29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-03-23 00:00:00 Gry zespołowe

W meczu rozegranym w czwartkowy wieczór Reprezentacja Polski Kadetów w piłce siatkowej (chłopcy rocznik 89/90) po równej grze, przegrała 3:1 (23:25, 26:24, 27:25, 25:20) z II ligową drużyną KS AZS "Rafako" Racibórz. Mecz rozegrano na hali OSiR w Raciborzu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (35): Na razie okazali się zbyt słabi Strony: 1 2Dodaj komentarz
~BRUM (2007-03-26 17:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Młodzi już dawno zainicjowali pogrzeb kulury na rynku raciborskim.. Prezydent i Pani Piasecka z wyższych pieter UM nic nie słyszeli... A co do wydatku pieniedzy na trumne, to lepiej można je spożytkować. Jakichś pomnik postawić. Najlepiej świetego.. i najlepiej wiecej. Bedzie na całe pokolenia,a nie na bieżace bzdury.Myślę, by zrobić od razu 12 apostołów i powciskać. Np. św.Mateusza na Opawską(obok Minimala), św.Łukasza na rondo obok PWSZ, św.Piotra koło Makulika gdzieś, a Judasza przed UM !!

~mao (2007-03-26 16:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

miasto Racibórz to kulturowy trup. Za tą kwotę proponuje kupić "kulturową trumne" i odśpiewać mszę żałobną.To pustynia kulturowa i tyle.

~członek komisji (2007-03-26 11:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O czym wy dyskutujecie? Parę lat temu miałem wątpliwą przyjemność uczestniczyć w takiej komisji. Nie liczy się na CO, tylko KTO.

~asdf (2007-03-26 10:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A czy przypadkiem wszystkie "organizacje" które starały się dotację i ją dostały mają wpis do KRS? Bo coś mi się wydaje, że nie.

~adip (2007-03-26 08:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zostawcie ten memoriał w spokoju niech strażacy robia co do tej pory robili, ogladając na stronie internetowej memoriał bedzie ciekawy program sportowy i koncertowy.

~111 (2007-03-26 06:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widząc podział tych pieniędzy przypominają mi się piękne chwile tzn.:fajnie jest, że oni za nas odwalą robotę z tą kulturą, mogę sobie poleniuchować, aż do bólu!Nie liczy się jakość tylko ilość?-pamiętajcie.

~czonek (2007-03-26 03:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do DW. Gdzie Ty w tym cytacie widzisz kłamstwo i co w nim jest obraźliwego, merytorycznie i rzeczowo proszę. No i oczywiście nie jestm dla Ciebie żadnym brachem, to jest dla mnie zbyt obraźliwe, nie do przyjęcia wprost.

~DW (2007-03-25 23:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czonek - nie jad kapie z ust brachu? Gdzie? Przypomne Ci twój własny cytat: "Trudno aby Rosynatowi na Wiatraki dać 60 tyś skoro w tej imprezie bierze udział nikła garstka zapaleńców. I tak w przeliczeniu na jednego uczestnika to Wiatraki są poprostu faworyzowane". KONIEC CYTATU. Ja widze tu jedno obraźliwe określenie i jedno kłamstwo, które łatwo wykazałem. A gdzie niby mój jad płynący z ust? Jeśli sam kogoś uderzasz, a ktos sie merytorycznie broni to ta obrona nie jest żadnym "jadem" brachu...

~BRUM (2007-03-25 13:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sorka Czonek, ale temat od dawna budzi emocje. A cytat Martina Schmidta nie był do Ciebie,tylko do myśli przewodniej Urzędu Miasta !!

~czonek (2007-03-25 12:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Strasznie dużo jadu wam z ust kapie jak na osoby, które mają aspiracje mieć zainteresowania siegajace poza moje (jakże wąskie) horyzonty. Zastanawiam się w którym słowie mojego postu uchybiłem imprezie Wiatraki czy jej organizatorom. Proponuje jeszcze raz przeczytać go o ile to mozliwe - ze zrozumieniem, to nie powinno być trudne bo jest przystosowany do poziomu dyskusji.

~czonek (2007-03-25 12:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do AXN. Tak to prawda.

~czonek (2007-03-25 12:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do DW. No i co??

~BRUM (2007-03-25 10:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czonek jeżeli Wiatraki są faworyzowane, to jak nazwać Memoriał? Nie generalizuj tak łatwo - obydwie imprezy są potrzebne... Wolałbym więcej faworyzowania jakichkolwiek inicjatyw kulturalnych UM, ale  - " Wyżej ch.. nie podskoczysz"/Martin Schmidt ;)

~AXZ (2007-03-25 10:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeśli chodzi o "WIATRAKI" to ciągle kuleje nieco promocja tej imprezy. Ale program zazwyczaj jest naprawdę ciekawy. Problem jest w tym, że często osoby przyjeżdżające z pokazem, sa kompletnie nieznane potencjalnemu widzowi - bo o nich się nie mówi w telewizji ani nie pisze w większości gazet - a to że ktoś np  zdobył nagrodę - "Kolosa" nie przechodzi do szerszej opinii publicznej. Ale jak się zaufa organizatorom to naprawdę widać, że warto było przyjść.

~AXZ (2007-03-25 10:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widocznie czonkowi nie mieści się w glowie, że są ludzie którzy mają większe zainteresowania niż czonek.

~AXZ (2007-03-25 10:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dodac trzeba, że ta "garstka zapaleńców" z roku na rok się powiększa. Widac można POWOLI docierać do ludzi. A oferta "WIATRAKÓW" jest naprawdę ciekawa. Jasne, że nie każdy musi się interesowac podróżami, wyprawami górskimi itd. Ale marginalizowanie tych którzy sie interesują i sprowadzanie ich do jakiejś garstki zapaleńców, gdy są to po prostu ludzie o zainteresowaniach wykraczajacych poza to co oferuje telewizja świadczy o tym kto takie poglądy wypowiada.

~DW (2007-03-25 03:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do wywodów czonka, który jak widac nie orientuje się w faktach i ma tendencje do kłamania (widac niżej). Rok 2006: Memoriał (po 14 latach dotowania) - 10 tys widzów i 60 tys dotacji. Wiatraki (po roku): 1 tys. widzów i 6 tys dotacji. Stosunek dokładnie taki sam przyjacielu. Wiedz też, że mając 60 tys. łatwiej zorganizowac kolejne 100, niz mając 6 zorganizować kolejne 10. Ale jak mówię - ani nie aspirujemy do imprezy typu memoriał, ani z nim nie konkurujemy. "Niech każdy robi swoje"/A.Małysz;)

~Dawid Wacławczyk (2007-03-25 03:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadza się gollas - zauważmy, że kwota kasy na kulturę wzrosła w stosunku do zeszłego roku o 100% i że dzięki kasie z UM można starać się o pieniądze w kolejnych konkursach (bo mamy zapewniony wkład własny). Co nie oznacza, iż 60 tys. zł w stosunku do sportu czy innych gmin podobnej wielkości to kwota znacząca. I że  wydawanie takiej samej kwoty BEZ KONKURSU na memoriał (uważany przeze mnie wbrew opiniom kolegów "z kultury" za dobrą i potrzebną miastu imprezę) - to proceder mało demokratyczny...

~gollas CzterOpacK (2007-03-24 19:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a ja sie nie wypowiem bo moim zdaniem slowa sa zbedne. nalezy sie cieszyc ze dali tyle a nie mniej ( bo i tak moglo byc)... nie sa to moze zawrotne kwoty ale coeszmy sei tym co mamy

~poinformowany (2007-03-24 12:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Aby było jasno to  Rada Miasta przyznała do rozdziału na kluby sportowe 300.000zł a te marne 60.000zł.dodatkowo na Memoriał-razem 360.000.Tak więc Ci zadowoleni z równego podziału niech przedwcześnie nie wyrażają swojego entuzjazmu, że jest po równo. Dopóki ugrupowanie Wojnara i jego poddanych jest przy władzy nic się nie zmieni

~czonek (2007-03-24 11:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Patrząc bez emocji to podział kwot jest mniej więcej proporcjonalny do liczby uczestników przedsięwzięć, które będą za te pieniądze zorganizowane, więc nie ma co rozdzierać szat. Trudno aby Rosynatowi na Wiatraki dać 60 tyś skoro w tej imprezie bierze udział nikła garstka zapaleńców. I tak w przeliczeniu na jednego uczestnika to Wiatraki są poprostu faworyzowane.

~BRUM do Kilasa (2007-03-24 11:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cieszymy się... od lat się cieszymy kulturą.60tys ludzi zaspokojonych. Dziękujemy p.Piaseckiej,Lenkowi i Radzie że wydatki na kulturę nie różnią się od tych w dobrze prosperującej 8tysięcznej gminie. Wyczekuję na rynku  remizy strażackiej -tuż obok niebieskiego namiotu Makulika - Kilas usiądziesz wtedy na piwku i popodziwiasz piękne czerwone wozy strażackie. Dogodziłem Polakowi?

~A-F (2007-03-24 11:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czyżby Ryszard Wolny vel "prognostyk" tak podzielił dziengi? Sport i zapaśnicy dostali najwięcej a reszta jeśli zostanie to ewentualnie na kulturę sypnąć by się rzucili jak kury na ziarno.

~Kilas (2007-03-24 09:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... a potem się mówi, że Polakowi ciężko dogodzić i na wszystko nażeka... nic dziwnego:) Cieszmy się tym co dostali:)

~Piotrek ASK (2007-03-23 22:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przeciez jest "sprawiedliwie" - memoriał dostał 60 tys. z budżetu miasta. NGO`sy też dostały 60 tys. z budżetu miasta. Różnica tylko w tym, że NGO`sów jest ok. 10 i te pieniadze są dla nas na caly rok dzialalnosci. Ale jest po "równo", wiec siedźmy cicho i nie zawracajmy wladzom glowy jakąś tam kulturą!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog