29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-11-13 00:00:00 Podstawówki

Święto Niepodległości Szkoła Podstawowa nr 15 uczciła udziałem pocztu sztandarowego w obchodach miejskich. Uczniowie wysłuchali audycji radiowej.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (60): 11 listopada Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~darius (2007-10-05 10:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Serio? Ani razu nie użyłem słowa PO :) A Ty sie czepiasz jakiś pierdół za przeproszeniem, bo co jeden poseł (czy nawet 2) może zdziałać,jeśli w Sejmie jest ich jeszcze 458?I jakby to wyglądało,gdyby ten poseł ciagle jęczał "A Racibórz?" A pamiętacie o Raciborzu?" Markowiak był marnym posłem,ale od niego ciężko było oczekiwać czegoś więcej-był taką maszynka do głosowania-czyli tak,jak 3/4 Sejmu

~A-F (2007-10-05 09:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...że już przemilczę z jakiej partii był ten poseł.

~A-F (2007-10-05 09:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Darius dziwne, że ja się wystrzegam mówienia o PiSie czy o PO a Ty jakoś nie możesz sobie z tym poradzić. Tak jak napisałeś o rozumowaniu art 104 tak mieliśmy przykład w osobie miedzianowłosego posła ,dla którego obowiązki wobec Narodu i dobra obywateli to pielęgnacja orzecha kotewki i pies Dorna.

~darius (2007-10-05 09:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli" nie widzę zdania "czynić wszystko dla pomyślności Raciborza i dobra jego obywateli". Poseł ma dbać o całość,a nie jakiś mały skrawek Polski.Odwołują się do problemów lokalnych,bo chcą pokazać,że skoro tu mają osiągnięcia,to poradzą sobie także w Sejmie. Odnoszę wrażenie,że Ci żal,bo kandydaci PiS nie mogą się niczym pochwalić i próbujesz zdeprecjonować osiągnięcia rywali.

~czytelnik (2007-10-05 09:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja tam wierzę, że gdzie diabeł niwe może to babę pośle. Myślę, że ta Pani wniesie coś pozytywnego dla raciborszczyzny. Poza tym, to jaki powiat wielkości naszego ma szansę na 2 posłów. Trzeba tę szansę wykorzystać.

~A-F (2007-10-05 08:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...można się teraz od tego odcinać i zasłaniać art 104. Gdyby poseł tak pokrętnie podchodził do art 104 to wtedy mamy do czynienia z Markowiakiem (a jakim "aktywnym" posłem był, to każdy miał okazję się przekonać).

~A-F (2007-10-05 08:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"...sumiennie wykonywać obowiązki Narodu..., czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli..." Darius, a którzy to są ci obywatele i ich dobro? w pierwszej lini to są ci, którzy zaufali kandydatom na posłów(senatorów). Czy lokalna społeczność, z której wystartowali posłowie jest odseparowana od pojęcia Narodu, wobec którego należy sumiennie wykonywać obowiązki(poselskie)?. Skoro sami kandydaci na posłów w swoich apelach z prośbą o poparcie odnoszą się do problemów lokalnych, to nie

~darius (2007-10-05 06:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Żeby robić dobre ustawy, to trzeba mieć troszkę oleju w głowie i jakiś pomysł na taką ustawę z czym u nas w Sejmie jest coraz gorzej,biorąc pod uwagę ilość bubli prawnych jakie powstają.Poza tym AF przeczytaj Konstytucje-art.104

~darius (2007-10-05 06:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja napisałem, że jestem przeciwny lobbowaniu,a ten peron we Włoszczowie jest obiektem badań prokuratury i przykładem niegospodarności,czyli marnowania moich i Twoich pieniędzy.Przypominam Ci AF, że to m.in.dzięki GL zostanie odremontowany zamek,to dzięki GL dostaliśmy jakiekolwiek środki z UE-pomijam tu kwestie doboru programów,bo tu się nie zgadzam z tym,co poczyniała pani GL i przypominam Ci,że ta pani parę lat pracowała w Rybniku i efekty m.in.jej pracy widzimy...nieudolnie się czepiasz

~A-F (2007-10-04 20:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To chciałem wiedzieć.

~nana (2007-10-04 20:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mogę cos powiedzieć z realu bo ulotek nie znam.  Wstępnie miała cięzko bo publika do niej jak do jeża ale muszę przyznać, że zmieniłam zdanie, bo po blizszym poznaniu okazała się ok, konkretna i ceni inne zdanie, a tego  urzędnikom brakuje . Odawala też sporo cichej roboty bez gadania.Nie widać jakiejś specjalnej reklamy bo jak ktoś z vipów chwali się tym co zawdzięcza jej deptaniuy po województwie, to nie robi hałasu. 

~A-F (2007-10-04 17:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale czy Ty to stwierdzasz na podstawie jej dokonań czy na podstawie ulotek i skutecznej autoreklamy kandydatki na posłankę?

~nana (2007-10-04 17:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F masz rację, od pisania ustaw to prawników mamy dość i nie trzeba wydawać na wybory. Ale do żeby faktycznie wyborcy  to odczuli to musi być łebski ktoś. Tej Lenartowicz to chyba nie doceniamy. Ma łeb,  znajomości w polityce i pałer. Ciekawe co by było jak by racibórz zainwestował w kobitę - eksperyment ale może by się opłacał? 

~A-F (2007-10-04 16:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdyby miano robić li tylko dobre ustawy to wtedy powołuje się sztab specjalistów i expertów a nie ludzi z miast, miasteczek i od owsa:) Poseł jest reprezentantem danego regionu i przez dany region jest bądź nie sadowiony na poselskim stołku.

~..... (2007-10-04 15:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie zapominajmy ze poslowie to nie lokalni polityce i jeszcze powinni potrafic robic dobre ustawy itp

~A-F (2007-10-04 14:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Darius napisałem, że "wymaga to trochę wysiłku ze strony miejskich władz" i zapomniałem dopisać o władzach powiatowych. A piszę o p.Lenartowicz gdyż sama nawiązuje do terminu lobbowanie. Weźmy prosty i popularny przykład, który często jest obiektem dowcipów ale jednak jest przykładem: peron we Włoszczowie:) konkretny przykład działania posła (można deliberować, że udało się gdyż jest z partii rządzącej).

~camfellow (2007-10-04 14:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w takim razie warto przeswietlic kwalifikacje kandydatów na poslów....

~darius (2007-10-04 13:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kolejna sprawa-to nie posłowie decydują,co warto tu czy tam wybudować, o tym decyduje władza lokalna(za wyj.inwestycji o znaczeniu ogolnokrajowym-wtedy wladza centralana wykorzystuje,np.GDDKiA)Zadaniem posłów jest m.in,by jesli ta władza lokalna chciała wybudować u siebie drogę,to prawo powinno być na tyle jasne i proste,by ta budowa trwala pół roku,a nie 2 lata...Pomijając to co napisałem wyżej, co Ci da,że będziesz znał odpowiedź na pytanie: "Jakie kręgi,środowiska..?"

~darius (2007-10-04 13:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

@A-F:jeśli tak to rozumiesz, to to należy do obowiązków władz miasta i większości jest nawet taka komórka, która się tym zajmuje, w nazwie ma "Wydział Promocji i...".. Poza tym przeczytaj całość swojej wypowiedzi.Raz piszesz"ze strony miejskich władz.."(GL nie jest radną),a potem pytasz przyszła (moze)pania poseł o coś co należy do obow.władz miasta

~ rac jan (2007-10-04 12:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A czy  ul Brzeska   k/ ŻWIROWNI  to tez  na liście zasług   aspiranntki na posła ? 

~ rac jan (2007-10-04 12:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A czy  ul Brzeska   k/ ŻWIROWNI  to tez  na liście zasług   aspiranntki na posła ? 

~... (2007-10-04 11:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Slogany, frazesy, byle naciągnąc kolejnych naiwnych...Wierzycie w to co tam jest napisane? A mówiąc o lobbingu- jest konieczny i nie jest złym zjawiskiem, jeśli za tym nie idą łapówki w różnej postaci. Przeciez posłowie nie muszą znac wszystkich problemów wszystkich dziedzin życia. Mozliwości skonsolidowania się danego środowiska i działania na rzecz poprawy  danej sytuacji jest ważna i konieczna.

~A-F (2007-10-04 11:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlatego chcę zapytać gdzie G.Lenartowicz chce nieustannie agitować i uświadamiać, że w Raciborzu warto to, to i to...? Jakie to będą kręgi, jakie środowiska, jakie instyucje państwowe lub prywatne firmy?

~A-F (2007-10-04 10:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja mam na myśli lobbowanie jako nieustanne i bardzo widoczne pokazywanie czy uświadamianie w odpowiednich kręgach o istnieniu np Raciborza i jego możliwościach. Wymaga to też trochę wysiłku ze strony miejskich władz by jeździć po kraju ale nie tylko po partnerskich miastach by zobaczyć występ pływaków, koncert szkolnej grupy, wypicie kawy i kurtuazyjne gadanie o du.pie marynie ale wysiadywanie pod drzwiami ministerstw, instytucji, korporacji itp.

~darius (2007-10-04 09:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F tam są wymienione projekty, które są lub będą realizowane, więc nie pytaj na co zostały wydane, a na co zostaną wydane? Jakoś mi się wydaje, ze te 14 mln dotyczy tego, co jest wymienione ponizej..Ja bym zakazał prawnie lobbowania...dla mnie to bardziej wyrafinowana (bo legalna) forma korupcji.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog