29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-09-24 00:00:00 Podstawówki

Sprzątanie świata to wielka międzynarodowa akcja, która swą działalność rozpoczęła w 1993r. z inicjatywy australijskiego żeglarza Jana Kiernana.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (223): Sprzątanie Świata po raz 12 Strony: 1 2 3 … 9Dodaj komentarz
~martaXD (2008-09-23 14:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W tamtym roku sprzątała szkoła sp.13 na starym basenie.
I tam nieradze sprzątac bo są różne żeczy np: strzykawki, narkotyki itp...
            łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłeeeeeeeeeeee
bbbbbbbbbbbbblllllllllllllllllleeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja niewiem czemu nauczyciele pozwalają nam sprzątac narkotyki itp...???

~do Joachima (2007-10-05 19:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Jak sie wybuduje co powinno w RAC. to nie trzeba do tego Rybnika jezdzic". Co takiego się buduje w racku?! Masz na myśli te klocki na ul. Mickiewicza? Zobacz sonie Focus Park i Plazę w Rybolu. Tego nawet w Katowicach nie ma.

~Joachim (2007-10-05 17:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak slysze Rybnik i Rybnik to mi sie w zoladku przewraca, tu jest Raciborz . Co tam banany na skrzyzowaniach rozdaja ? Jak sie wybuduje co powinno w RAC. to nie trzeba do tego Rybnika jezdzic.A co tansze tam jest czy co a zajechac tez trzeba ,chyba ze wszyscy w Rac sa szejkami z wlasnym zrodelkim paliwa.Paranoja !!!Grützi

~Joachim (2007-10-05 17:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

coscie sie tak uparli o ten plac sprzedac wybudowac sklepy, podziemne parkingi zamiast tej paskudnej fontanny cos dla oka sklepy itp a imprezy na rynku ,wywalic Makulikowy cyrk i miejsca jest dosc dla imprez na conajmniej 4 tys ludzi wieksze jak kiedys na stadionach .To standard a nie na placach defilad z komoludu . To dobre dla Putina i Castro albo Il Dzonga. Grützi

~AXZ (2007-10-05 16:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po prostu Arteksie nikt w Raciborzu nie traktuje Rybnika jako swojego centrum. Naszym centrum jest Racibórz a następnym wyższym stopniem są Katowice. Co odpowiada dokładnie podziałowi terytorialnemu państwa: miasto powiatowe - miasto wojewódzkie. Rybnik nie ma też jakichś specjalnych zalet typu uniwersytet żeby się wybijał ponad inne miasta w regionie.

~AXZ (2007-10-05 16:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A co do zakupów w Rybniku jest mniej wiecej to samo co w Raciborzu. Owszem są hipermarkety, ale w hipermarketach nie ma rzeczy nie do dostania gdzie indziej. Jest trochę taniej w hipermarkecie, ale wyjazd 30 km i z powrotem całkowicie niweluje zysk z niższej ceny. A teraz mamy też Auchan.  Jeśli przejeżdżam przez Rybnik to mogę gdzieś stanąć w sklepie, ale jeśli nie przejeżdżam to zakupy w Rybniku są niepotrzebne. Zresztą sam się o tym przekonałem próbując w Rybniku kupić sobie buty. Porażka.

~AXZ (2007-10-05 16:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie byłem w Rybniku po kartę do NFZ, ani nigdy nie byłem tam w WKU - podobnie zresztą jak w WKU we Wroclawiu i w Kędzierzynie gdzie tez miałem meldunek. A inspektorat ZUS w Raciborzu jest własnie stworzony do obsługi ludności. I własnie tam się rzeczy załatwia. Do głowy tez by mi nie przyszło jechać zabawić się do Rybnika. Ale niektórzy tak jeżdzą. Tyle że to sa własnie wyjątki. Znałem czowieka co z Rybnika jeździł do kina do Rudy Śląskiej - można i tak.  Na dyskoteki nie jeżdżę.   

~Arteks do AXZ (2007-10-05 16:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skoro piszesz, że dużo jeździsz po regionie a do Rybnika nie zajeżdżasz na duże imprezy to może po prostu gustujesz w imprezach typu DNI KRZANOWIC, a na dyskoteki jeździsz do Krzyżanowic bo jak mi doniósł mój krewniak w Raciborzu nie ma porządnej dyskoteki - wszyscy jeżdżą do jakiegoś Manhattanu 15 km za Racibórz...

~Arteks (2007-10-05 16:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziwne te twoje poglądy są bo ja nigdy nie odczuwałem jakieś wyższości i nie odczuwam przez to, że w Rybniku są urzędy ponadlokalne jakich w okolicznych miastach nie ma. Napisałem ten wątek tylko w kontekście twojej wypowiedzi, że niby R-rz i Rybnik są "podobne co do znaczenia" - co jest bzdurą.

~Arteks do AXZ (2007-10-05 16:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Być może jesteś wyjątkiem. Mój krewniak z PWSZ twierdzi, że przynajmniej raz w tygodniu walą autem do Rybnika się zabawić bo w SRC kompletna nuda. Co do WKU to każdy musi je osobiście odwiedzić choćby raz w życiu, nawet Ci którzy do wojska nie idą. ZUS - w R-rzu jest tylko insepktorat i sam wiesz że wielu spraw tam nie załatwisz. Jeśli satysfakcjonowały Cię zakupy w Plusie czy Minimalu do niedawna to potrafię zrozumieć bo może jesteś nie wymagającym klientem. A po kartę do NFZ też nie byłeś???

~AXZ (2007-10-05 14:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

mieszkańcy subregionu ciągną do Rybnika jako do centrum - nie ciagną. Mają swoje własne centra. W życiu nie byłem też na żadnej imprezie masowej w Rybniku. A ja dużo jeżdżę po regionie. Po prostu mieszkańcy Raciborza nie zachowują się tak jak sobie to wyobrażasz.

~AXZ (2007-10-05 14:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks, jak żyję nie musiałem jeszcze jechac do jakiegoś urzędu w Rybniku. Sprawy z WKU załatwia się w Raciborzu (mimo że WKU jest w Rybniku, np przy meldunku w Raciborzu  w urzędzie miasta wbiją ci pieczątkę do książeczki wojskowej), zus w Raciborzu także jest i tam składasz wnioski itd, do urzędu statystycznego jechałem ale do Katowic - bo Rybnik nie rejestrował spółek kapitałowych. Na zakupy ani do kina też do Rybnika nie jeżdżę. Po co? To tylko twoja urojona wizja rzeczywistosci że wszyscy

~Arteks do Zbycha (2007-10-05 13:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rozumiem twoje zdanie co do wykorzystania placów do imprez masowych ale wiesz, w tym przypadku faktycznie lepsza byłaby zabudowa. Imprezy masowe dobrze jest urządzać w jakichś ośrodkach miejskich, błoniach, stadionie itd Czasami może być coś w centrum miasta. Ale mam wrażenie, że znalazłyby się inne puste przestrzenie, a pl. Długosza w samym centrum miasta prosi się o jakąś sensowną zabudowę.

~zorana (2007-10-05 10:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niech budują nowe. I tak padną,bo kto w nich bedzie kupował skorowszyscy wyjeźdzają. No chyba ,ze Czesi ,bo tam sytuacja jest bardziej stabilna...

~misia (2007-10-05 10:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Uwazam ze inwestor powinien przy projekcie uwzglednic baszte i figure kolo fonntanny tak aby byly wkomponowane w nowe otoczenie( obok nich kawiarnie restauracje, kluby itp) i tworzyly ladna calosc(byla stacje benzynowa mozna by wyburzyc)

~A-F (2007-10-05 09:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...boczna płyta OSIRu, stadion przy ul.Wyszyńskiego (PWSZ), koło Arki Bożka). Jest tych miejsc sporo o różnych gabarytach stosownych do zainteresowania poszczególnymi imprezami. Pl.Długosza powinien zostać zabudowany jak to miało miejsce przed zniszczeniami w 45 a obecne socjalistyczne budynki nadają się do transformacji.

~A-F (2007-10-05 09:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skończmy z tym trzymaniem się Pl.Długosza jako miejsce masowych imprez, czy jak to zamarzyło się jednemu z radnych ponownych przemarszów pierwszomajowych. Takie puste przestrzenie w mieście (jak i w miastach) są tragiczne i pamiątką po niedbalstwie poprzedniego systemu. Żadnego to ładu urbanistycznego czy architektonicznego nie reprezentuje. Stoi sobie pusty plac w centrum miasta (gdzie obok jest jeden - rynek) i nie zarabia na siebie. Miejsc na spędy w Raciborzu jest trochę (rynek, stadion, ...

~Zbych (2007-10-05 09:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja uważam, że Pl.Długosza powinien zostać zagospodarowany głównie pod kątem imprez masowych. Nie ma i nie będzie już takiego dobrego miejsca.Cżęść mogła by być zabudowana a część otwarta.Trzeba ogłosić ankietę wśród ludzi a nie po prostu sprzedać ten teren bo na to się zanosi.Sprawa2 to park ROTH,stary szpital,były basen na ul.Bema,niedaleko jest centrum handlowe Sezam,ul.Kościuszki-Eichendorffa/Jysk.Okay.kawiarnia,butiki,mały targ,klub fitnes.Było by to dobre połączenie handlu z rekreacją. 

~hunter (2007-10-05 08:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rybniczanie nie mają kompleksów. Artex - jesteś psychologiem? No ja jestem i wiem , że walisz smuty. To są właśnie kompleksy. Może poczwić zapasy albo zapisz się na siłownię. 

~A-F (2007-10-04 23:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteksie skoro piszesz, że w Rybniku jest Kasa Chorych to chyba oznacza, że w Rybniku czas stanął w miejscu kilka lat temu.

~Arteks (2007-10-04 22:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Problem jak zwykle jest w kompleksach. Zazwyczaj Rybniczanie ich nie mają. My się liczymy z Gliwicami, Katowicami, Bielskiem bo to są poważne ośrodki i na nich warto się oglądać, współpracować, od nich się uczyć i wzorować. Ale czego my się możemy nauczyć od Raciborza??? Szacunek - ale wy sami na forum podkreślacie, że w R-rzu nic się nie dzieje... Leviathan dlaczego dyskutujesz z sobą czyli Hunterem - hehehe... żenujący przykład szerzenia kampanii antyrybnickiej przez jedną osobę ;(

~Arteks (2007-10-04 21:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

najwięcej imprez w subregionie - SR, multikina - SR. Zgodzę się jednak, że jeśli chodzi o miejsca pracy to Racibórz jest miastem całkiem poważnym i mam szacunek do niego bo w Wodzisławiu czy Żorach wszystko padło... Sam jednak widzisz z tych przykładów, że to R-k pełni rolę zdecydowanie centrum nie tylko handlowego ale administracyjnego. Nie chce mi się wymieniać innych urzędów i instytucji z których zwykły śmiertelnik rzadko korzysta a które są w SR a nie ma ich w okolicznych miastach...

~Arteks (2007-10-04 21:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiesz AXZ a ja uważam, że niestety w rejonie Rybnika nie ma żadnego innego poważnego miasta. Tylko z GOPem można poważnie się porównywać czy dyskutować. Wspomniałeś o urzędach... Jak żyję nie musiałem jeszcze w celach urzędowych jechać do Wodzisławia, Raciborza czy Żor. Za to jeśli ktoś prowadzi działalność gosp. musi odwiedzić UStatyst w SR, ktoś kto choruje odwiedza komisje lek. w SR. WKU - SR, ZUS - jedyny oddział w subregionie - SR, Kasa Chorych - SR, po paszport - SR, poważniejsze zakupy SR

~A-F (2007-10-04 21:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...ze stopniem magistra). By w Raciborzu powstawały kolejne galerie ale co najważniejsze, by mieszkańcy mieli za co kupować w tych galeriach. Dlatego chciałbym widzieć non stop aktywnych, widocznych, głośnych a i czasami natrętnych posłów w wymienionych wcześniej kręgach. Przyszła radna sejmikowa też powinna z czystej ambicji podnieść sobie poprzeczkę po swojej poprzedniczce by wyszło to z korzyścią dla Raciborza i powiatu.

~A-F (2007-10-04 21:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Prośba i apel do potencjalnych posłów by lobbowali (interweniowali - wsio rybka) ministerstwie kultury w sprawie raciborskich niszczejących zabytków, w kręgach gospodarczych w sprawie nowych zakładów i miejsc parcy a także strefy gospodarczej, którą chyba każdy w 2006 obiecywał. W kręgach sportu i turystyki by zainteresować Polskę Raciborzem i okolicami.W kręgach edukacyjnych by sprzyjać raciborskiej PWSZ i rozwiązywać jej bolączki(zaplecze dydaktyczno-naukowe, akademiki, rozwój jak i kończenie

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 … 9
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog