heh:) BRUMie ależ ja jestem za tym, by w centrum miasta skryć nowoczesność galerii czy centrum handlowego do jego wnętrza natomiast na zewnątrz obserwator, mieszkaniec, przechodzień, turysta itp ma widzieć kilka różnych kamieniczek zwartych w szereg a szeregi w 4 boki:)))Mam nadzieję, że mnie dobrze rozumiesz.

~BRUM (2007-10-02 19:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co Ty A-F z tą nowoczesnością się gardłujesz ?? wielokrotnie wspominałeś o historycznych korzeniach Racka i znaczeniu na śląsku, to bądzmy konsekwentni.. eksponujmy w centrum,to z czego raciborz słynie.. Uwierz, że dużo przyjemniej o 23ciej sączył będziesz napój w ogródku, w ładnej,cichej uliczce z widokiem na baszte i pomnik, niż w jakiejś nowoczesnej zamkniątej szklarni,czy patio.. Dewoleperzy w mig wybudowaliby takie qazihistoryczne mini-centrum. UM nie musiałby wiele inwestować...

~A-F (2007-10-02 19:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Np taki wewnętrzny dziedziniec     http://www.cmvanax.com.pl/nag/scena1.jpg    albo też taki   http://static.goldenline.pl/group_logo/003/group_787_7f887c_huge.jpg   Idealnym rozwiązaniem będzie fontanna na najniższym poziomie:)

~A-F (2007-10-02 18:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...taką samą ilość pięter (np 2 + parter). Coś podobnego jak fuzja na rynku kamienic a jeden dom towarowy w środku (ale oczywiście nie takich brzydkich kamienic). Gdy zrobi się taką galerię na PL.Długosza to wewnątrz zrobić  wew. przeszklony dziedziniec (patio) gdzie z dolnego poziomu będzie można zobaczyć dach a jednocześnie da to sporo światła tej części galerii. Można w zrobić nastrojowe kawiarenki na każdym piętrze przy patio.

~A-F (2007-10-02 18:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może dobrym rozwiązaniem zabudowy Pl.Długosza będzie sprzedanie go pod galerię handlową lub centrum handlowe ale z wymogiem, by miało ono kształt kwadratu tudzież prostokąta, ale z oryginalną elewacją. Ta oryginalność to imitacja kamieniczek z prawdziwymi oknami i wejściami. Tak po kilka fasad na każdy bok obiektu. Kamieniczki mogą być różne w kształtach i kolorach (takie XIX i wczesno XX wieczne), mające różne okiennice ale zasadniczo na tych samych poziomach jak i też wszystkie posiadające...

~Zbych (2007-10-02 18:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zbych   /2007-09-30 09:56:58/     id: 6936ed33   Plac Długosza, dawny szpital na ul.Bema, dawne kąpielisko, też na ul. Bema to wszystko jest w centrum lub obok centrum a nie jest zagospodarowane.Tak nie może być. Miasto musi stworzyć odp.warunki do zainwestowania/zwolnienie od podatku i to nie tylko firm zagranicznych,odp.plany zagospod.przestrzennego.Przykładem dobrego rozwoju jest galeria Sezam - były Despol na ul. Eichendorffa- Kościuszki. Znajduje się tam JYSK,OKAY,kawiarnia-bar i butiki obo

~zbych (2007-10-02 18:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zbych   /2007-09-30 09:56:58/     id: 6936ed33   Plac Długosza, dawny szpital na ul.Bema, dawne kąpielisko, też na ul. Bema to wszystko jest w centrum lub obok centrum a nie jest zagospodarowane.Tak nie może być. Miasto musi stworzyć odp.warunki do zainwestowania/zwolnienie od podatku i to nie tylko firm zagranicznych,odp.plany zagospod.przestrzennego.Przykładem dobrego rozwoju jest galeria Sezam - były Despol na ul. Eichendorffa- Kościuszki. Znajduje się tam JYSK,OKAY,kawiarnia-bar i butiki obo

~srb (2007-10-02 13:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oczywiście Arteks wie wszystko najlepiej i na własną modłę, ale zdążyliśmy już to zauważać i się do tego przyzwyczaić.

~darius (2007-10-02 13:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zbiornik może i powstanie za kilka lat, ale ZAPEŁNIONY zostanie najprędzej za 25-30 lat

~Arteks do Bruma (2007-10-02 13:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi Brumku, w tym przypadku to ty przesadzasz... Zbiornik ma być gotowy już ok. 2015 roku - to za kilka lat. Swoją drogą malkontenci nie wierzą w nic cco jest usprawiedliwione wieloma latami bezruchu w polskich inwestycjach... Mój kolega nie wierzy w powstanie autostrady A1 do 2010 roku mimo, że autentycznie już burzą budynki, ścinają drzewa i wyrównywują teren... Czasami proszę o więcej optymizmu :))

~BRUM (2007-10-02 13:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie za kilka lat Arteks... wiem, że dobrze nam życzysz, ale to za  20 - 30 lat dopiero.

~Arteks (2007-10-02 11:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pozwolę sobie jednak zauważyć, że Racibórz ma szansę na podobną atrakcję turystyczną - a mianowicie Zbiornik Racibórz Dolny - jeśli władze będą mądre to to wykorzystają. Wprawdzie dopiero za kilka lat ale akurat to jest dobra wiadomość dla Raciborza.

~Arteks do Huntera (2007-10-02 10:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja też polecam coś poza Rynkiem w SR. Zobaczcie sobie np. zmodernizowany Plac Wolności - jak może wyglądać nowoczesny plac w centrum miasta :) Chyba DZ przyznał niedawno jakąś nagrodę za najlepiej zmodernizowany plac miejski na Śląsku... Och te nieobiektywne gazety promujące Rybnik...

~Arteks do AXZ (2007-10-02 10:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No ale jednak tego nie ma w Raciborzu... nawet na dalekich peryferiach. Woda w zalewie chyba nie jest taka zła skoro ryby mają się dobrze dorastają do monstrualnych rozmiarów. Nie dziwi zatem, że tam przyjeżdżają wędkarze z całej Polski - to też atrakcja turystyczna... Wycieczkowicz nie przesadził. W weekendy nie tylko dzieje się coś na kampusie czy Rynku, często są jakieś imprezy nad zalewem, na błoniach czy w Kamieniu. Joachim by zrozumiał jakbym SRC przyrównał do NRD a Rybnik do RFN...

~Blog (2007-10-01 17:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niech zrobi wszystko Schiever i sie sypnie jak przy Oszonie.

~AXZ (2007-10-01 17:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Taak, Stodoły i zalew. Piękny widok na elektrownię, piekne wybetonowane wybrzeże i dojmujacy przenikajacy zapach tego hm zapachu, wydzialanego przez to zielone świństwo z glonów na jeziorze. Klimat faktycznie jak mało gdzie. No ale tutak musze wziąść Rybnik w obronę. Stodoły to jednak tylko dołączona wioska. Nie mająca wiele wspólnego z prawdziwym Rybnikiem.

~hunter (2007-10-01 15:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pan Wycieczkowicz albo w życiu mało widział albo jest z Rybnika! Byłem nad "potężnym" zalewem sto razy i za każdym widziałem to samo: bieda ubrana ( jak przystało ) w naciągnięte sztucznie opakowanie. Polecam zwiedzanie "centrum" klimatycznego Rybnika. Szczególnie poza rynkiem...

~BRUM (2007-10-01 07:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

za 30 lat Racibórz będzie miał to samo... planowo,że tak powiem... :D

~Wycieczkowicz (2007-09-30 21:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Za jedne rybnickie Stodoly oddalbym wszystkie dzielnice Raciborza drogi AXZ. Bylem w jedna sobote nad zalewem rybnickim. Klimatyczne zaglowki, przystanie, impreza muzyczna, kawalek dalej stadnina koni, zapora wodna., smazalnie ryb, pelno rowerzystow i spacerowiczow. To sie nazywa klimat. Jest co zazdroscic Rybnikowi!!!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5 … 9
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog