29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-03-19 00:00:00 Podstawówki

16 marca 2007 roku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem "Szkoła w poezji dziecięcej".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (32): Recytować każdy może Strony: 1 2Dodaj komentarz
~obserwator (2007-03-23 08:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli chodzi o uznanie i dorobek kadry dydaktycznej to również "nasi" wykładowcy działaja na tym polu. Zalecam wejście sobie na stronę Uczelni. Sprawa rozgłosu w mediach (np. wywiady z kadrą dydaktyczną) troszku jest zaniedbana (podałem adresata reklamacji). Dlatego władze "naszej" Uczelni postanowiły nadrobić (częściowo wyręczyć) gazety, wydając na całkiem fajnym poziomie merytorycznym uczelnianą gazetę pt. "EUNOMIA". Polecam!!!

~obserwator (2007-03-23 08:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Natomiast na sprawę rozgłosu w mediach można składać reklamację do dziennikarzy. Władze w mieście się zmieniły i już widać pozytywne efekty. Zobaczymy czy skończy się na podpisaniu "umowy" czy też za papierkiem będą czyny. I tu przyznaję Tobie rację, takie wspólne działanie z miastem (jakie w Rybniku mialo miesjce kilka lat temu) powinno mieć miejsce w tym samym czasie w Raciborzu. PWSZ naprwadę ma całkiem fajną bazę dydaktyczną. Pozyskała już sporo obiektów, a w planach są kolejne. 

~obserwator (2007-03-23 08:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi Arteksie, Twoja wypowiedź jest tylko potwierdzeniem tego co napisałem. "Nasza" Uczelnia również posiada znakomitą kadrę dydaktyczną. Oczywiście jest część wykładowców "zamiejscowych" ale tak robią również największe Uczelnie. Jeżeli chodzi o unikatowość kierunków to też taki mamy (i ciszy się wielkim powodzeniem). Nasi absolwenci wychądząc w świat znakomicie radzą sobie na innych bardziej znanych Uczelniach. PWSZ stawia w pierwszej kolejności na wysoki poziom edukacji+ ogromną ilość prakty

~Arteks (2007-03-22 22:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wredny Arteks coś wygrzebał czym chce się pochwalić: http://www.nowiny.rybnik.pl/index.php?me=a&id=10523 Nie wiedziałem, że w rybnickiej filii politechniki znajduje się jakiś jedyny w Polsce wydział... A niektórzy na tym forum obśmiewamli rybnickie filie...

~_?_ (2007-03-21 20:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A w Raciborzu bywają w ogóle turyści?......chyba przejazdem...

~raciborski naukowiec (2007-03-21 17:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

spełnia swoją rolę należycie (ewentualne pretensje kieruj do dziennikarzy, że nie prowadzą wywiadów z zakotwiczoną w mieście kadrą; my mamy co robić i nie koniecznie potrzebny nam jest rozgłos na nasz temat.

~raciborski naukowiec (2007-03-21 17:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pozdrawiam Pana Arteksa - jakby nie było - ani nie z Katowic, ani nie z Opola, a z własnego M3 w Raciborzu. Kadra się udziela, oj udziela na portalu, polemizując czasem z takimi jak Ty, ale głównie zajmuje się tym co powinna - dydaktyką oraz pracą naukową, a nie dziennikarstwem na łamach lokalnej (choć jak na lokalną i tak dość niezłej) prasy. Oj, o Raciborzu powstaje, powstaje trochę artykułów, ale jak to często bywa - naukowcy piszą sobie, do zbiorówek a dziennikarze sobie.  Każdy spełnia

~Arteks (2007-03-21 17:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

sztuczności takiego tworu. A co do A-F to nie chodzi o Racibórz. Chodzi o to aby wyższe uczelnie nie powstawały w mniejszych ośrodkach niż 100 tys. i to tylko w takich miejscach gdzie jest odpowiednie zaplecze.

~Arteks do Obserwator (2007-03-21 17:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Twoja wypowiedź jest przykładem konstruktywnej dyskusji :) Pytasz o prestiż. Rybnicki kampus bazuje przede wszystkim na prestiżu 3 renomowanych uczelni jakie mają tu swoje filie bądź ośrodki zamiejscowe. Nie wiem w czym zostajemy w tyle skoro baza jest o niebo lepsza, a kadra zaczyna być na razie w części ale na miejscu. Różnicę widzę jednak w tym że nie widzę (chociażby w wiadomościach na rac. portalu jakiegokolwiek poważnego wkładu PWSZ w życie tego miasta co jakby potwierdzało moją tezę o

~obserwator (2007-03-21 08:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... powstała na bazie solidnego wieloletniego doświadczenia w kształceniu. Mam propozycję przyjedź zobacz porozmawiaj ze studentami, kadrą dydaktyczną, administracją i zobaczysz, że "nasza" Uczelnia jest "tylko" PWSZ bo taki, a nie inny był układ we władzach Raciborza. Zatem zgadzam się z Tobą, że "nasze" władze miasta były dość dziwne i to znacznie blokowało "naszą" Uczelnię. Natomiast jeżeli chodzi o "naszą" i "waszą" szkołę to jednak troche zostajecie w tyle.

~obserwator (2007-03-21 08:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi Arteksie, powiedz mi proszę jak się ma "wasza" wyższa Uczelnia do renomy tradycji i doświadczenia. Pragnę poinformować, że oglądając program (chyba w XI 2006)w TVP 3 własnie o "waszej" uczelni to wyszło szydło z worka. Fakt jest poziom wyższej edukacji jest ksadra dydaktyczna i takie tam, ale w murach "waszej" Uczelni działają o ile dobrze pamiętam 3 różne uczelnie pod jednym szyldem. wygląda to tak, że owe trzy placówki podzieliły się tylko różnymi kierunkami. Natomiast PWSZ w Raciborzu..

~A-F (2007-03-20 14:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteksie już nie lej mi miodu na uszy bo będę musiał potem iść do laryngologa :) Mam pytanie związane z Twoim uczuleniem na PWSZ - czy gdyby UJ stwierdził, ze w Raciborzu chce szkolić studentów w jakiejś filii to czy wtedy popatrzysz na edukację w Raciborzu łaskawym okiem? Czy tu tylko chodzi o PWSZ czy może jednak o coś innego (np taki mały Racibórz przy tak gigantycznej metropolii ma czelność posiadać uczelnię ?:)))

~Arteks do Hermen. (2007-03-20 14:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na różnych portalach krytykuję różne rzeczy. Czasami jak ktoś napisze nieprawdę lub zaczepi to potrafię się odgryźć. Na każdym miejskim portalu coś mocno i merytorycznie krytykuję: w Rybniku ZTZ, w R-rzu PWSZ, w onecie różne rzeczy ale na ogólnopolskich forach staram się zawsze bronić całego Śląska przed różnymi hienami. Marnowanie pieniędzy na PWSZ nie dotyczy tylko R-rza ale także Nysy, B. Podlaskiej i innych osrodków w których to powstało. 

~Arteks (2007-03-20 14:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hermenegilda mnie ugodziła w samo serce... :( Kiedy ja byłem antyraciborski??? Nigdy! Bo ja bardzo lubię Racibórz! Problem z Raciborzanami jest taki, że jak się napisze coś krytycznego pod adresem PWSZ to od razu lecą gromy na Rybnik. Co ma piernik do wiatraka. Gdyby PWSZ powstała w Głubczycach pewnie uważalibyście podobnie jak ja teraz że szkoda publicznych pieniędzy na taką szkołę. Ma-ro co do poczucia humoru to na forum raciborskim mają je tylko z trzy osoby w tym A-F, Brum i Arteks... ;)

~Józef (2007-03-20 07:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzięki arteksie za odwagę. Jesteś przykładem nieznanego mi dotąd wskaźnika rozwoju umysłowego. Forma, której hołdujesz, jest dobrym przykładem, jak negatywnie można interpretować rzeczywistość  bazyjąc na  swojej osobowości, próbując się jednocześnie tłumaczyć z "homo hubris" swojego ego.Tacy też muszą być dla przykładu, jako negatywne cechy, które zmieniają się w cnotę tworząc nowy wadliwy i chory postpatriotyzm. Stawając się zgniłym owocem jakieś tam komórki społecznej.Dalej, śmiało. 

~Ma-ro (2007-03-20 06:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mieszkam w Raciborzu, pracuję w Rybniku i tak patrzę z perspektywy...Czytam te Wasze komentarze i chyba puszczę pawia! "Nie będzie obcy pluł nam w twarz!" Na prawdę w tym mieście mieszkają sami zakompleksieni, przewrażliwieni i zaściankowi "patrioci"? Takie to polskie! Nasze! Szukajcie jasnych stron życia! Więcej dystansu do samych siebie! Miłego dnia!

~Hermenegilda (2007-03-19 23:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... a może niech założy własny portal pn. "Ch.. a nie miasta" i tam szkaluje raciborzan, wodzisławian i jastrzębian.

~Hermenegilda (2007-03-19 23:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proponuję zaprzestać  komentowanie słów Arteksa póki nie przestanie być "antyraciborski". Może on życzy sobie byśmy zamącili w głowach rybniczan na ich rybnickim forum? Może chciałby nas sprowokować do prowadzenia rozmów odwetowych na ichniejszym forum?? Nic z tego. Jak Arteksowi brak "inteligentnych" do dyskusji niech się zaloguje na jakieś forum typu "pier...ona szkoła" może tam pozwolą mu szkalować   tego typu inicjatywy. Dziecinada jednym słowem.

~A-F (2007-03-19 21:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a na otwarciu Plazy byli? :)

~Arteks (2007-03-19 21:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A dlaczego na podpisanie tak ważnej, strategicznej, przełomowej i historycznej  umowy nie zaproszono np. prezydenta Kaczyńskiego i Telewizji Polskiej???

~A-F (2007-03-19 21:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteksie ale Ty nigdy nie dasz się przekonać co do racji jeśli chodzi o PWSZ. Masz swoją rację widzianą z odległości 30 kilometrów a nie osoby będącej tutaj na miejscu gdzie jest PWSZ.

~Arteks do Mirka G. (2007-03-19 21:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na forum każdy wypowiadający chce mieć w pewien sposób rację. Nie można się na to obrażać. Poza tym 90% moich wypowiedzi jest bardzo merytorycznych a tylko w 10% robię sobie jaja i co inteligentniejszy uczestnik forum zdecydowanie się na tym połapie. A co do obrażania to idiota jest zdecydowanie bardziej mocnym określeniem niż kreatura...

~Obserwator (2007-03-19 21:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ci Panowie z obrazka robią wrażenie jak by nie pracowali w Raciborzu i do tego czasu nie rozumieli co może służyć rozwojowi tego miasta. Nagle się obudzili i będą współpracować. Gratuluję polotu -lepiej późno niż wcale,ale nie za dobrze świadczy to o osobach na świeczniku. Chyba, że chodzi o pokazanie jak są zapracowani dla tego miasta.No to się pokazali.

~Mirek G. (2007-03-19 21:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proponuję nie dyskutować z Arteksem, bo to nie ma sensu,jego racja zawsze będzie ponad nami,tak się mu tylko wydaje,a jak się już mu nadepnie na odcisk to zaczyna ludzi odrażać,tak jak to właśnie zrobił w ostatnim poście.Dobra rada"Nie zadzieraj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem".

~Arteks (2007-03-19 20:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj wy bezbarwne kreatury bez poczucia humoru... PWSZ to padlina którą karmią się wredni padlinożercy w stylu Arteksa ;P

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog