29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-11-09 00:00:00 Książki

W sobotni wieczór (4.11) w RCK podczas promocji czwartego numeru "Almanachu Prowincjalnego" gościli Julian Kornhauser i Adam Zagajewski, poeci, "...przykłady ciągłości kulturowej i etycznej" - jak o klasykach Nowej Fali z lat 70. wyraził się Marek Rapnicki.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (4): 4 "Almanach" z Kornhauserem i Zagajewskim Strony: 1Dodaj komentarz
~e (2006-11-13 14:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zbiera dobre recenzje, bo jest redagowane przez wspaniałych ludzi(szczególny ukłon do p.Nowaka) czekam na dalsze egzemplarze..

~mf (2006-11-11 09:18)

A jednak powstaje  i trzeba przyznać, że zbiera dobre recenzje w Polsce.

~maxi (2006-11-10 13:52)

Wciaz mnie dziwi, że takie pismo ukazuje się w Raciborzu. Co znaczy, że nie jest z nami tak zle.

~Józef (2006-11-10 07:15)

Zawsze wyobrażałem sobie, że ludzie kulturalni,wyżsi i dojrzali, używają języka dojrzałego w formach piękna, dobra, prawdy. Ale rzeczywistość ta prywatna, odczuwalna jako niedoskonałość jest niedojrzała, więc te dumne ideały ulegają degradacji. Może tworzę prywatną mitologię, która jest też kulturą lichszą, gorszą, sprowadzoną na poziom mojej niedostateczności.Myślę,że świat ten tworzony jest z odpadów naszej kultury,tej wyższej i tej niższej i czy nie sciągamy tę kulturę w dół, na nasz poziom.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog